reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Konto pocztowe nie działa (Outlook)

Konto pocztowe nie działa (Outlook)

Masz konto mailowe, otrzymałeś od dostawcy informacje na temat jego konfiguracji w programie Outlook/Outlook Express. Wprowadziłeś wszystkie informacje konto jednak nie chce działać. Warto sprawdzić wszelkie możliwe powody tego stanu rzeczy.

Wszystkie informacje o koncie znajdują się w jednym oknie dialogowym łatwo więc je wprowadzić lub zmienić. Aby skonfigurować konto (a także aby sprawdzić lub zmienić bieżące informacje).

1. Z menu Narzędzia wybierz polecenie Konta (lub Usługi).

2. Jeśli jeszcze nie masz żadnego konta kliknij przycisk Dodaj i postępuj zgodnie z poleceniami dostawcy usług internetowych u którego masz konto. Jeśli masz już konto i chcesz zmienić lub sprawdzić bieżącą konfigurację kliknij nazwę konta i przycisk Właściwości.

3. Upewnij się, że na karcie Ogólne podana jest właściwa nazwa użytkownika i adres e-mail.

4. Sprawdź czy na karcie Serwery prawidłowo wpisałeś adres serwera poczty przychodzącej i poczty wychodzącej ( w adresie nie powinno być żadnych spacji). Usuń i ponownie wpisz nazwę konta i hasło. Niektóre konta rozróżniają duże i małe litery - upewnij się czy prawidłowo wpisałeś wszystkie).

Jeżeli musisz logować się do konta przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła upewnij się, że zaznaczyłeś pole wyboru - Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła.

5. Jeśli dostawca powiedział ci, że musisz się logować do serwera poczty wychodzącej zaznacz pole wyboru Serwer wymaga uwierzytelnienia. Kliknij przycisk Ustawienia i sprawdź czy wszystkie ustawienia są poprawne.

6. Nie dokonuj żadnych zmian w karcie Zaawansowane jeśli nie poprosi cię o to twój dostawca internetowy lub administrator. Domyślne ustawienia działają w większości przypadków.

Jeśli po wprowadzeniu wszystkich ustawień w oknie dialogowym Właściwości twoje konto nadal nie działa zadzwoń do swojego dostawcy internetowego i poproś o przeprowadzenie cię krok po kroku przez konfigurację programu Outlook/Outlook Express.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama