REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toshiba Excite z 13-calowym ekranem – przerost formy nad treścią?

Kamil Rogala
Toshiba Excite 13
Toshiba Excite 13

REKLAMA

REKLAMA

Wydaje się, że 10 cali w tablecie to już dużo, a 7 cali w zupełności wystarczy do swobodnej i w miarę komfortowej pracy. Okazuje się, że niektóre firmy, w tym przypadku Toshiba, uważają zupełnie inaczej. Producent postanowił bowiem zaprezentować tablet z ekranem o przekątnej aż 13 cali. Czy to ma w ogóle sens?

Urządzenie zostanie oparte na układzie SoC Nvidii i wykorzysta system operacyjny Google, co jest akurat standardem w tym segmencie urządzeń. Nietypowy jest oczywiście 13-calowy ekran o rozdzielczości aż 1600 x 900 pikseli. Co prawda nie jest to taka wartość jak w najnowszym iPadzie, ale i tak użytkownik powinien być odpowiednio dopieszczony ostrością i wyrazistością obrazu. Na deser otrzymamy zabezpieczenie w postaci powłoki Gorilla Glass.

REKLAMA

Zobacz również: Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Do rąk użytkownika zostanie oddane 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, co wydaje się bardzo zadowalającą ilością. Jeśli jednak to nie wystarczy, zawsze można skorzystać ze slotu na karty pamięci SD o pojemności 64 czy nawet 128 GB. Producent przygotował również dwie kamery: główna posiada matrycę 5 megapikseli, dodatkowa zaś z matrycą 2 megapiksele została umieszczona na froncie i jest przeznaczona do wideorozmów.

Sprawdź też: Co irytuje użytkownika na stronie internetowej?

W urządzeniu nie mogło również zabraknąć portów USB i HDMI w wersji micro oraz gniazda audio. Tablet posiada także slot na kartę SIM w wersji 3G. Grubość urządzenia wynosi 10 mm, zaś jego waga nie przekracza kilograma. Niestety wydaje nam się, że używanie 13-calowego tabletu nie należy do komfortowych zajęć. Poza tym, naszym zdaniem, już lepiej zakupić małego laptopa niż przerośnięty tablet, ale o gustach się nie dyskutuje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: Najczęściej popełniane błędy w Internecie – jak wpływają na bezpieczeństwo?

Toshiba Excite 13 trafi na rynek 10 czerwca a jego cena w wersji 32 GB wynosi 649 dolarów. Za wersję z pamięcią 64 GB trzeba zapłacić o 100 dolarów więcej. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to urządzenie przyjmie się na rynku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

REKLAMA

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

REKLAMA