REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Norton Tablet Security – system ochrony dla tabletów z Androidem

Kamil Rogala
Norton Tablet Security
Norton Tablet Security

REKLAMA

REKLAMA

Już od lat ochrona komputera osobistego z pomocą najróżniejszych systemów ochrony w postaci pakietów antywirusowych jest praktycznie standardem. Każdy użytkownik komputera wie, że zagrożenie czyha praktycznie na każdym kroku – w mailach, na podejrzanych stronach internetowych, na portalach społecznościowych etc. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że zagrożenia te powoli przenoszą się na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe oraz coraz popularniejsze ostatnio tablety. Czy jest jakaś recepta na tabletowe zagrożenia?

Większość osób, słysząc stwierdzenie „ochrona tabletu” myśli o estetycznym i solidnym etui chroniącym urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ale co z cennymi danymi zapisanymi w pamięci urządzenia? Ostatnio coraz częściej słyszymy informacje o programach, które niecnymi sposobami próbują włamać się do tabletów i smartfonów. Autorzy takich złośliwych programów chcą zazwyczaj wykraść jak najwięcej informacji o użytkowniku. Czy jest jakiś sposób, aby bronić się przed tego typu zagrożeniami?

REKLAMA

Jednym z pierwszych rozwiązań tego typu jest aplikacja Norton Tablet Security. Nowa aplikacja już wkrótce będzie dostępna w sklepie Android Market. Program będzie dedykowany systemom Android w wersji 2,2 lub wyższej. Do głównych zadań aplikacji należy przede wszystkim ochrona przed wirusami typu malware, kradzieżą i zagrożeniami płynącymi z sieci. Oczywiście interfejs oprogramowania dostosowany jest do obsługi na dużym ekranie dotykowym.

Warto przeczytać: Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?

Do jednych z funkcji oprogramowania należy również możliwość lokalizacji urządzenia za pośrednictwem sieci. Oprogramowanie lokalizuje tablet, dzięki czemu możliwe jest jego odnalezienie w przypadku zgubienia lub kradzieży. Taka funkcja z pewnością przyda się osobom, które często podróżują i narażają swoje urządzenia na kradzież lub pozostawienie w przypadkowym miejscu. W takim przypadku przyda się również możliwość blokady urządzenia na odległość, co uniemożliwi osobom niepowołanym na uzyskanie dostępu do prywatnych danych.

Sprawdź również: Nowy i unikalny pomysł na e-biznes – czy to możliwe?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aplikacja Norton Tablet Security blokuje również podejrzane strony internetowe, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego tabletu i prywatnych danych. Oprócz tego aplikacja skanuje pobierane pliki w poszukiwaniu zagrożeń. Bardzo ciekawie wygląda również możliwość dzielenia się spostrzeżeniami ze społecznością Norton. Dzięki temu gromadzone są informacje od użytkowników oprogramowania Norton, aby przyspieszać wykrywanie i walkę z nowymi rodzajami zagrożeń.

Zobacz też: Zabezpieczenie systemu kluczem USB – jak to zrobić?

Roczna licencja na aplikację Norton Tablet Security jest droga – 39,99 dolarów to wysoka cena. Oczywiście ochrona swoich danych osobowych powinna być warta każdej sumy, jednak można się spodziewać szybkiego wysypu tańszych oraz darmowych aplikacji na różne systemy operacyjne, które nie powinny znacząco odbiegać od poziomu opisywanego wyżej rozwiązania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA