REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samsung Nexus i Google Android 4.0 – dwie premiery za jednym zamachem

Kamil Rogala
Samsung Nexus
Samsung Nexus

REKLAMA

REKLAMA

Miło jest pisać o urządzeniach przełomowych, które otwierają nowe karty w rozwoju urządzeń mobilnych. Taką pierwszą kartą jest z pewnością Samsung Nexus wyposażony w najnowszego Androida 4.0. Po wielu tygodniach czekania, firma Samsung Electronics oficjalnie zaprezentowała nowy model smartfona. Nowy Nexus jest pierwszym smartfonem pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Ice Cream Sandwich" 4.0. Poznajmy bliżej nowe dzieło koreańskiego producenta.

Na początku wypada zaznaczyć, że nowy Nexus nie jest telefonem poręcznym i wygodnym. Owszem, nie jest to typowa „cegła”, ale wymiary na poziomie 135,5 x 67,94 x 8,94 mm sprawiają, że w niewielkiej kieszeni spodni może się nie zmieścić. W urządzeniu o wadze 135 gram znalazł się dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,2 GHz współpracujący z układem graficznym PowerVR SGX540 i 1 GB pamięci RAM. Zaczyna się dość ciekawie, ale czy dalej jest tak samo?

REKLAMA

Sprawdź też: Marketing przez SMS – jak to działa?

Okazuje się, że mamy do czynienia z telefonem z wyższej półki. Do dyspozycji użytkownika oddano, w zależności od wersji, 16 lub 32 GB pamięci flash. Najważniejszym elementem urządzenia jest rzecz jasna ekran dotykowy HD Super AMOLED o przekątnej 4,65 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Wybredni mogą narzekać na aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 megapikseli (mogło być co najmniej 8 MPix) z lampą LED i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę.

Zobacz również: Nowy monitor i karta graficzna – czy opłaca się inwestować w stary komputer?

Na froncie urządzenia znalazła się kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela przeznaczona do wideorozmów. Oczywiście za kontakt ze światem zewnętrznym odpowiada również kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n oraz moduł Bluetooth 3.0. Nie mogło zabraknąć takich smartfonowych dodatków jak akcelerometr, żyroskop, czujnik oświetlenia czy cyfrowy kompas. Z większych ciekawostek warto wspomnieć o module GPS a także coraz popularniejszej obsłudze technologii NFC. Wszystko „ogarnia” akumulator o pojemności 1750 mAh.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto zobaczyć: E-faktura w e-biznesie – jakie są korzyści takiego rozwiązania?

W telefonie znalazła się również obsługa HSPA+ (21 Mb/s) oraz LTE (opcjonalnie, w wybranych krajach), ale najważniejszą kwestią jest z pewnością sam system operacyjny Android 4.0. Otóż nowy system operacyjny to przede wszystkim poprawiona wielozadaniowość. W nowym systemie znalazła się funkcja Beam ułatwiająca wymianę informacji o kontaktach,, a także aplikacja People, która ułatwia kontakt ze znajomymi. Pojawiła się także możliwość odblokowania urządzenia poprzez system rozpoznawania twarzy, a także nowa przeglądarka internetowa. Oczywiście to tylko niewielka część nowości, a o wszystkim przekonamy się już w listopadzie. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 649 euro za sztukę.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

REKLAMA

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

Idą zmiany. Co czeka producentów i użytkowników elektroniki konsumenckiej w 2025 r.?

W 2025 roku branża elektroniki użytkowej czeka rewolucja – od standaryzacji ładowarek do smartfonów, przez obowiązkowy recykling baterii, aż po prawo do naprawy. A do tego wszystkiego… nieprzewidywalna polityka Donalda Trumpa. Co jeszcze wpłynie na przyszłość technologii?

REKLAMA

Wyższe składki ZUS w 2025 roku [Kierowcy]

Znamy kwotę przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia na 2025 rok. Średnia krajowa wzrośnie o 850 zł. Oznacza to wyższe składki ZUS, a także wzrost kosztów zatrudnienia kierowców w transporcie międzynarodowym.

Zbiorowa mądrość. Współpraca między zespołami w Grupie Eurocash

Nie od dziś wiadomo, że praca zespołowa umożliwia wykorzystanie różnorodnych umiejętności i doświadczeń pracowników, a przez to sprzyja ich kreatywności – różne perspektywy i pomysły wzajemnie się napędzają, prowadząc do innowacyjnych rozwiązań. Wspólna praca buduje także zaangażowanie i motywację wśród pracowników, ponieważ czują się oni częścią większej całości. Dzięki wzajemnemu wsparciu i kontroli zmniejsza się ryzyko błędów, co z kolei przyczynia się do osiągania lepszych wyników firmy. Wie o tym Eurocash, a współpraca zespołowa stała się częścią strategii biznesowej Grupy.

REKLAMA