| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend!

Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend!

Współpraca z dostawcami usług IT to jeden z kluczowych obszarów dla każdej organizacji. Jest to proces o tyle skomplikowany, że bardzo często osoba decydująca o zakupach, czy negocjująca je, nie jest biegła w języku IT i specyfikacjach niezbędnych do tego procesu. Co więcej, sama umowa i dokumentacja zamówienia musi podążać za specyfiką wdrożeń IT wynikających z tych właśnie umów.

Przede wszystkim, niezwykle istotne jest odpowiednie ułożenie procesu zakupowego na potrzeby projektów IT realizowanych w modelu Agile. Ma to bardzo duże znaczenie zarówno z punktu widzenia samego projektu, jak też całej organizacji. Kolejne wyzwanie to odpowiednie formułowanie zapytań rynkowo-ofertowych (RFI/RFP) dla projektów IT realizowanych w opisywanym modelu. Niejednokrotnie, osoba przygotowująca tą dokumentację, zastanawia się nie tylko nad tym, co powinna zawierać dokumentacja zakupowa, ale również na czym polegają jej różnice względem procesów zakupowych na projekty realizowane kaskadowo (Waterfall).

WARSZTATY LEAN PROCUREMENT - SPRAWDŹ 

Przy zakupach dotyczących projektów realizowanych w modelu Agile bardzo ważny jest właściwy dobór kryteriów, według których ocenia się dostawców IT zarówno w trakcie postępowania zakupowego oraz już w trakcie realizacji projektu IT realizowanego w oparciu o metodyki zwinne. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia.

Końcową fazą projektu jest rozliczenie. I tu właśnie uwagę należy poświęcić na wybór modeli rozliczeń z dostawcą IT, które są optymalne dla projektów realizowanych w modelu Agile. Pamiętać należy również o tym, co powinna zawierać i w jaki sposób negocjować umowę z dostawcą na realizację projektu IT realizowanego w zwinnej (agile) metodyce.

Temat zakupów usług IT warty jest zgłębienia i dokładnego poznania, szczególnie przez te osoby, które w ramach organizacji dokonują zakupów IT. Taką możliwość dają praktyczne warsztaty Lean Procurement, organizowane przez spółkę IDEORIA należącą do Grupy Wydawniczej INFOR.

Zapraszamy już 12 marca 2019. Szczegóły i zapisy: http://ideoria.pl/szkolenia/lean-procurement/

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »