reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend!

Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend!

Współpraca z dostawcami usług IT to jeden z kluczowych obszarów dla każdej organizacji. Jest to proces o tyle skomplikowany, że bardzo często osoba decydująca o zakupach, czy negocjująca je, nie jest biegła w języku IT i specyfikacjach niezbędnych do tego procesu. Co więcej, sama umowa i dokumentacja zamówienia musi podążać za specyfiką wdrożeń IT wynikających z tych właśnie umów.

Przede wszystkim, niezwykle istotne jest odpowiednie ułożenie procesu zakupowego na potrzeby projektów IT realizowanych w modelu Agile. Ma to bardzo duże znaczenie zarówno z punktu widzenia samego projektu, jak też całej organizacji. Kolejne wyzwanie to odpowiednie formułowanie zapytań rynkowo-ofertowych (RFI/RFP) dla projektów IT realizowanych w opisywanym modelu. Niejednokrotnie, osoba przygotowująca tą dokumentację, zastanawia się nie tylko nad tym, co powinna zawierać dokumentacja zakupowa, ale również na czym polegają jej różnice względem procesów zakupowych na projekty realizowane kaskadowo (Waterfall).

WARSZTATY LEAN PROCUREMENT - SPRAWDŹ 

Przy zakupach dotyczących projektów realizowanych w modelu Agile bardzo ważny jest właściwy dobór kryteriów, według których ocenia się dostawców IT zarówno w trakcie postępowania zakupowego oraz już w trakcie realizacji projektu IT realizowanego w oparciu o metodyki zwinne. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia.

Końcową fazą projektu jest rozliczenie. I tu właśnie uwagę należy poświęcić na wybór modeli rozliczeń z dostawcą IT, które są optymalne dla projektów realizowanych w modelu Agile. Pamiętać należy również o tym, co powinna zawierać i w jaki sposób negocjować umowę z dostawcą na realizację projektu IT realizowanego w zwinnej (agile) metodyce.

Temat zakupów usług IT warty jest zgłębienia i dokładnego poznania, szczególnie przez te osoby, które w ramach organizacji dokonują zakupów IT. Taką możliwość dają praktyczne warsztaty Lean Procurement, organizowane przez spółkę IDEORIA należącą do Grupy Wydawniczej INFOR.

Zapraszamy już 12 marca 2019. Szczegóły i zapisy: http://ideoria.pl/szkolenia/lean-procurement/

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend! /fot. Shutterstock
Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend! /fot. Shutterstock

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Majewska

redaktor naczelny miesięcznika „PORADNIK Rachunkowości Budżetowej”, ekonomista, praktyk – była wieloletnia księgowa w jednostkach sektora finansów publicznych posiadająca certyfikat księgowy Ministra Finansów, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, autor artykułów z zakresu rachunkowości budżetowej i finansów publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama