REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zestawy głośnikowe 2.0 cz. I

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Creative przygotował zestawy 2.0 które stanowią one dobrą propozycję dla osób, które pracując przed komputerem umilają sobie życie muzyką. Między innymi dlatego, że głośniczki zdają się zajmować niewiele miejsca i nie wymagają instalacji sporego subwoofera.

Creative Inspire Monitor M80

REKLAMA

Rzecz najbardziej zadziwiająca i jednocześnie duży plus kolumienek, to drewniane obudowy i dość tradycyjny design, przypominający łudząco studyjne monitory z wyższej półki. Kolumienki wyglądają naprawdę profesjonalnie.

Szczegóły:

REKLAMA

Kolumny wyposażono w dwudrożne głośniki. Kopułki są stożkowe, specjalnie profilowane, co ma zaowocować poprawą jakości odtwarzania średnich i wysokich tonów. Do tego głośniki zostały dobrane w ten sposób, aby nie interferowały między sobą na swoich częstotliwościach pracy. Dodatkowo, w celu podniesienia jakości niskich rejestrów, z tyłu obudowy każdego głośnika znajdują się profilowane otwory bass reflex. Oznacza to, że głośników nie powinno się w żadnym wypadku dopychać do ściany, lecz trzeba zostawić im troszkę miejsca z tyłu, aby mogły swobodnie "oddychać".

Poza tym, w kolumnach zintegrowano podwójne wzmacniacze, zasilające oddzielnie głośniki wysoko-tonowe i nisko-tonowe. To oczywiście w celu dalszej poprawy jakości dźwięku. Co jeszcze? Każdy kolumna wyposażona została w specjalnie profilowany front Image Focusing Plate. Ma on za zadanie ulepszać kierunkowość dźwięku bez zaburzania równowagi tonalnej. To wszystko bardzo dużo, jak na tak małe, tanie monitory. Widać od razu, że mamy do czynienia z przemyślaną i dopracowaną konstrukcją. Z drugiej strony wygląd jest tradycyjny i z pewnością nie przemówi do zwolenników cudacznych wynalazków. Na dodatek, monitory mimo znikomych rozmiarów (Wymiary satelity: 156mm / 195mm / 243mm), zajmują jednak trochę miejsca na biurku. Czego się jednak nie robi dla jakości dźwięku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

M80 są ekranowane, co pozwala postawić je obok monitora. Z przodu kolumny prawej znalazło się miejsce na trzy regulatory oraz wejście słuchawkowe. Pierwsze pokrętło odpowiada za włączanie/wyłączanie i regulację głośności zestawu. Gdy przekręcimy pokrętło maksymalnie w lewo, w pewnej chwili usłyszymy lekkie cyknięcie i zestaw się wyłączy. Na potwierdzenie tego zgaśnie mała, niebieska dioda, znajdująca się zaraz obok regulatora. Pozostałe dwa pokrętła odpowiadają za regulację poziomu basu i tonów wysokich. 

Podłączanie

Na końcu listy znajduje się bardzo przydatne wyjście słuchawkowe. Za to z tyłu kolumny znajdziemy podwójne wejście analogowe. Pierwsze z nich, w formie mini jack, przeznaczono głównie do podłączenia komputerowej karty dźwiękowej czy urządzeń przenośnych, pokroju odtwarzaczy mp3. Za to wejście numer dwa występuje w formie RCA i pozwala podłączyć do monitorów na przykład stacjonarny odtwarzacz audio cd. Wejść cyfrowych w M80 nie znajdziemy, może to i lepiej. Moc zestawu kształtuje się na poziomie 16 W RMS na kanał. Nie jest to może zbyt wiele, jednak kolumienki mają serce do grania i spokojnie wystarczą do nagłośnienia małego pomieszczenia. Pasmo przenoszenia wynosi 62 Hz - 20 kHz, co na oko dobrze wróży tonom wysokim, kiepsko basowi.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA