REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać niewielki dysk przenośny?

Kamil Rogala
Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy.
Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy.

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze do niedawna posiadanie 10-15 filmów na dysku twardym doprowadzało do niemal całkowitego zapełnienia powierzchni dyskowej. Obecnie magazynowanie nawet kilkuset gigabajtów danych w postaci filmów, zdjęć czy muzyki to codzienność każdego użytkownika komputera. Jeśli korzystamy z kilku komputerów, kopiowanie i powielanie tych samych materiałów między urządzeniami jest kłopotliwe i mało wydajne. Istnieje jednak pewne rozwiązanie – dysk przenośny.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której posiadamy 3 komputery. W każdym z komputerów posiadamy dysk twardy o pojemności 250 GB. Jeśli chcemy na każdym z urządzeń mieć swoją bibliotekę multimediów, która zajmuje 120 GB, musimy ją skopiować trzykrotnie na każde urządzenie, co zajmie w sumie 360 GB. O wiele lepszym rozwiązaniem byłby zakup przenośnego dysku twardego o pojemności nawet 160 GB i skopiowanie tam całej biblioteki. Nie dość, że swoje multimedia możemy mieć zawsze pod ręką, to na dodatek zaoszczędzimy 360 GB powierzchni dyskowej.

REKLAMA

Zobacz również: Reklama w mobilnym Internecie – jak przewidzieć reakcję odbiorcy?

REKLAMA

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup niewielkiego, pojemnego i mobilnego dysku twardego, który zapewni nie tylko przyzwoitą pojemność, ale i wydajność. Poza tym całość umieszczona będzie w nowoczesnej, eleganckiej i przede wszystkim lekkiej obudowie. Podobnie jak w przypadku większych dysków służących do archiwizacji danych, również tutaj najbardziej polecanym typem interfejsu jest USB 3.0. Co prawda większość urządzeń nadal działa w starszym systemie 2.0, jednak nowy dysk będzie oferował wysokie szybkości transferu danych i kompatybilność ze starszymi, ale nadal bardzo rozpowszechnionymi wersjami. W zależności od urządzenia, przesył danych może odbywać się z prędkościami mieszczącymi się w przedziale 60-90 MB/s. Dla porównania USB 2.0 oferuje średnio 25-35 MB/s.

Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy oraz rodzaj materiałów użyty do tego celu. Ma to ogromny wpływ na trwałość urządzenia oraz komfort użytkowania. Jeśli wybierzemy dysk wykonany w większości z cienkiego, połyskliwego plastiku, możemy być pewni, że w krótkim czasie pojawi się na nim mnóstwo rysek i zadrapań.

Sprawdź: Sklepy internetowe i serwisy społecznościowe – dobre połączenie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tej kategorii sprzętu, czyli niewielkich i przenośnych magazynów danych, bardzo ważną role odgrywają pamięci typu flash, czyli popularne pendrive’y, oraz coraz popularniejsze, choć nadal drogie dyski SSD. Urządzenia tego typu cechują się mniejszymi rozmiarami oraz wagą. Poza tym są one o wiele bardziej odporne na uderzenia i upadki niż dyski tradycyjne, posiadające ruchome elementy. Jest to bardzo ważne, gdyż dyski przenośne często są narażone na większe przeciążenia i uszkodzenia niż dyski zamontowane wewnątrz obudowy komputera.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Współpraca na styku biznesu i nauki to nieocenione korzyści także dla firm

    Współpraca praktyków biznesu z instytucjami naukowymi wielu z nas kojarzy się głównie z działalnością społeczną. Korzyści dla uczelni i ich studentów są bowiem dość oczywiste. Mowa m.in. o dostępie do najnowszej wiedzy praktycznej i możliwości warsztatowego pogłębiania umiejętności uczniów, co pośrednio buduje także prestiż szkoły wyższej. A co z takiej współpracy może wynieść biznes? Wbrew pozorom to nie tylko poczucie dobrze wypełnionej misji, ale też korzyści ekonomiczne i wizerunkowe.

    Kto zakłada firmę by spełnić swoje marzenia a kto przechodzi na swoje, by skorzystać z okazji

    Daleko za sobą mamy już etap szybkiego przyrostu firm wskutek wymuszania przez dotychczasowych pracodawców przejścia na samozatrudnienie. Teraz rynek młodych firm znormalniał i niewiele różni się od innych, w krajach o ustabilizowanej od dekad gospodarce.

    Przedsiębiorcy z listą oczekiwań do nowego rządu. Na co liczą najbardziej?

    Lista oczekiwań przedsiębiorców wobec nowego rządu jest całkiem długa, a otwierają ją: odblokowanie środków z KPO, przywrócenie dialogu społecznego i stabilności wprowadzania zmian w przepisach czy powrót do poprzedniego sposobu rozliczania składki zdrowotnej.

    1000 zł na całe świąteczne zakupy? Taka kwota wystarczy połowie Polaków

    Ponad połowa badanych Polaków planuje przeznaczyć na wszystkie świąteczne (chodzi oczywiście o Święta Bożego Narodzenia) zakupy do 1000 zł - wynika z badania opublikowanego 6 grudnia 2023 r. przez Mastercard. Dodano, że ok. 46 proc. odkłada na ten cel z dużym wyprzedzeniem.

    REKLAMA

    Prawdziwa szynka, wędlina, kiełbasa, wędzonka – z czego powinny być zrobione? Określi rozporządzenie

    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotował 5 grudnia 2023 r. projekt rozporządzenia, które ma na celu wprowadzenie zasad stosowania określeń "szynka" „wędlina”, „wędzonka”, „kiełbasa” przy znakowaniu produktów żywnościowych. Po wejściu w życie tych przepisów będzie jasne jakie produkty będą mogły być oznaczane na opakowaniach tymi określeniami. Projekt ten spotkał się ze sprzeciwem polskich producentów żywności roślinnej.

    Do 200 tys. euro i szansa rozwoju w USA. 10-12 polskich startupów zostanie wybranych w I kwartale 2024 roku

    Maverick Nation wyselekcjonuje technologiczne startupy z Polski i umożliwi im rozwój w Stanach Zjednoczonych. Na początku II kwartału 2024 roku swoich sił w USA spróbuje od 10 do 12 polskich startupów, które na ten cel otrzymają do 200 tys. euro i niespotykane dotąd wsparcie biznesowe. To pierwszy polski, całkowicie prywatny projekt tego typu, utworzony bez wsparcia publicznego ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju czy Europejskiego Funduszu Innowacji, co jest ewenementem w inicjatywach tego typu.

    Co dostaniemy zamiast podwyżki w 2024 roku? Firmy szukają oszczędności. Ale pracownicy mogą na tym zyskać!

    Widmo wysokich kosztów firmowych skłania pracodawców do szukania rozwiązań, które pozwolą optymalizować wydatki. Jednym z nich jest wdrożenie strategii pozapłacowej bazującej na benefitach żywieniowych, która zapewnia oszczędności zarówno firmie, jak i zatrudnionym. Aby przyciągnąć i zatrzymać talenty, firmy coraz częściej już na etapie rekrutacji informują o wartości finansowej benefitów, ponieważ kandydaci nie mają świadomości, z czego składa się całkowity pakiet wynagrodzeń. 

    Branża transportowa najdłużej czeka na pieniądze od kontrahentów

    Branża TSL jest najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki. Najważniejszą składową tego sukcesu jest transport, który w ciągu ostatnich 10 lat zwiększył zatrudnienie o blisko ćwierć miliona osób (najnowszy raport „Transport drogowy w Polsce 2023”). Skąd zatem biorą się finansowe wyzwania i problemy tej branży? Chociażby z długich terminów płatności. 

    REKLAMA

    Które branże mają najlepsze perspektywy na przyszły rok?

    Pozytywne dane z NBP pokazujące wzrost wskaźnika prognoz popytu dają optymizm firmom. Które branże mają najlepsze perspektywy? 

    Czy inwestorzy w spółki memowe są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty czy w akcje?

    Czy inwestorzy którzy wcześniej kupowali akcje memowej spółki GameStop mogą być zainteresowani bardziej tradycyjną giełdą? Jakie są główne trendy dominujące wśród osób wybierających inwestowanie w te nowe instrumenty?

    REKLAMA