REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać niewielki dysk przenośny?

Kamil Rogala
Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy.
Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy.

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze do niedawna posiadanie 10-15 filmów na dysku twardym doprowadzało do niemal całkowitego zapełnienia powierzchni dyskowej. Obecnie magazynowanie nawet kilkuset gigabajtów danych w postaci filmów, zdjęć czy muzyki to codzienność każdego użytkownika komputera. Jeśli korzystamy z kilku komputerów, kopiowanie i powielanie tych samych materiałów między urządzeniami jest kłopotliwe i mało wydajne. Istnieje jednak pewne rozwiązanie – dysk przenośny.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której posiadamy 3 komputery. W każdym z komputerów posiadamy dysk twardy o pojemności 250 GB. Jeśli chcemy na każdym z urządzeń mieć swoją bibliotekę multimediów, która zajmuje 120 GB, musimy ją skopiować trzykrotnie na każde urządzenie, co zajmie w sumie 360 GB. O wiele lepszym rozwiązaniem byłby zakup przenośnego dysku twardego o pojemności nawet 160 GB i skopiowanie tam całej biblioteki. Nie dość, że swoje multimedia możemy mieć zawsze pod ręką, to na dodatek zaoszczędzimy 360 GB powierzchni dyskowej.

REKLAMA

Zobacz również: Reklama w mobilnym Internecie – jak przewidzieć reakcję odbiorcy?

REKLAMA

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup niewielkiego, pojemnego i mobilnego dysku twardego, który zapewni nie tylko przyzwoitą pojemność, ale i wydajność. Poza tym całość umieszczona będzie w nowoczesnej, eleganckiej i przede wszystkim lekkiej obudowie. Podobnie jak w przypadku większych dysków służących do archiwizacji danych, również tutaj najbardziej polecanym typem interfejsu jest USB 3.0. Co prawda większość urządzeń nadal działa w starszym systemie 2.0, jednak nowy dysk będzie oferował wysokie szybkości transferu danych i kompatybilność ze starszymi, ale nadal bardzo rozpowszechnionymi wersjami. W zależności od urządzenia, przesył danych może odbywać się z prędkościami mieszczącymi się w przedziale 60-90 MB/s. Dla porównania USB 2.0 oferuje średnio 25-35 MB/s.

Wybierając dysk przenośny bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to jakość wykonania obudowy oraz rodzaj materiałów użyty do tego celu. Ma to ogromny wpływ na trwałość urządzenia oraz komfort użytkowania. Jeśli wybierzemy dysk wykonany w większości z cienkiego, połyskliwego plastiku, możemy być pewni, że w krótkim czasie pojawi się na nim mnóstwo rysek i zadrapań.

Sprawdź: Sklepy internetowe i serwisy społecznościowe – dobre połączenie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tej kategorii sprzętu, czyli niewielkich i przenośnych magazynów danych, bardzo ważną role odgrywają pamięci typu flash, czyli popularne pendrive’y, oraz coraz popularniejsze, choć nadal drogie dyski SSD. Urządzenia tego typu cechują się mniejszymi rozmiarami oraz wagą. Poza tym są one o wiele bardziej odporne na uderzenia i upadki niż dyski tradycyjne, posiadające ruchome elementy. Jest to bardzo ważne, gdyż dyski przenośne często są narażone na większe przeciążenia i uszkodzenia niż dyski zamontowane wewnątrz obudowy komputera.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

REKLAMA

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

REKLAMA