| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Google Plus - serwis społecznościowy warty zainteresowania?

Google Plus - serwis społecznościowy warty zainteresowania?

Serwis społecznościowy Google+ co prawda nie zdobył takiej popularności jak jego główny konkurent, jednakże rozwija się i stanowi doskonały sposób nie tylko na promocję małych biznesów stacjonarnych. To także spokojne miejsce, gdzie możliwy jest merytoryczny dialog przedsiębiorstw z klientami.

Obecnie trudno jeszcze oszacować, jaki wpływ ma konto firmowe w Google+ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Jednakże wszyscy eksperci zgodnie przyznają, że ten wpływ będzie coraz większy. To tylko najważniejsze argumenty za tym, aby bliżej zainteresować się tym serwisem i stworzyć swój profil już dzisiaj.

Google Plus Local Pages - optymalne miejsce do promocji małych biznesów lokalnych

Obecnie duże znaczenie, z punktu widzenia marketingowego, Google+ ma dla lokalnych biznesów. Usługa Google Plus Local Pages to optymalne rozwiązanie dla małych, stacjonarnych przedsiębiorstw, które daje możliwość praktycznie bezpłatnego zaistnienia w sieci. W ramach ww. usługi firmy mogą się zaprezentować internetowej społeczności. Wizytówka w serwisie Google zawiera m.in. opis działalności, godziny otwarcia firmy, mapkę dojazdu, informację o miejscach parkingowych, galerię zdjęć oraz wiele innych danych przydatnych dla potencjalnego klienta. Google Plus Local Pages to rozwinięcie Google Places, który został zintegrowany z takimi usługami Google jak Zagat Reviews, wyszukiwanie informacji, Google Maps czy kręgi tworzone w ramach profili w Google Plus. Internauci do firmy na Google Local Pages mogą dotrzeć na kilka sposobów, poprzez wyniki organiczne wyszukiwarki, wyniki prezentowane przez Google Maps, wyszukiwanie w usługach mobilnych oraz pośrednio przez Google Plus (np. poprzez rekomendacje znajomych).

Ważnym argumentem przemawiającym za Google Plus Local Pages jest fakt, że wszystkie zmiany dostępne są od razu na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Na dodatek strony na Google Plus Local Pages będą bardzo szybko indeksowane przez roboty wyszukiwarki Google.

Google Plus - wsparcie w SEO

Eksperci wskazują, że Google+ ma olbrzymi potencjał w szeroko rozumianym SEO (optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek). W chwili obecnej trudno jeszcze oszacować, jaki wpływ ma profil Google+ na pozycje danej strony w wynikach wyszukiwania. Jedno jest pewne - ten wpływ będzie coraz większy. Można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości strony powiązane z Google+ będą traktowane priorytetowo. Jeśli przy tym będzie brany pod uwagę staż obecności na Google+ (nie chodzi tu tylko o datę rejestracji, ale także np. o liczbę opinii i rekomendacji), to warto jak najszybciej się zatroszczyć o profil w tym serwisie.

Zobacz: Linki sponsorowane a pozycjonowanie

Czytaj także

Ekspert:

Grupa TENSE

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Google plus
Google plus

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK