reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Internet narzędziem wspierającym sprzedaż

Internet narzędziem wspierającym sprzedaż

Każde przedsiębiorstwo handlowo-usługowe korzysta z oprogramowania, które wspiera sprzedaż. Od czasów kiedy Internet nie był jeszcze tak powszechny, sporo się jednak zmieniło. Przeskok na programy okienkowe był dużym krokiem w przyszłość i przyniósł szereg korzyści, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie pracy. Jednym z takich plusów jest możliwość zdalnego dostępu do bazy danych, z każdego miejsca na świecie. I to zarówno przez przedsiębiorcę oraz jego pracowników, jak i przez kontrahentów.

Wykorzystanie Internetu

Dostęp zdalny to użyteczna funkcja dodatkowa, która zazwyczaj opiera się wyłącznie o przeglądarkę internetową, uruchomioną na dowolnym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie – w dowolnym miejscu na świecie. W zależności od posiadanej wersji programu, dostęp przez Internet może oferować nawet pełną funkcjonalność, tj.: wystawianie faktur, wprowadzanie kontrahentów i asortymentów, ewidencjonowanie płatności oraz przeglądanie rozrachunków i stanów magazynowych, a także drukowanie dokumentów i zestawień.

Korzyści płynące z dostępu zdalnego

Dla pracowników firmy jest to użyteczne pod kątem wyjazdowej pracy w programie. Bez problemu mogą wystawić fakturę lub przyjąć płatność i wydrukować stosowne dokumenty, będąc chociażby w siedzibie klienta. Dla zarządu jest to narzędzie do kontroli sytuacji przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy laptop, tablet lub nawet smartfon z dostępem do Internetu, by sprawdzić sprzedaż w zadanym okresie lub stan kasy albo rachunków bankowych. Z kolei dla kontrahentów, dostęp zdalny to możliwość samodzielnego wglądu we własne dane oraz faktury i rozrachunki. Bezpośrednio przekłada się to na odciążenie działu księgowości w firmie.

Jak sprawdzić wiarygodność producenta aplikacji działającej w chmurze?

Podstawowe a równie ważne

Oczywiście, podstawowe funkcjonalności nadal pozostają najważniejsze. Każdy program do kompleksowej obsługi sprzedaży musi zatem posiadać pełną obsługę magazynu wraz z możliwością generowania niezbędnych dokumentów, takich jak PZ, MM, WZ, RW czy PR. W przypadku modułu do obsługi sprzedaży, warto też zwrócić uwagę na możliwość wysyłania faktur w postaci elektronicznej, comiesięcznego wystawiania powtarzających się dokumentów oraz wystawiania faktur walutowych w językach obcych, wraz z automatycznymi przeliczeniami EUR-PLN i rozliczaniem różnic kursowych.

Kradzież danych z systemów firmy, czyli ataki ukierunkowane

Warto zapamiętać

Świadomy zakup to jednak najbardziej istotny czynnik, dotyczący wyboru oprogramowania do kompleksowej obsługi sprzedaży. Poza przetestowaniem samego programu, należy zweryfikować jakie koszty związane są z jego użytkowaniem. Warto także sprawdzić czy w przypadku rozwoju firmy, uda się nabyć wyższą, bardziej rozbudowaną wersję. Rozważenie ww. kwestii daje dużą szansę na wybór odpowiedniego programu, który następnie przez wiele lat będzie skutecznie wspierał prowadzoną działalność.

Autor: RESET2 Sp. z o.o. (www.reset2.pl)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Internet narzędziem wspierającym sprzedaż /fot. Fotolia
Internet narzędziem wspierającym sprzedaż /fot. Fotolia

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama