REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak sprawdzić wiarygodność producenta aplikacji działającej w chmurze?

Kamil Jarosz
Ekspert z zakresu marketingu i PR
wiarygodność producenta aplikacji działającej w chmurze
wiarygodność producenta aplikacji działającej w chmurze
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacje działające w chmurze mają do siebie to, że kwestie bezpieczeństwa danych powierzane przez potencjalnych użytkowników budzą głośne dyskusje. Czy wina leży po stronie dostawców? A może użytkownik nie weryfikuje dostatecznie ich wiarygodności?

Firmy działające współcześnie w branżach usługowych wykorzystują w swojej pracy Internet.

REKLAMA

Korzystanie chociażby ze skrzynki e-mail i szukanie nowych kanałów dystrybucji dowodzi temu, że bez stałego dostępu do sieci niektóre firmy miałyby problem z utrzymaniem się na rynku.

Pomocną rolę jaką pełni dzisiaj Internet stanowią także aplikacje przeznaczone dla biznesu.

O ile jej znalezienie nie stanowi większego problemu, o tyle samo powierzanie danych firmowych budzi spore wątpliwości wśród potencjalnych użytkowników. Profesjonalne rozwiązania internetowe dla biznesu posiadają odpowiednie zabezpieczenia, jednak do obowiązku użytkownika należy sprawdzenie wiarygodności ich twórców.

Często zdarza się, że aplikacja wygląda dobrze wizualnie a jedynym sposobem kontaktu ze wsparciem technicznym lub twórcami jest adres email podany na stronie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Taki sposób prezentowania wiarygodności nie wzbudza należytego zaufania szczególnie w stosunku do przedsiębiorców chcących powierzyć ważne dla nich dane firmowe na bądź, co bądź, obcych serwerach. Co więc należy zrobić, aby dokładnie sprawdzić informacje na temat firmy tworzącej i sprzedającej aplikacje?

1. Oficjalna strona www aplikacji i dostawcy

REKLAMA

Pierwsze, co należy zrobić to dokładnie zapoznać się ze stroną www aplikacji. Sprawdzić jej zawartość, czy wyszczególniono najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz jak na temat jej działania wypowiadają się realni, obecni klienci.

Jeśli twórca jest wiarygodny z pewnością zamieści link do strony głównej swojej firmy. Warto także napisać na adres email podany na stronie kilka pytań związanych z aplikacją i przekonać się jak będzie przebiegać rozmowa np. z działem technicznym oraz jak szybko reaguje na zgłaszany problem.

2. Regulamin

Istotne jest by na stronie głównej aplikacji dostępny był regulamin. Dzięki niemu użytkownik jest w stanie zdobyć szczegółowe informacje związane z działaniem aplikacji, kwestiami odpowiedzialności, reklamacjami, czy uzyskać wiedzę z zakresu wykorzystania powierzanych danych firmowych przez producenta aplikacji.

3. Dane personalne i kontaktowe dostawcy lub osób tworzących rozwiązanie

REKLAMA

Coraz częściej profesjonalni dostawcy decydują się na pokazanie osób tworzących dane rozwiązanie na jego stronie głównej. Użytkownik odwiedzając taką stronę wiedzą, ile osób pracuje nad tym by aplikacja działała w pełni poprawnie oraz ma dostęp do ich imion, nazwisk i zdjęć.

Jeśli firma produkująca dane rozwiązanie zajmuje się tym profesjonalnie z pewnością posiada także osobę zajmującą się kontaktami z mediami lub kreowaniem wizerunku. Dane kontaktowe oraz jej zdjęcie widoczne są zawsze w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu jakim jest wirtualne biuro prasowe, nazywane zazwyczaj „dla mediów”.

Aby upewnić się, co do wiarygodności aplikacji można zatelefonować do takiej osoby i zapytać o kilka informacji związanych z aplikacją. Osoba taka jest dostępna przez większą część dnia i odpowie wyczerpująco na każde pytanie.

Centrum danych w chmurze – zabezpieczenia

Mieszkanie dla Młodych gorsze niż Rodzina na Swoim

VAT 2013 - nowelizacje ustawy o VAT skierowane do Sejmu


4. Portale społecznościowe

Sprawdzenie aktywności osób współtworzących aplikację na poszczególnych portalach społecznościowych jest działaniem, które potwierdzi że za danym rozwiązaniem stoją ludzie,
a nie tylko twarze pobrane z internetowego banku zdjęć.

Powyższe wskazówki pomagają uniknąć sytuacji, gdzie przed ostateczną decyzją zakupu dostępu do aplikacji firma dokonała wcześniej zapłaty za pięć różnych rozwiązań. Sytuacja taka wbrew pozorom ma bardzo często miejsce. Należy więc pamiętać o dokładnym przetestowaniu aplikacji, jej funkcjonalności i oczywiście sprawdzeniu wiarygodności jej twórców.

Potraktowanie tego jako obowiązku pomoże wybrać odpowiednie narzędzie internetowe wspomagające każdy mniejszy biznes.

Test: Apple iPhone 5

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

REKLAMA

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

REKLAMA

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

REKLAMA