REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

CEMEX Polska zdobywcą prestiżowych nagród

REKLAMA

CEMEX Polska laureatem konkursu "Firma Dobrze Widziana". Polski oddział uhonorowano także w Meksyku nagrodą CEMEX Building Award 2016.

CEMEX Polska został laureatem VII edycji konkursu „Firma Dobrze Widziana”, organizowanego przez Business Centre Club, pod honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród miało miejsce 23 listopada br.

REKLAMA

REKLAMA

Celem konkursu jest promowanie firm prowadzących biznes odpowiedzialny społecznie i szerzących wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz skutecznych metod komunikowania o tej działalności opinii publicznej. CEMEX Polska został laureatem konkursu drugi rok z rzędu.

O tytuł „Firmy Dobrze Widzianej” mogą ubiegać się członkowie Business Centre Club, przedsiębiorstwa prywatne, państwowe lub ich oddziały. Wybór laureatów jest dokonywany na podstawie ankiety konkursowej, która ocenia uczestnika w kontekście spełniania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, przestrzegania zasad równouprawnienia oraz skuteczności metod komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy na temat jej społecznie odpowiedzialnych działań m.in. w dziedzinie ekologii, rynku i działań charytatywnych.

REKLAMA

CEMEX Polska od wielu lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, czyniąc ten aspekt jednym z głównych filarów swojej działalności. W ramach tej strategii firma koncentruje swoje działania w obszarze gospodarczym, środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego. CEMEX Polska za cel stawia sobie dostarczanie produktów i rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój miast, stara się minimalizować negatywne skutki działalności w kontekście środowiska naturalnego, stając się liderem w Polsce i grupie CEMEX na świecie w użyciu paliw alternatywnych, a dzięki Fundacji „Budujemy Przyszłość” wspiera rozwój społeczności lokalnych. Firma prowadzi także regularne Dialogi z interesariuszami i pracownikami oraz publikuje Raporty zrównoważonego rozwoju w cyklu dwuletnim.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, przy budowie którego wykorzystano produkty CEMEX Polska, otrzymało prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie CEMEX Building Award 2016. Wyniki zostały ogłoszone 10 listopada 2016 roku w Meksyku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do finału konkursu w tegorocznej edycji trafiły 62 projekty z 20 krajów na czterech kontynentach w tym trzy z Polski. Finaliści walczyli o nagrody w pięciu kategoriach, a także o cztery nagrody specjalne. Wyróżnienia przyznawane już od 25 lat, mają na celu docenienie tych projektów, które są przykładem architektury innowacyjnej, przyjaznej dla środowiska i użytkowników oraz reprezentują kreatywne zastosowanie produktów CEMEX, przyczyniające się do lepszej jakości życia społeczności na całym świecie.

CKK Jordanki zostało zwycięzcą w kategorii  „Powszechna dostępność”.  Generalnym wykonawcą budynku była firma Mostostal Warszawa. Oddany do użytku jesienią 2015 roku obiekt,  powstał  na bazie projektu wybitnego hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, natomiast dostawcą mieszanek betonowych oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych w projekcie był CEMEX Polska, który na budowę obiektu dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu.

Toruńskie Centrum cieszy oczy przechodniów i uczestników wydarzeń kulturalnych niemal od roku. Obiekt jest zlokalizowany w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu i powstał jako miejsce umożliwiające organizację różnorodnych imprez, koncertów, przedstawień teatralnych oraz targów i pokazów mody. Na 22 tys. m2 znalazła się sala ze sceną i kanałem dla orkiestry, widownia dla 880 widzów, scena plenerowa na 300 miejsc oraz pomieszczenia techniczne, administracyjne i lokalne.

Budynek posiada surową betonowo-ceglaną konstrukcję, która częściowo została ukryta pod ziemią i doskonale wpisuje się w otaczającą zabytkową architekturę. CEMEX Polska był odpowiedzialny między innymi za stworzenie betonowej mieszanki wykorzystanej do wykonania elewacji budynku. W tym celu firma przeprowadziła trwające dwa miesiące próby w laboratorium, które pozwoliły stworzyć recepturę mieszanki o kolorze i fakturze zaakceptowanej przez głównego architekta projektu.

Beton architektoniczny z oferty CEMEX Polska pozwolił wybudować fasadę bryły Pikado, w której zastosowano pokruszone cegły zatopione w betonie, dające wyjątkowy efekt wizualny.  Właścicielem praw do rozwiązań projektowych zastosowanych w CKK Jordanki jest Menis Arquitectos, SLP.

Dzięki produktom CEMEX Polska wykonano również ściany z odbiciem desek, posadzki polerowane z odsłoniętym kruszywem melafirowym oraz salę prób ze specjalnymi dyfuzorami, powodującymi rozprzestrzenianie się dźwięku.

CEMEX Polska bierze udział w tym konkursie od wielu lat i osiągnął w nim kilka sukcesów. W 2014 roku finalistą konkursu w kategorii „infrastruktura i urbanistyka” został projekt budowy falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu, a w edycjach z lat poprzednich w kategorii obiektów publicznych i przemysłowych nagrodzono Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz stadion PGE Arena w Gdańsku. W tym roku oprócz nagrodzonego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, w finale znalazły się również dwa inne obiekt pochodzące z Polski – Flyspot w Morach k. Warszawy, który został zgłoszony w kategorii „Budynek” oraz Terminal LNG w Świnoujściu w kategoriach „Infrastruktura” i „Innowacyjna konstrukcja”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA