REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

CEMEX Polska zdobywcą prestiżowych nagród

REKLAMA

CEMEX Polska laureatem konkursu "Firma Dobrze Widziana". Polski oddział uhonorowano także w Meksyku nagrodą CEMEX Building Award 2016.

CEMEX Polska został laureatem VII edycji konkursu „Firma Dobrze Widziana”, organizowanego przez Business Centre Club, pod honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród miało miejsce 23 listopada br.

REKLAMA

REKLAMA

Celem konkursu jest promowanie firm prowadzących biznes odpowiedzialny społecznie i szerzących wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz skutecznych metod komunikowania o tej działalności opinii publicznej. CEMEX Polska został laureatem konkursu drugi rok z rzędu.

O tytuł „Firmy Dobrze Widzianej” mogą ubiegać się członkowie Business Centre Club, przedsiębiorstwa prywatne, państwowe lub ich oddziały. Wybór laureatów jest dokonywany na podstawie ankiety konkursowej, która ocenia uczestnika w kontekście spełniania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, przestrzegania zasad równouprawnienia oraz skuteczności metod komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy na temat jej społecznie odpowiedzialnych działań m.in. w dziedzinie ekologii, rynku i działań charytatywnych.

REKLAMA

CEMEX Polska od wielu lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, czyniąc ten aspekt jednym z głównych filarów swojej działalności. W ramach tej strategii firma koncentruje swoje działania w obszarze gospodarczym, środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego. CEMEX Polska za cel stawia sobie dostarczanie produktów i rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój miast, stara się minimalizować negatywne skutki działalności w kontekście środowiska naturalnego, stając się liderem w Polsce i grupie CEMEX na świecie w użyciu paliw alternatywnych, a dzięki Fundacji „Budujemy Przyszłość” wspiera rozwój społeczności lokalnych. Firma prowadzi także regularne Dialogi z interesariuszami i pracownikami oraz publikuje Raporty zrównoważonego rozwoju w cyklu dwuletnim.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, przy budowie którego wykorzystano produkty CEMEX Polska, otrzymało prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie CEMEX Building Award 2016. Wyniki zostały ogłoszone 10 listopada 2016 roku w Meksyku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do finału konkursu w tegorocznej edycji trafiły 62 projekty z 20 krajów na czterech kontynentach w tym trzy z Polski. Finaliści walczyli o nagrody w pięciu kategoriach, a także o cztery nagrody specjalne. Wyróżnienia przyznawane już od 25 lat, mają na celu docenienie tych projektów, które są przykładem architektury innowacyjnej, przyjaznej dla środowiska i użytkowników oraz reprezentują kreatywne zastosowanie produktów CEMEX, przyczyniające się do lepszej jakości życia społeczności na całym świecie.

CKK Jordanki zostało zwycięzcą w kategorii  „Powszechna dostępność”.  Generalnym wykonawcą budynku była firma Mostostal Warszawa. Oddany do użytku jesienią 2015 roku obiekt,  powstał  na bazie projektu wybitnego hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, natomiast dostawcą mieszanek betonowych oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych w projekcie był CEMEX Polska, który na budowę obiektu dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu.

Toruńskie Centrum cieszy oczy przechodniów i uczestników wydarzeń kulturalnych niemal od roku. Obiekt jest zlokalizowany w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu i powstał jako miejsce umożliwiające organizację różnorodnych imprez, koncertów, przedstawień teatralnych oraz targów i pokazów mody. Na 22 tys. m2 znalazła się sala ze sceną i kanałem dla orkiestry, widownia dla 880 widzów, scena plenerowa na 300 miejsc oraz pomieszczenia techniczne, administracyjne i lokalne.

Budynek posiada surową betonowo-ceglaną konstrukcję, która częściowo została ukryta pod ziemią i doskonale wpisuje się w otaczającą zabytkową architekturę. CEMEX Polska był odpowiedzialny między innymi za stworzenie betonowej mieszanki wykorzystanej do wykonania elewacji budynku. W tym celu firma przeprowadziła trwające dwa miesiące próby w laboratorium, które pozwoliły stworzyć recepturę mieszanki o kolorze i fakturze zaakceptowanej przez głównego architekta projektu.

Beton architektoniczny z oferty CEMEX Polska pozwolił wybudować fasadę bryły Pikado, w której zastosowano pokruszone cegły zatopione w betonie, dające wyjątkowy efekt wizualny.  Właścicielem praw do rozwiązań projektowych zastosowanych w CKK Jordanki jest Menis Arquitectos, SLP.

Dzięki produktom CEMEX Polska wykonano również ściany z odbiciem desek, posadzki polerowane z odsłoniętym kruszywem melafirowym oraz salę prób ze specjalnymi dyfuzorami, powodującymi rozprzestrzenianie się dźwięku.

CEMEX Polska bierze udział w tym konkursie od wielu lat i osiągnął w nim kilka sukcesów. W 2014 roku finalistą konkursu w kategorii „infrastruktura i urbanistyka” został projekt budowy falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu, a w edycjach z lat poprzednich w kategorii obiektów publicznych i przemysłowych nagrodzono Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz stadion PGE Arena w Gdańsku. W tym roku oprócz nagrodzonego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, w finale znalazły się również dwa inne obiekt pochodzące z Polski – Flyspot w Morach k. Warszawy, który został zgłoszony w kategorii „Budynek” oraz Terminal LNG w Świnoujściu w kategoriach „Infrastruktura” i „Innowacyjna konstrukcja”.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

REKLAMA

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

REKLAMA

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

REKLAMA