REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakupy w Internecie - wszystko co zechcesz za jednym kliknięciem?

Elżbieta Jachymczak
Dziennikarka ekonomiczna, szkoleniowiec z pasją
Zakupy w Internecie - wszystko co zechcesz za jednym kliknięciem? /Fot. Fotolia
Zakupy w Internecie - wszystko co zechcesz za jednym kliknięciem? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zakupy w Internecie robi już prawie każdy Polak, który ma dostęp do sieci. Ponad 93% badanych deklaruje, że kupiło coś online chociaż raz w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jedynie ok. 7% badanych mówi, że nigdy nie zamówiło w e-sklepie.

Handel w sieci staje się z roku na rok coraz popularniejszy. Kupujemy tam wszystko na co przyjdzie nam ochota. Począwszy od ubrań, przez sprzęt elektroniczny aż po zakupy spożywcze. Coraz więcej marek posiada sklepy internetowe. Często zdarza się, że zakupy w Internecie są tańsze od zakupów w sklepach stacjonarnych. Przede wszystkim jest to związane z redukcją kosztów. Gdzie i co kupują Polacy? Jak możemy zapłacić za zakupy? Czy warto skorzystać z programów lojalnościowych? Na te i inne pytania odpowiem w niniejszym artykule.

REKLAMA

Gdzie i co kupują Polacy?

Sklepy internetowe przyciągają swoich klientów bezpieczeństwem i wygodą płatności, a szanse upatrują w nowych produktach i reklamie. Sklepy internetowe przynoszą o ponad połowę większe przychody niż te same marki w sklepach stacjonarnych. W związku z wprowadzonym zakazem handlu w niedziele handel internetowy przeżywa swoje lata świetności. Szacuje się, że dzięki temu przychody ze sprzedaży internetowej wzrosną o ok. 25%. Polacy mogą kupić w Internecie prawie wszystko co jest im potrzebne. Łatwiej czasem jest nam usiąść wieczorami w domu i przyjrzeć to co chcemy kupić, niż szukać tego w sklepach stacjonarnych. Minusem może być np. brak możliwości przymierzenia danej rzeczy. Jednak aktualnie sklepy internetowe są przygotowane również na takie okoliczności i w przesyłce otrzymujemy również formularze zwrotne wraz z kopertami na ewentualne zwroty. Kupujemy także wakacje, bilety lotnicze czy ubezpieczenia.

Polecamy: Ceny transferowe - jak przygotować firmę do kontroli podatkowej

Jak możemy zapłacić za zakupy?

Formy płatności są wszelakie. Dominują płatności bezgotówkowe za pośrednictwem serwisów płatniczych oraz bankowości elektronicznej. Coraz bardziej popularną formą stają się płatności BLIK-iem, choć jeszcze nie każdy bank posiada taką funkcjonalność dla swoich klientów. Jeśli preferujemy płatności gotówkowe, to również mamy taką możliwość. Zamawiając zakupy w Internecie wybieramy dostawę za pobraniem. Płatność pobiera kurier i przekazuje ją do sprzedającego.

Czy warto skorzystać z programów lojalnościowych?

REKLAMA

Coraz częściej sklepy internetowe chcąc zatrzymać klientów na dłużej oferują im różne programy lojalnościowe. Serwis w obsłudze klienta stał się jedną z kluczowych cech mających realne przełożenie na zwiększanie obrotów w firmie. Z punktu widzenia sprzedających opinia ich klientów jest dla nich bardzo ważna. Dobrze opracowany program lojalnościowy, potrafi zbudować bardzo niskim kosztem lojalność i sprawić, że klienci będą chętniej i częściej dokonywali zakupów w sklepie internetowym. Szacuje się, że przynajmniej cztery wizyty rocznie tego samego klienta w sklepie to bezpieczne minimum, po którym można uruchomić dla niego taki program, który przyniesie wymierne zyski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętajmy, że dokonując zakupów w Internecie poza wygodą zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo. Wybierajmy strony z bezpiecznym szyfrowaniem, sprawdzajmy kto wystawił certyfikat oraz czy jest tam zielona kłódka. Kupujmy mądrze i bezpiecznie. Udanych zakupów.

Zobacz: E-sklep

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Przedsiębiorcy złożyli już ponad 333 tys. wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 do 12 listopada przedsiębiorcy złożyli ponad 333 tys. wniosków o wakacje składkowe. W jakim województwie było ich najwiecej, a w jakim najmniej? 

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek?

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek? Czym jest świadczenie interwencyjne? Komu przysługuje? Jakie warunki należy spełniać by je otrzymać? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

REKLAMA

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

REKLAMA

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA