REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Internet dla najuboższych

REKLAMA

REKLAMA

Unijne dofinansowanie na walkę z cyfrowym wykluczeniem wynosi ok. 365 mln euro. W związku z tym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłyneła rekordowa liczba wniosków o dotacje na zakup sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu dla ubogich rodzin.

Ilość złożonych projektów ucieszyła ministrów. "Całkowita wartość złożonych projektów przekroczy 230 mln złotych, z czego UE może dołożyć ok. 195 mln zł " - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Witold Drożdż, wiceminister spraw wewnętrznych" . Warto zaznaczyć że do podziału było 180 mln zł.

REKLAMA

Coraz większe zainteresowanie tego typu konkursami to niewątpliwie sukces. W poprzednich edycjach do rozdania było ok. 300 mln zł, podczas gdy złożono jedynie 72 wnioski z całkowitym zapotrzebowaniem na 168 mln zł.

REKLAMA

"Liczba i wartość złożonych wniosków w ostatnim konkursie pokazują, że konsekwentna akcja informacyjna oraz modyfikacja niektórych elementów działania przyniosły efekty" - zaznacza w rozmowie z "Rz" minister Drożdż. Wśród zmian znalazły się między innymi takie punkty, jak możliwość wyposażenia w komputery nie tylko biedne rodziny ale także szkoły i biblioteki czy też ośrodki pomocy społecznej.

Autorem największych projektów okazała się Fundacja Edukacji Ekonomicznej, która we współpracy z samorządami ma objąć wsparciem ponad 3 tys. rodzin w województwie wielkopolskim oraz 1,5 tys. w lubuskim. "Przygotowania trwały półtora roku. Nie chcemy dostarczać tylko sprzętu, ale też nauczyć odbiorców wsparcia, jak wykorzystać Internet, by poprawić swoją sytuację materialną, np. poprzez telepracę. - wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Witold Sartorius, prezes Fundacji.

Warto również wspomnieć iż całkowita wartość środków przeznaczonych do walki z cyfrowym wykluczeniem to 365 mln euro. Większość środków pochodzić będzie z Unii Europejskiej, natomiast pozostałą część sumy do projektów dopłacać będą samorządy. Wsparciem ma zostać objęte około 100 tys. ubogich rodzin oraz osób niepełnosprawnych, a pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego a także opłacanie dostępu do sieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Technologie.gazeta.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA