reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > W kierunku mobilnego Internetu - reklama w komórce?

W kierunku mobilnego Internetu - reklama w komórce?

Czy internet się zmieni? Czy przeniesie się na urządzenia mobilne. Czy będzie kompletnie na odwrót? Dziś internet w urządzeniach mobilnych jest jeszcze poniekąd rzadkością, a w komputerach stacjonarnych jest standardem. Czy za parę lat, głównym odbiornikiem Internetu będzie komórka i PDA, a komputer będzie służył tylko do nauki i zabawy?

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć w tej chwili. Mimo wszystko szykuje się wielka rewolucja. Możliwe, że internet podzieli się na dwie, całkiem odrębne części. Internet domowy i internet mobilny.

Przykładem na to, że internet coraz śmielej i poważniej wkracza na rynek urządzeń przenośnych może być fakt, że coraz więcej firm i korporacji zaczyna interesować się reklamą w sieci mobilnej. Należy jednak do tego tematu podejść nieco inaczej. Jak wiadomo, reklama w sieci mobilnej musi być odpowiednio zoptymalizowana czyli: niewielka, mało ważąca i konkretna. Reklama w sieci stacjonarnej jest o wiele większa i bardziej rozległa. Zastosowanie tego samego rozwiązania w komórce nie przyniosłoby swojego skutku, gdyż reklama byłaby za dużo, wczytywałaby się zbyt wolno etc. 

Zobacz również: Jak przygotować kampanię Google AdWords?

Coraz większe możliwości i moc najnowszych urządzeń przenośnych poszerzają pole działania twórcom mobilnych witryn internetowych. Większe wyświetlacze, większa liczba kolorów, ulepszona nawigacja jak również coraz tańszy dostęp do pakietowego Internetu sprawiają, że limity i granice dla witryn internetowych są bezustannie przesuwane coraz dalej. Do niedawna swobodne korzystanie z przeglądarki google.pl było domeną komputerów stacjonarnych, dziś jadąc w autobusie możemy swobodnie surfować po sieci.

Niestety trzeba również zahaczyć tą gorszą strefę mobilnego internetu, czyli dostępność mobilnego Internetu w Polsce. Prawda jest taka, że dopóki nasi rodzimi operatorzy nie zabiorą się porządnie do roboty i nie rozszerzą sieci i zasięgu mobilnego Internetu w Polsce, dopóty będziemy daleko w tyle za resztą świata. A nie ukrywajmy, jesteśmy daleko w tyle i mimo ciągłej pracy nad rozwijaniem mobilnych technologii w Polsce, możemy się jedynie poszczycić ostatnimi miejscami w rankingu na szybkość łącz i adekwatne ceny. Porównując nasz kraj z potęgą w tej kwestii , czyli Japonią, nie mamy najmniejszych szans. 

Zobacz również: Jakie są typy oprogramowania?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama