| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Prawo do błędu przez pierwszy rok działalności gospodarczej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców od 2020 r. [PODCAST]

Prawo do błędu przez pierwszy rok działalności gospodarczej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców od 2020 r. [PODCAST]

1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie tzw. Pakiet Przyjazne Prawo. Zawiera on szereg regulacji ułatwiających mikro, małym i średnim przedsiębiorcom prowadzenie działalności. Wśród nich jest prawo do błędu. Zapraszamy do posłuchania podcastu o tym na czym będzie polegać to prawo oraz kto i na jakich zasadach będzie mógł z niego skorzystać.

Początkujący przedsiębiorcy często nie orientują się do końca w gąszczu przepisów prawnych. Z tego względu zdarza im się naruszać przepisy. Ponieważ dzieje się to w sposób przez nich niezamierzony a błędy na mniejszą skalę nie zagrażają interesom innych podmiotów prawa, ani nie godzą w kwestie bezpieczeństwa publicznego czy porządku prawnego ustawodawca postanowił podejść do tego z większą wyrozumiałością niż dotychczas i stworzyć w polskim prawie zupełnie nową instytucję jaką jest prawo do błędu.

️ Słuchaj podcastów DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie:

Spotify http://prawna.pl/spotify

iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes

Google Podcast http://prawna.pl/google

Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Od nowego roku przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi zarejestrowanymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przez pierwszy rok od podjęcia działalności nie będą karani za naruszenia – otrzymają jedynie pouczenie oraz będą musieli naprawić swój błąd. Warto pamiętać, że dotyczy to jedynie przedsiębiorców podejmujących działalność po raz pierwszy lub ponownie po upływie co najmniej 36 miesięcy od dnia ostatniego zawieszenia lub zakończenia działalności.

Ministerstwo Przedsiębiorczości szacuje, że prawo do błędu może dotyczyć ok. 300 tys. przedsiębiorców. Podobne regulacje już funkcjonują na Litwie i we Francji. U nas wejdą w życie już od 1 stycznia 2020 r.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Szczygielski

 Ekspert rynku leasingowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »