REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Low code: obniżenie kosztów budowania aplikacji o 85%

Low code dla znacznych oszczędności w IT
Low code dla znacznych oszczędności w IT

REKLAMA

REKLAMA

Obecne okoliczności gospodarcze wywierają coraz większą presję na zespoły IT, by te poszukiwały sposobów na radzenie sobie z rosnącymi wymaganiami. Okazuje się, że narzędzia low code skutecznie obniżają koszty oraz wspierają w pracy przeciążone zespoły IT.

Na pomoc programistom 

Z badania Microsoft przeprowadzonego wśród ponad 2 tys. menadżerów i specjalistów ds. IT z różnych sektorów, m.in. finansowego, opieki zdrowotnej, handlu i transportu wynika, że narzędzia ułatwiające tworzenie kodu to coraz częściej spore wsparcie dla zespołów IT

REKLAMA

Aż 87 proc. ankietowanych potwierdza, że narzędzia low code są skuteczne w obniżaniu kosztów. Przyspieszają modernizację aplikacji, które tego wymagają oraz tworzenie zupełnie nowych narzędzi. Zwiększają wydajność, usprawniają analizę danych i wypełniają lukę spowodowaną niedoborem programistów. 

Firma PwC chwaliła się, że wykorzystała platformę low code do zbudowania zaawansowanego rozwiązania w ciągu zaledwie 6 tygodni. Według ekspertów z firmy, wdrożenie to przyniosło 85 proc. oszczędności kosztów i 30 proc. oszczędności czasu. To świetny przykład efektywności narzędzi niskokodowych, zmniejszenia nakładu pracy i przyspieszenia prac. 

Recepta na wakaty w IT

REKLAMA

– Organizacje, poszukując większej wydajności i oszczędności, bardzo chętnie digitalizują swoje procesy. Obszarów, które obejmują systemy informatyczne, jest coraz więcej. Niektóre narzędzia wymagają aktualizacji, jednocześnie zapotrzebowanie na nowe aplikacje rośnie, to wszystko sprawia, że programiści stale mają pełne ręce roboty. Okazuje się, że narzędzia low code mogą być dla nich sporym wsparciem, z którego coraz chętniej korzystają – tłumaczy Grzegorz Dembicki, Business Development Director z Sagra Technology.

– Niektórzy z powodzeniem wykorzystują platformy low code, np. do przygotowywania zaawansowanych procesów biznesowych, jak przeprowadzanie i rozliczanie akcji marketingowych czy e-learningu. Do takich działań wystarczy administrator biznesowy, przy minimalnym wykorzystaniu programisty, co skraca czas przygotowania i wdrożenia rozwiązania oraz znacząco zmniejsza koszty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z raportu wynika, że 45 proc. specjalistów IT wdrożyło platformy low code właśnie z powodu braków kadrowych. Dzięki temu, że pracownicy niebędący programistami przejmują część zadań związanych z tworzeniem aplikacji, firmy mogą zmniejszyć obciążenie działów IT najprostszymi, czasochłonnymi pracami.

REKLAMA

Potwierdza to również badanie Forrestera sprzed roku, które wykazało, że narzędzia niskokodowe zwiększyły wydajność programistów, średnio o 62 proc. w ciągu trzech lat. Taki wzrost produktywności to ogromne wsparcie dla działów IT, które mogą poświęcić się bardziej zaawansowanym zadaniom i rozwiązywaniu naprawdę wymagających, złożonych problemów. 

Według raportu Microsoftu, 87 proc. badanych CIO i specjalistów IT potwierdza opinię, że automatyzacja narzędzi low code, wsparta dodatkowo sztuczną inteligencją, w przyszłości jeszcze bardziej zwiększy możliwości organizacji. Ponieważ narzędzia te są cały czas rozwijane, działy IT mogą spodziewać się większego wsparcia i nowych ułatwień. 

Problemy z przeprojektowaniem aplikacji

Modernizacja aplikacji ma kluczowe znaczenie dla biznesu, wynika z raportu firmy doradczej Asperitas. Jednak niemal wszystkie organizacje (93 proc. ankietowanych) mają trudne lub bardzo trudne doświadczenia z aktualizacją firmowych aplikacji. Największe problemy związane z modernizacją narzędzi, na jakie wskazywali badani, to dobór odpowiednich narzędzi i technologii (30 proc.) oraz znalezienie pracowników z odpowiednimi kompetencjami (20 proc.). Platformy low code mogą rozwiązać część problemów również w przypadku aktualizacji narzędzi IT. 

Migracja starszych systemów do nowych aplikacji czy platform to często konieczność. Cyfryzacja to ciągły proces, nawet najlepsze narzędzia wymagają w pewnym momencie odświeżenia czy dostosowania do nowych warunków. Platformy low code mogą ułatwiać firmom modernizację systemów – mówi Grzegorz Dembicki. – Szczególnie, że można tutaj wykorzystać pracowników nietechnicznych, którzy doskonale znają systemy i narzędzia wymagające aktualizacji czy większej zmiany. Dodatkowo, mają wiedzę na temat samej organizacji i wszystkich procesów. Może to znacznie przyspieszyć proces udoskonalenia aplikacji, co ma również ekonomiczne znaczenie – kończy ekspert.

Platformy niskokodowe to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą poprawić wydajność, obniżyć koszty czy usprawnić analizę danych. Na rynku jest coraz więcej wartych uwagi narzędzi. Najciekawsze rozwiązania to te, które mają wbudowane funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję i automatyzację.

Źródło: Sagra Technology

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA