REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Low code: obniżenie kosztów budowania aplikacji o 85%

Low code dla znacznych oszczędności w IT
Low code dla znacznych oszczędności w IT

REKLAMA

REKLAMA

Obecne okoliczności gospodarcze wywierają coraz większą presję na zespoły IT, by te poszukiwały sposobów na radzenie sobie z rosnącymi wymaganiami. Okazuje się, że narzędzia low code skutecznie obniżają koszty oraz wspierają w pracy przeciążone zespoły IT.

Na pomoc programistom 

Z badania Microsoft przeprowadzonego wśród ponad 2 tys. menadżerów i specjalistów ds. IT z różnych sektorów, m.in. finansowego, opieki zdrowotnej, handlu i transportu wynika, że narzędzia ułatwiające tworzenie kodu to coraz częściej spore wsparcie dla zespołów IT

REKLAMA

Aż 87 proc. ankietowanych potwierdza, że narzędzia low code są skuteczne w obniżaniu kosztów. Przyspieszają modernizację aplikacji, które tego wymagają oraz tworzenie zupełnie nowych narzędzi. Zwiększają wydajność, usprawniają analizę danych i wypełniają lukę spowodowaną niedoborem programistów. 

Firma PwC chwaliła się, że wykorzystała platformę low code do zbudowania zaawansowanego rozwiązania w ciągu zaledwie 6 tygodni. Według ekspertów z firmy, wdrożenie to przyniosło 85 proc. oszczędności kosztów i 30 proc. oszczędności czasu. To świetny przykład efektywności narzędzi niskokodowych, zmniejszenia nakładu pracy i przyspieszenia prac. 

Recepta na wakaty w IT

REKLAMA

– Organizacje, poszukując większej wydajności i oszczędności, bardzo chętnie digitalizują swoje procesy. Obszarów, które obejmują systemy informatyczne, jest coraz więcej. Niektóre narzędzia wymagają aktualizacji, jednocześnie zapotrzebowanie na nowe aplikacje rośnie, to wszystko sprawia, że programiści stale mają pełne ręce roboty. Okazuje się, że narzędzia low code mogą być dla nich sporym wsparciem, z którego coraz chętniej korzystają – tłumaczy Grzegorz Dembicki, Business Development Director z Sagra Technology.

– Niektórzy z powodzeniem wykorzystują platformy low code, np. do przygotowywania zaawansowanych procesów biznesowych, jak przeprowadzanie i rozliczanie akcji marketingowych czy e-learningu. Do takich działań wystarczy administrator biznesowy, przy minimalnym wykorzystaniu programisty, co skraca czas przygotowania i wdrożenia rozwiązania oraz znacząco zmniejsza koszty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z raportu wynika, że 45 proc. specjalistów IT wdrożyło platformy low code właśnie z powodu braków kadrowych. Dzięki temu, że pracownicy niebędący programistami przejmują część zadań związanych z tworzeniem aplikacji, firmy mogą zmniejszyć obciążenie działów IT najprostszymi, czasochłonnymi pracami.

REKLAMA

Potwierdza to również badanie Forrestera sprzed roku, które wykazało, że narzędzia niskokodowe zwiększyły wydajność programistów, średnio o 62 proc. w ciągu trzech lat. Taki wzrost produktywności to ogromne wsparcie dla działów IT, które mogą poświęcić się bardziej zaawansowanym zadaniom i rozwiązywaniu naprawdę wymagających, złożonych problemów. 

Według raportu Microsoftu, 87 proc. badanych CIO i specjalistów IT potwierdza opinię, że automatyzacja narzędzi low code, wsparta dodatkowo sztuczną inteligencją, w przyszłości jeszcze bardziej zwiększy możliwości organizacji. Ponieważ narzędzia te są cały czas rozwijane, działy IT mogą spodziewać się większego wsparcia i nowych ułatwień. 

Problemy z przeprojektowaniem aplikacji

Modernizacja aplikacji ma kluczowe znaczenie dla biznesu, wynika z raportu firmy doradczej Asperitas. Jednak niemal wszystkie organizacje (93 proc. ankietowanych) mają trudne lub bardzo trudne doświadczenia z aktualizacją firmowych aplikacji. Największe problemy związane z modernizacją narzędzi, na jakie wskazywali badani, to dobór odpowiednich narzędzi i technologii (30 proc.) oraz znalezienie pracowników z odpowiednimi kompetencjami (20 proc.). Platformy low code mogą rozwiązać część problemów również w przypadku aktualizacji narzędzi IT. 

Migracja starszych systemów do nowych aplikacji czy platform to często konieczność. Cyfryzacja to ciągły proces, nawet najlepsze narzędzia wymagają w pewnym momencie odświeżenia czy dostosowania do nowych warunków. Platformy low code mogą ułatwiać firmom modernizację systemów – mówi Grzegorz Dembicki. – Szczególnie, że można tutaj wykorzystać pracowników nietechnicznych, którzy doskonale znają systemy i narzędzia wymagające aktualizacji czy większej zmiany. Dodatkowo, mają wiedzę na temat samej organizacji i wszystkich procesów. Może to znacznie przyspieszyć proces udoskonalenia aplikacji, co ma również ekonomiczne znaczenie – kończy ekspert.

Platformy niskokodowe to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą poprawić wydajność, obniżyć koszty czy usprawnić analizę danych. Na rynku jest coraz więcej wartych uwagi narzędzi. Najciekawsze rozwiązania to te, które mają wbudowane funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję i automatyzację.

Źródło: Sagra Technology

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA