REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cyberbezpieczeństwo niezbędne dla ochrony wizerunku firmy

Cyberbezpieczeństwo dla reputacji firmy
Cyberbezpieczeństwo dla reputacji firmy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach, gdy praktycznie wszystkie  firmy korzystają z internetu i technologii cyfrowych, edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa i pojawiających się nieprawdziwych informacji, staje się niezwykle ważna. Coraz częściej słyszymy o atakach na duże i małe przedsiębiorstwa, instytucje, osoby publiczne, czy marki osobiste, co bezpośrednio zagraża ich reputacji. 

Znaczenie cyberbezpieczeństwa rośnie 

Dlatego też, coraz więcej podmiotów zwraca uwagę na kwestie cyberbezpieczeństwa. Jednym z takich działań jest na pewno inwestycja w edukację pracowników na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz sposobów, w jaki można zapobiegać atakom. Innym może być skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich jak monitoring kryzysowy który pozwala na uniknięcie lub zminimalizowanie skutków kryzysu wizerunkowego. 

REKLAMA

Edukacja zatrudnionych to podstawa 

REKLAMA

Edukacja pracowników jest szczególnie istotna, ponieważ są oni w przestrzeni medialnej reprezentantami danej marki i od ich świadomości oraz szybkiej reakcji często zależy rozległość kryzysu. Pracownicy powinni wiedzieć, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci, począwszy od kwestii podstawowych takich jak nie “klikanie” w podejrzane linki, weryfikacja źródeł informacji, nie udostępnianie poufnych danych, stosowanie silnych haseł, szyfrowanie plików, aż po znajomość zasad określonych w podręczniku zarządzania kryzysowego. Warto również zaznaczyć, że inwestycja w edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa jest także elementem, który z pewnością wpływa na wzrost zaufania klientów do firmy. 

W ostatnich latach sektor PR i marketingu firm kształtujący wizerunek organizacji, marek czy osób publicznych, zmuszony jest stawić czoła coraz większej liczbie zagrożeń.. W internecie, w którym działa wiele różnych podmiotów, kryzys wizerunkowy może pojawić się niespodziewanie i szybko rozprzestrzenić  na wiele kanałów komunikacyjnych, wpływając na reputację danego przedsiębiorstwa lub osoby publicznej. W związku z tym specjaliści muszą być w stanie skutecznie monitorować sygnały płynące z różnych źródeł i szybko reagować na potencjalne zagrożenia.

Prace nad innowacją dla bezpieczniejszej sieci 

W odpowiedzi na te wyzwania, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej oraz firma zajmująca się monitoringiem i analizą mediów, pracują nad unikalnym projektem który pomoże w wykrywaniu potencjalnych sytuacji kryzysowych. Rozwiązanie wykorzystując zaawansowane technologie, będzie dokładnie identyfikować i analizować różne źródła informacji w internecie i wykrywać wszelkie anomalie w danych, które mogą być związane z badanym podmiotem. Technologia pozwoli na szybkie i skuteczne wykrywanie ewentualnych zagrożeń, chroniąc marki, organizacje i osoby publiczne przed skutkami kryzysu i utratą reputacji.

Autor: Katarzyna Popławska – kierownik marketingu i public relations w PSMM Monitoring & More

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

REKLAMA

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA