reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > W Biedronce zapłacisz smartfonem już w I połowie 2013 roku

W Biedronce zapłacisz smartfonem już w I połowie 2013 roku

Jeszcze przed wakacjami klienci sieci sklepów Biedronka mają mieć możliwość płacenia za zakupy przy pomocy aplikacji w smartfonie. Konieczny do realizacji transakcji dostęp do internetu będzie zapewniony w sklepach przez stworzone sieci wi-fi. Nie będzie natomiast nadal w Biedronkach płatności bezgotówkowych przy pomocy kart płatniczych, z uwagi na wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce nadal jednymi z najwyższych w Europie.

Sieć nie chce obciążać Klientów dodatkowym kosztem.Dlatego też właściciel Biedronki, Jeronimo Martins Polska S.A., poszukuje alternatywnego rozwiązania.

Jak informuje naszą redakcję  Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.: system płatności mobilnych mógłby stać się w przyszłości wygodną alternatywą dla drogich płatności kartami, szczególnie jeśli do niego dołączą inne podmioty. Chcemy, aby system, który zostanie wdrożony w sieci Biedronka, był maksymalnie wygodny dla klienta. Jedną z aplikacji do płatności mobilnych testowaliśmy na przełomie roku, i została ona oceniona bardzo pozytywnie.

Działania w kierunku wdrożenia płatności mobilnych we wszystkich sklepach sieci Biedronka mogą być widoczne już w drugim kwartale 2013 roku. Konkretne plany realizacji wdrożenia będą zależały między innymi od rozmów z potencjalnymi partnerami.

Fakturowanie 2013 – odpowiedzi Ministerstwa Finansów

Kasy fiskalne 2013 – obowiązki, zwolnienia, sankcje

Na pewno jednak umożliwienie płatności mobilnych nie będzie wiązało się z jakimkolwiek dodatkowymi opłatami po stronie klienta, ani nie wpłynie na poziom cen. Jednocześnie, nadal konsekwentnie rozwijany jest program instalacji bankomatów w sklepach Biedronka i w ich pobliżu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama