reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Chińskie firmy interesują się Polską

Chińskie firmy interesują się Polską

Systematycznie rośnie liczba chińskich inwestycji w Polsce. Ich wartość do 2010 roku wyniosła prawie 231 mld euro. Obecnie w Polsce działa 140 firm z udziałem kapitału chińskiego.

– Polska jest wciąż mało znanym rynkiem dla przedsiębiorców z Chin, tymczasem jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów w Europie. Zajęliśmy 6. miejsce w rankingu ONZ najbardziej atrakcyjnych gospodarek dla biznesu. Podczas spotkania z przedstawicielami najważniejszych chińskich mediów wicepremier zachęcał do zapoznania się z polską ofertą wsparcia dla inwestorów..

Według wicepremiera Pawlaka, Polska zapewnia szeroki wachlarz wsparcia dla zagranicznych przedsiębiorców szukających dobrego miejsca dla realizacji swoich projektów. – Firmy chętnie lokują swoje przedsięwzięcia w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Działając na ich terenie można skorzystać z wielu udogodnień, między innymi ze zwolnienia z podatku dochodowego (CIT). Oferujemy również dotacje przyznawane z Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – powiedział.

Wiceszef polskiego rządu przypomniał również, że inwestorzy mogą liczyć na pomoc finansową w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Do 31 stycznia 2013 r. jest jeszcze do rozdysponowania 50 mln dolarów z kredytu na finansowanie inwestycji, przyznawanego na mocy umowy między rządem polskim i chińskim. Kredyt obejmuje m. in. takie branże jak ochrona środowiska, ochrona zdrowia, oświata, infrastruktura, komunikacja, górnictwo, przemysł energetyczny, rolnictwo, przetwórstwo spożywcze czy materiały budowlane.

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Źródło: MG

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy

Doradztwo restrukturyzacyjne, biznesowe oraz upadłościowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama