REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Amerykanie stracą 8–12 mln domów

REKLAMA

REKLAMA

Tradycyjnie w grudniu ukazują się liczne prognozy na przyszły rok. W przypadku giełd i surowców są one optymistyczne. Gorzej przedstawia się sytuacja niewypłacalnych Amerykanów, którzy zadłużyli się, żeby kupić domy.

Wzrost cen ropy

REKLAMA

Wzrost cen ma być spowodowany przez spadek wolnych mocy produkcyjnych w państwach, należących do OPEC. W przeciągu 12 miesięcy ceny ropy zmieniły się o 28%, co jest bliskie górnej granicy przedziału dynamiki wzrostu, jaką obserwujemy od maja tego roku.

Zdaniem analityków z Goldman Sachs do połowy 2011 r. baryłka ropy naftowej powinna kosztować przeszło 100 USD. Obecnie jest warta niecałe 90 USD.

Dla gospodarek wyzwanie stanowi nie tylko sama, nominalna cena paliw, ale również szybkość, z jaką się podnosi, co warunkuje procesy dostosowawcze czy też determinuje przenoszenie wyższych kosztów transportu na odbiorców, tym samym mając wpływ na inflację. Pod tym względem obecna sytuacja wydaje się komfortowa, a spełnienie się prognoz w stylu przewidywań Goldman Sachs, nie niosłoby dodatkowych zagrożeń dla gospodarek. Umiarkowane zwyżki ceny ropy naftowej nie są niebezpieczne.

Dowiedz się także: Czy funduszom udało się zarobić na rynku nieruchomości w 2010 roku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Notowania WIG

Zgodnie z tym, co można było zakładać, grudniowe wydarzenia na rynkach finansowych toczą się po myśli zwolenników ryzykownych aktywów. WIG kolejną sesję spędził tuż pod oporem w postaci listopadowej górki. Brak większej korekty po dotarciu do tak istotnej bariery świadczy o sile parkietu i zapowiada jej pokonanie. Mogłoby to prowadzić do wyraźnego ruchu w górę, którego motorem napędowym pozostaną zapewne największe firmy, szczególnie surowcowe. Małe przedsiębiorstwa w dalszym ciągu pozostają w cieniu. Indeks sWIG80 od wiosennej górki dzieli prawie 7%, podczas gdy WIG20 dawno ją przekroczył.

Rynek nieruchomości w krajach anglosaskich

Rządowy program jedynie w niewielkim stopniu ma szansę spełnić pokładane w nim nadzieje. Choć liczono na to, że uchroni on 3-4 mln domów przed przejęciem przez banki z powodu niespłacających kredytów, zaciągniętych na ich kupno, to w rzeczywistości uratuje on 700–800 tys.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Rządowy program pomocy w spłacie kredytu dla USA nie spełnia swoich funkcji. Nawet w jednej trzeciej nie jest w stanie sprostać stawianym przed nim oczekiwaniom.

REKLAMA

Szacuje się, że do roku 2012 banki przejmą od 8 do 12 mln nieruchomości. Przyczyn słabych wyników programu należy dopatrywać się w tym, że modyfikacja spłat kredytów nie jest wystarczająca do obsługi płatności przez zadłużonych. W październiku do programu przystąpiło 520 tys. osób, o prawie 24 tys. więcej niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie jednak ponad 36 tys. zadłużonych zrezygnowało z udziału w programie, nie będąc w stanie sprostać jego wymaganiom i obsługiwać zmodyfikowanych płatności.

Najnowsze badanie nastrojów na brytyjskim rynku nieruchomości wykazało niewielką poprawę. W listopadzie odsetek agentów nieruchomościowych, spodziewających się zniżek cen, przewyższał o 44 pkt. proc. odsetek liczących na wzrost. W zakresie popytu wśród kupujących nastąpił regres.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

REKLAMA

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

REKLAMA