Europarlament dla przedsiębiorców
REKLAMA
REKLAMA
Tematyka tegorocznego Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw podzielona była na 3 sesje, w trakcie których dyskutowano nad problemami kryzysu gospodarczego, polityki UE wobec MSP, agendy cyfrowej, praw konsumenta, opóźnień w płatnościach między przedsiębiorstwami, dostępu do rynków i ochrony środowiska.
REKLAMA
REKLAMA
Obrady i głosowanie pokazały, że przedsiębiorcy przede wszystkim oczekują usuwania barier blokujących dostęp do europejskiego i globalnego rynku. 94 proc. przedsiębiorców opowiedziało się za wzmocnieniem europejskiej dyplomacji ekonomicznej w celu wsparcia aktywności zagranicznej europejskich firm. Ponad 90 proc. popiera ogólnoeuropejski projekt e-podpisu i ustanowienie instytucji Europejskiej Spółki Prywatnej.
„Obrady Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw pokazały, że przedsiębiorcy chcą bardziej zintegrowanej polityki europejskiej, w dużo większym stopniu uwzględniającej interes małych i średnich firm. Europejscy przedsiębiorcy są spokojni o przyszłość, ale wciąż zwracają uwagę na brak narzędzi i odpowiednich warunków do działania. Biznes oczekuje, że politycy dostarczą im tych narzędzi” – mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.
Polecamy: Dla kogo są środki unijne
Rezultaty głosowań przeprowadzonych w trakcie Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw zostały przekazane Vincentowi Van Quickenborne, szefowi Rady ds. Konkurencyjności i będą rozpowszechnione wśród unijnych instytucji.
Polecamy: Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać
Europejski Parlament Przedsiębiorców organizowany jest już po raz drugi (poprzednia edycja miała miejsce w październiku 2008 r.) przez EUROCHAMBRES – Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych.
Źródło: KIG
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.