REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polska i Ukraina wzmacniają współpracę

REKLAMA

REKLAMA

Wykorzystanie potencjału tkwiącego w sąsiedztwie zapowiedział wicepremier Waldemar Pawlak. 29 września 2010 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

Wicepremier Pawlak podkreślił, że Ukraina jest jednym ze strategicznych partnerów Polski. – Dobre relacje między naszymi krajami obrazuje rosnąca wartość wymiany handlowej – powiedział - Według danych GUS w pierwszej połowie 2010 r. eksport zwiększył się o 13 proc. i wyniósł 1,7 mld dol., natomiast import wzrósł o ponad 87 proc i osiągnął ponad 730 mln dol. – dodał.

REKLAMA

REKLAMA

Zdaniem wicepremiera okazją do dalszego rozwijania współpracy między naszymi krajami są nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. – Wspólna realizacja tego projektu to szansa dla polskiego i ukraińskiego biznesu na nowe inwestycje i kontrakty. Dlatego cieszę się, że w obradach Komisji obok przedstawicieli strony rządowej biorą udział też przedsiębiorcy – podkreślił.

Ponadto szef resortu gospodarki przypomniał, że w drugiej połowie przyszłego roku Polska obejmie Prezydencję w UE. – Jednym z naszych priorytetów będzie Partnerstwo Wschodnie i wzmacnianie relacji z krajami Europy Wschodniej, takimi jak Ukraina – powiedział wicepremier Pawlak.

Polecamy: Skończyłeś studia - załóż własny biznes

Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej ze strony polskiej przewodniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, natomiast ze strony ukraińskiej wicepremier Borys Kolesnikow. Podczas posiedzenia omówiono m.in. kwestie dotyczące polsko-ukraińskiej współpracy w zakresie energetyki, rolnictwa, transportu, sektora finansowo-bankowego oraz ochrony środowiska. Obrady Komisji zakończyły się podpisaniem 30 września 2010 r. protokołu z posiedzenia, w obecności premierów Donalda Tuska i Mykoła Azarowa

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Polsko-Ukraińska Międzyrządowa Komisja ds. Współpracy Gospodarczej została powołana na mocy Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o współpracy gospodarczej z dnia 4 marca 2005 r. Pierwsze posiedzenie Komisji odbyło się w Kijowie 15 listopada 2006 r.

W ramach Komisji działają grupy robocze ds. handlu i inwestycji, współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym, współpracy w dziedzinie turystyki, współpracy w dziedzinie transportu, rynków finansowych, weterynarii, współpracy w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej, informacji geoprzestrzennej.

Źródło: MG

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA