reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jakie zmiany w ustawie o PPP

Jakie zmiany w ustawie o PPP

Przedsiębiorca wybrany do projektu partnerstwa publiczno-prywatnego na zasadach koncesji będzie musiał wybrać podwykonawców, stosując przetarg.

Samorządom i instytucjom państwowym łatwiej będzie nawiązać współpracę przy wspólnych inwestycjach. Gdy nie mają zastosowania prawo zamówień publicznych ani ustawa o koncesji, podmiot publiczny będzie mógł wybrać przedsiębiorcę w inny sposób gwarantujący zachowanie uczciwej konkurencji. Przesądzono, że będzie można np. stosować kodeks cywilny w celu zawiązania z przedsiębiorcą spółki prawa handlowego.

W przypadku wniesienia przez partnera publicznego nieruchomości jako wkładu własnego do projektu PPP trzeba będzie stosować ustawę o gospodarce nieruchomościami. Takie zmiany w ustawie o PPP i ustawie koncesyjnej wprowadza od soboty (17 lipca) ustawa z 7 maja 2010 r o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz.U. nr 106, poz. 675).

Porównaj: Jakie są korzyści z Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

– Nowelizacja ustanawia reguły wyłaniania partnera prywatnego w przypadkach nieobjętych ani prawem zamówień, ani ustawą o koncesjach. Są to właśnie zamówienia i koncesje w sektorze telekomunikacyjnym, wyłączone z tych ustaw – wyjaśnia Agnieszka Ferek, radca prawny z Hogan Lovells.

Więcej: Wybór firmy do spółki publiczno-prywatnej musi być w konkurencyjnej procedurze

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama