Polska chce zostać partnerem targów CeBit
REKLAMA
REKLAMA
Ofertę i kierunki rozwoju targów przedstawił wicepremierowi Wolfgang Lenarz, prezes Hannover Messe International. Jak poinformował, CeBit przeżywa obecnie swoisty renesans.
REKLAMA
– Paradoksalnie w czasach kryzysu zainteresowanie wystawą nie maleje, targi oferują bowiem realny, nie tylko wirtualny, kontakt z firmą i jej produktami – powiedział.
Docenił także ofertę polskich wystawców. W tym roku swój udział w imprezie zgłosiło 112 polskich firm. Wicepremier Pawlak oficjalnie zgłosił organizatorom CeBit inicjatywę Polski, by w perspektywie 2-3 lat nasz kraj został partnerem imprezy.
– Byłaby to świetna okazja do promocji polskiej myśli technologicznej i całej gospodarki – zaznaczył.
Kwestia ta była także tematem spotkania wiceszefa polskiego rządu z premierem Dolnej Saksonii Christianem Wulffem.
- Utrzymujący się w Polsce wzrost gospodarczy oraz dynamiczny rozwój branży IT to bardzo dobre uzasadnienie dla tej inicjatywy – przekonywał minister Pawlak.
W jego opinii stworzyłoby to polskim i niemieckim przedsiębiorcom kolejną okazję do zacieśnienia współpracy w sektorze nowoczesnych technologii. Christian Wulff z zadowoleniem przyjął polską inicjatywę i zaoferował pomoc w jej realizacji.Premierzy dobrze ocenili stan dotychczasowej współpracy gospodarczej między Polską i Dolną Saksonią.
– Cieszy nas zaangażowanie inwestycyjne firm z Dolnej Saksonii w naszym kraju – powiedział wiceszef polskiego rządu.
REKLAMA
Wyróżnia się tu szczególnie Volkswagen, którego polskie fabryki należą do czołówki krajowych eksporterów. Kolejnym impulsem do rozwijania kooperacji inwestycyjnej będzie organizowana przez WPHI w Berlinie i Izbę Handlową Dolnej Saksonii konferencja promująca współpracę między naszymi krajami.
Znany z zamiłowania do informatyki wicepremier Pawlak z zainteresowaniem zapoznał się z ofertą polskich wystawców w Hanowerze. Przedstawiciele firmy Exatel zaprezentowali m.in. zalety programu partnerskiego Net-in-time, będącego platformą współpracy dla dostawców usług telekomunikacyjnych na skalę globalną.
Na stoisku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wicepremier wypróbował działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną.
Polska delegacja odwiedziła też stoisko WPHI w Berlinie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, BKT Elektronik z Bydgoszczy,ComArch oraz Google. Udział w targach CeBit zgłosiło w tym roku 23 przedsiębiorstwa z Polski.
MG/IN
Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.