REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polska chce zostać partnerem targów CeBit

REKLAMA

REKLAMA

- CeBit to jedna z największych na świecie imprez poświęconych innowacyjnym technologiom. Chcielibyśmy, aby Polska została w najbliższym czasie krajem partnerskim targów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedzając 3 marca br. wystawę w Hanowerze.

Ofertę i kierunki rozwoju targów przedstawił wicepremierowi Wolfgang Lenarz, prezes Hannover Messe International. Jak poinformował, CeBit przeżywa obecnie swoisty renesans.

REKLAMA

– Paradoksalnie w czasach kryzysu zainteresowanie wystawą nie maleje, targi oferują bowiem realny, nie tylko wirtualny, kontakt z firmą i jej produktami – powiedział.

Docenił także ofertę polskich wystawców. W tym roku swój udział w imprezie zgłosiło 112 polskich firm. Wicepremier Pawlak oficjalnie zgłosił organizatorom CeBit inicjatywę Polski, by w perspektywie 2-3 lat nasz kraj został partnerem imprezy.

– Byłaby to świetna okazja do promocji polskiej myśli technologicznej i całej gospodarki – zaznaczył.

Kwestia ta była także tematem spotkania wiceszefa polskiego rządu z premierem Dolnej Saksonii Christianem Wulffem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Utrzymujący się w Polsce wzrost gospodarczy oraz dynamiczny rozwój branży IT to bardzo dobre uzasadnienie dla tej inicjatywy – przekonywał minister Pawlak.

W jego opinii stworzyłoby to polskim i niemieckim przedsiębiorcom kolejną okazję do zacieśnienia współpracy w sektorze nowoczesnych technologii. Christian Wulff z zadowoleniem przyjął polską inicjatywę i zaoferował pomoc w jej realizacji.Premierzy dobrze ocenili stan dotychczasowej współpracy gospodarczej między Polską i Dolną Saksonią.

– Cieszy nas zaangażowanie inwestycyjne firm z Dolnej Saksonii w naszym kraju – powiedział wiceszef polskiego rządu.

REKLAMA

Wyróżnia się tu szczególnie Volkswagen, którego polskie fabryki należą do czołówki krajowych eksporterów. Kolejnym impulsem do rozwijania kooperacji inwestycyjnej będzie organizowana przez WPHI w Berlinie i Izbę Handlową Dolnej Saksonii konferencja promująca współpracę między naszymi krajami.

Znany z zamiłowania do informatyki wicepremier Pawlak z zainteresowaniem zapoznał się z ofertą polskich wystawców w Hanowerze. Przedstawiciele firmy Exatel zaprezentowali m.in. zalety programu partnerskiego Net-in-time, będącego platformą współpracy dla dostawców usług telekomunikacyjnych na skalę globalną.

Na stoisku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wicepremier wypróbował działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną.

Polska delegacja odwiedziła też stoisko WPHI w Berlinie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, BKT Elektronik z Bydgoszczy,ComArch oraz Google. Udział w targach CeBit zgłosiło w tym roku 23 przedsiębiorstwa z Polski.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

REKLAMA

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

REKLAMA