REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Franklin Templeton Investments otwiera oddział w Bukareszcie

REKLAMA

REKLAMA

Spółka Franklin Templeton Investments zawarła kontrakt, na mocy którego została zarządzającym rumuńskim funduszem Fondul Proprietatea, po selekcji spośród kilku wiodących instytucji zarządzających inwestycjami. Fundusz, którego łączna wartość to ok. 2,4 mld euro1 (3,5 mld USD), został uruchomiony w grudniu 2005 roku, w celu zapewnienia odpowiedniej rekompensaty obywatelom Rumunii, których mienie zostało skonfiskowane przez państwo w czasach reżimu komunistycznego.

Owocem tej nowo nawiązanej współpracy jest powstające właśnie dedykowane biuro spółki Franklin Templeton Investment Management Limited (FTIML) w Bukareszcie.

REKLAMA

REKLAMA

- Cieszymy się, że to właśnie nam powierzono zarządzanie funduszem Fondul Proprietatea, jednym z największych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć w Europie Wschodniej – powiedział David Smart, szef segmentu funduszy skarbowych i ponadnarodowych Franklin Templeton Investments.

Z kolei Ionut Propescu, CEO w Fondul Proprietatea, powiedział: - Pięć lat temu, kiedy pełniłem funkcję rumuńskiego ministra finansów, byłem zagorzałym zwolennikiem dodania do ustawy o funduszu Fondul Proprietatea klauzuli dotyczącej możliwości wyboru zagranicznego zarządzającego funduszem. Dziś, z wielką przyjemnością uczestniczę w podpisaniu przez Fondul Proprietatea kontraktu z jednym z najbardziej prestiżowych podmiotów zarządzających inwestycjami w całym finansowym świecie. Co więcej, jestem przekonany, że obecność FTIML w Rumunii nie tylko pomoże zwiększyć wartość funduszu, ale także wpłynie na wzrost zainteresowania lokalnym rynkiem kapitałowym wśród inwestorów zagranicznych.

Funduszem zarządzać będą rezydujący w Rumunii członkowie zespołu Templetona ds. rynków wschodzących (Templeton Emerging Markets Team) pod wodzą dr Marka Mobiusa, pioniera w inwestowaniu na rynkach wschodzących, z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu aktywami osób indywidualnych, klientów instytucjonalnych i profesjonalnych inwestorów na całym świecie.

Templeton Emerging Markets Team, jeden z największych tego typu zespołów na świecie, zarządza aktywami na rynkach wschodzących o łącznej wartości przekraczającej 30 miliardów USD i składa się z 39 zarządzających portfelami, analityków i specjalistów ds. produktów inwestycyjnych, posługujących się 22 różnymi językami i dialektami i rezydujących w 15 biurach firmy w różnych częściach świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawiązując do prognoz dla rynku rumuńskiego, dr Mobius zaznaczył:

REKLAMA

- Rumunia to jeden z jasnych punktów na mapie rynków wschodzących, z potężnym potencjałem wzrostowym w różnych obszarach. Po wejściu do Unii Europejskiej w styczniu 2007 roku, kraj ten stał się siódmym pod względem liczebności populacji państwem członkowskim wspólnoty oraz atrakcyjnym polem działania dla inwestorów, którzy poprzednio nie mieli na jego temat zbyt dużej wiedzy. Zespół Templeton Emerging Markets Team inwestuje w Rumunii od lat i działał na tym rynku na długo przed ostatnią falą większego zainteresowania. Możliwości dywersyfikacji inwestycji pomiędzy różne sektory rynku są bardzo atrakcyjne i zarówno krajowi, jak i zagraniczni inwestorzy będą mogli czerpać korzyści z obiecujących perspektyw rysujących się przed Rumunią.

Franklin Templeton, wiodąca instytucja zarządzająca aktywami o światowym zasięgu, wielokrotnie udowadniała swą skuteczność w działaniu na rynkach lokalnych, czego przykładem mogą być niedawno otwarte oddziały spółki w Wietnamie, Malezji i Meksyku.

Pod przewodnictwem Vivka Kudvy, dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za Indie i region CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), firma zajęła mocną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej (oddziały w Moskwie, Warszawie, Budapeszcie, Wiedniu i Stambule) i oferuje luksemburskie fundusze SICAV inwestorom z różnych krajów tego regionu, m.in. z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii. 

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA