REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Franklin Templeton Investments otwiera oddział w Bukareszcie

REKLAMA

REKLAMA

Spółka Franklin Templeton Investments zawarła kontrakt, na mocy którego została zarządzającym rumuńskim funduszem Fondul Proprietatea, po selekcji spośród kilku wiodących instytucji zarządzających inwestycjami. Fundusz, którego łączna wartość to ok. 2,4 mld euro1 (3,5 mld USD), został uruchomiony w grudniu 2005 roku, w celu zapewnienia odpowiedniej rekompensaty obywatelom Rumunii, których mienie zostało skonfiskowane przez państwo w czasach reżimu komunistycznego.

Owocem tej nowo nawiązanej współpracy jest powstające właśnie dedykowane biuro spółki Franklin Templeton Investment Management Limited (FTIML) w Bukareszcie.

REKLAMA

REKLAMA

- Cieszymy się, że to właśnie nam powierzono zarządzanie funduszem Fondul Proprietatea, jednym z największych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć w Europie Wschodniej – powiedział David Smart, szef segmentu funduszy skarbowych i ponadnarodowych Franklin Templeton Investments.

Z kolei Ionut Propescu, CEO w Fondul Proprietatea, powiedział: - Pięć lat temu, kiedy pełniłem funkcję rumuńskiego ministra finansów, byłem zagorzałym zwolennikiem dodania do ustawy o funduszu Fondul Proprietatea klauzuli dotyczącej możliwości wyboru zagranicznego zarządzającego funduszem. Dziś, z wielką przyjemnością uczestniczę w podpisaniu przez Fondul Proprietatea kontraktu z jednym z najbardziej prestiżowych podmiotów zarządzających inwestycjami w całym finansowym świecie. Co więcej, jestem przekonany, że obecność FTIML w Rumunii nie tylko pomoże zwiększyć wartość funduszu, ale także wpłynie na wzrost zainteresowania lokalnym rynkiem kapitałowym wśród inwestorów zagranicznych.

Funduszem zarządzać będą rezydujący w Rumunii członkowie zespołu Templetona ds. rynków wschodzących (Templeton Emerging Markets Team) pod wodzą dr Marka Mobiusa, pioniera w inwestowaniu na rynkach wschodzących, z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu aktywami osób indywidualnych, klientów instytucjonalnych i profesjonalnych inwestorów na całym świecie.

Templeton Emerging Markets Team, jeden z największych tego typu zespołów na świecie, zarządza aktywami na rynkach wschodzących o łącznej wartości przekraczającej 30 miliardów USD i składa się z 39 zarządzających portfelami, analityków i specjalistów ds. produktów inwestycyjnych, posługujących się 22 różnymi językami i dialektami i rezydujących w 15 biurach firmy w różnych częściach świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawiązując do prognoz dla rynku rumuńskiego, dr Mobius zaznaczył:

REKLAMA

- Rumunia to jeden z jasnych punktów na mapie rynków wschodzących, z potężnym potencjałem wzrostowym w różnych obszarach. Po wejściu do Unii Europejskiej w styczniu 2007 roku, kraj ten stał się siódmym pod względem liczebności populacji państwem członkowskim wspólnoty oraz atrakcyjnym polem działania dla inwestorów, którzy poprzednio nie mieli na jego temat zbyt dużej wiedzy. Zespół Templeton Emerging Markets Team inwestuje w Rumunii od lat i działał na tym rynku na długo przed ostatnią falą większego zainteresowania. Możliwości dywersyfikacji inwestycji pomiędzy różne sektory rynku są bardzo atrakcyjne i zarówno krajowi, jak i zagraniczni inwestorzy będą mogli czerpać korzyści z obiecujących perspektyw rysujących się przed Rumunią.

Franklin Templeton, wiodąca instytucja zarządzająca aktywami o światowym zasięgu, wielokrotnie udowadniała swą skuteczność w działaniu na rynkach lokalnych, czego przykładem mogą być niedawno otwarte oddziały spółki w Wietnamie, Malezji i Meksyku.

Pod przewodnictwem Vivka Kudvy, dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za Indie i region CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), firma zajęła mocną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej (oddziały w Moskwie, Warszawie, Budapeszcie, Wiedniu i Stambule) i oferuje luksemburskie fundusze SICAV inwestorom z różnych krajów tego regionu, m.in. z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii. 

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA