reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Franklin Templeton Investments otwiera oddział w Bukareszcie

Franklin Templeton Investments otwiera oddział w Bukareszcie

Spółka Franklin Templeton Investments zawarła kontrakt, na mocy którego została zarządzającym rumuńskim funduszem Fondul Proprietatea, po selekcji spośród kilku wiodących instytucji zarządzających inwestycjami. Fundusz, którego łączna wartość to ok. 2,4 mld euro1 (3,5 mld USD), został uruchomiony w grudniu 2005 roku, w celu zapewnienia odpowiedniej rekompensaty obywatelom Rumunii, których mienie zostało skonfiskowane przez państwo w czasach reżimu komunistycznego.

Owocem tej nowo nawiązanej współpracy jest powstające właśnie dedykowane biuro spółki Franklin Templeton Investment Management Limited (FTIML) w Bukareszcie.

- Cieszymy się, że to właśnie nam powierzono zarządzanie funduszem Fondul Proprietatea, jednym z największych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć w Europie Wschodniej – powiedział David Smart, szef segmentu funduszy skarbowych i ponadnarodowych Franklin Templeton Investments.

Z kolei Ionut Propescu, CEO w Fondul Proprietatea, powiedział: - Pięć lat temu, kiedy pełniłem funkcję rumuńskiego ministra finansów, byłem zagorzałym zwolennikiem dodania do ustawy o funduszu Fondul Proprietatea klauzuli dotyczącej możliwości wyboru zagranicznego zarządzającego funduszem. Dziś, z wielką przyjemnością uczestniczę w podpisaniu przez Fondul Proprietatea kontraktu z jednym z najbardziej prestiżowych podmiotów zarządzających inwestycjami w całym finansowym świecie. Co więcej, jestem przekonany, że obecność FTIML w Rumunii nie tylko pomoże zwiększyć wartość funduszu, ale także wpłynie na wzrost zainteresowania lokalnym rynkiem kapitałowym wśród inwestorów zagranicznych.

Funduszem zarządzać będą rezydujący w Rumunii członkowie zespołu Templetona ds. rynków wschodzących (Templeton Emerging Markets Team) pod wodzą dr Marka Mobiusa, pioniera w inwestowaniu na rynkach wschodzących, z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu aktywami osób indywidualnych, klientów instytucjonalnych i profesjonalnych inwestorów na całym świecie.

Templeton Emerging Markets Team, jeden z największych tego typu zespołów na świecie, zarządza aktywami na rynkach wschodzących o łącznej wartości przekraczającej 30 miliardów USD i składa się z 39 zarządzających portfelami, analityków i specjalistów ds. produktów inwestycyjnych, posługujących się 22 różnymi językami i dialektami i rezydujących w 15 biurach firmy w różnych częściach świata.

Nawiązując do prognoz dla rynku rumuńskiego, dr Mobius zaznaczył:

- Rumunia to jeden z jasnych punktów na mapie rynków wschodzących, z potężnym potencjałem wzrostowym w różnych obszarach. Po wejściu do Unii Europejskiej w styczniu 2007 roku, kraj ten stał się siódmym pod względem liczebności populacji państwem członkowskim wspólnoty oraz atrakcyjnym polem działania dla inwestorów, którzy poprzednio nie mieli na jego temat zbyt dużej wiedzy. Zespół Templeton Emerging Markets Team inwestuje w Rumunii od lat i działał na tym rynku na długo przed ostatnią falą większego zainteresowania. Możliwości dywersyfikacji inwestycji pomiędzy różne sektory rynku są bardzo atrakcyjne i zarówno krajowi, jak i zagraniczni inwestorzy będą mogli czerpać korzyści z obiecujących perspektyw rysujących się przed Rumunią.

Franklin Templeton, wiodąca instytucja zarządzająca aktywami o światowym zasięgu, wielokrotnie udowadniała swą skuteczność w działaniu na rynkach lokalnych, czego przykładem mogą być niedawno otwarte oddziały spółki w Wietnamie, Malezji i Meksyku.

Pod przewodnictwem Vivka Kudvy, dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za Indie i region CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), firma zajęła mocną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej (oddziały w Moskwie, Warszawie, Budapeszcie, Wiedniu i Stambule) i oferuje luksemburskie fundusze SICAV inwestorom z różnych krajów tego regionu, m.in. z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii. 

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama