REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zostać nowoczesnym „hotelarzem” w 3 krokach?

Subskrybuj nas na Youtube
hotel jak zacząć biznes
hotel jak zacząć biznes
Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Coraz popularniejszym trendem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, jest tworzenie miejsc do wypoczynku, które nie tylko oferują zwykły nocleg. Lepsza jakość wykończenia wnętrza i bliskość natury zaraz po otwarciu drzwi sprawiają, że takie miejsca są coraz bardziej pożądane wśród turystów. Coraz więcej osób decyduje się także na przebranżowienie - rezygnuje z pracy i otwiera własne takie obiekty turystyczne. Jak więc zostać nowoczesnym „hotelarzem” obiektów wypoczynkowych, które spełnią tego rodzaju wymogi?

Atrakcyjna lokalizacja - blisko natury

REKLAMA

Od pewnego czasu nasila się trend, by urlop lub weekendowy wypoczynek spędzić  w mniejszej miejscowości - niekoniecznie turystycznej - lub po prostu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Standardowe atrakcje turystyczne wielu rodakom przestały już wystarczać, aby w pełni odpocząć, nabrać siły do powrotu do codzienności. Szukają obiektów, na przykład nad jeziorem, wokół bujnej zieleni, czy będące bazą wypadową, umożliwiającą wyjście w górskie trasy spacerowe. Tereny nadmorskie także stanowią świetną lokalizację, szczególnie jeśli można skorzystać z mniej uczęszczanego wyjścia na plażę lub położone są niedaleko terenów leśnych. Ważne, aby lokalizacja dawała potencjał różnorodności wyborów, w pewnym oddaleniu od np. głównego bulwaru czy szlaku turystycznego.

REKLAMA

- Kiedyś, aby skorzystać z tego rodzaju udogodnień, Polacy szukali noclegów za granicą. Między innymi skandynawskie domki umożliwiały im poznanie nowego rodzaju turystyki wypoczynkowej i krajoznawczej. Obecnie nie trzeba wybierać się aż tak daleko, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Zwłaszcza że od czasu pandemii kierunki krajowe znacząco zyskały na popularności. Rodacy chętnie ponownie odkrywają Polskę. Powstaje coraz więcej obiektów w formie kompleksu kilku domków modułowych usytuowanych w niedalekiej odległości od jezior, gór czy naturalnych obszarów leśnych. To właśnie takie miejsca polscy turyści wybierają coraz częściej - mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.

Dodatkową atrakcją tego rodzaju lokalizacji, oprócz bliskości natury, są także wszelkiego rodzaju sporty rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz aktywności, które wpisują się w tryb slow-life. Umożliwienie więc wypożyczenia roweru, maty do jogi czy kijków trekkingowych mogą być dodatkowymi atutami obiektu położonego w tak cichym i spokojnym miejscu.

Domki łatwe w budowie i obsłudze

REKLAMA

Chcąc zostać właścicielem oryginalnego kompleksu obiektów wypoczynkowych, które z chęcią będą rezerwowane przez turystów, należy pamiętać o tym, że wybierają oni nocleg na zasadzie upodobania. Jeśli domek, który oglądają, przypadnie im do gustu, chętniej zapłacą za niego więcej, gdy będzie urokliwy, estetyczny i spełni ich potrzeby dotyczące relaksu i odpoczynku.

Postawienie tradycyjnego domu wiąże się z dużymi kosztami, a przede wszystkim z długim czasem, który należy poświęcić na budowę. Świetną alternatywę stanowią więc domki w systemie modułowym. W ciągu kilku tygodni mogą one stanąć na działce. Niekiedy mają także dodatkowe udogodnienia związane np. z ich obsługą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Operator inwestycyjny odpowiada za szereg ważnych z punktu widzenia inwestora czynności. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem, obsługą rezerwacji, rozwiązywaniem bieżących problemów przebywających w obiekcie gości, serwisem technicznym i sprzątaniem obiektu. Jako inwestorzy, decydując się na dom wybudowany w systemie modułowym wraz z obsługą doświadczonego operatora inwestycyjnego, zyskujemy nie tylko czas, ale i spokój  - dodaje Rafał Nowakowski.

Wykończenie wnętrza sprzyjające slow-life

Nie należy zapominać o tym, że wygląd samego obiektu z zewnątrz i jego otoczenie to nie wszystko. Niektórzy, wyjeżdżając na weekend, chcą zaszyć się np. na kilka dni z książką w hamaku. To, w jaki sposób zostanie zaprojektowane wnętrze domku przeznaczonego do celów turystycznych, będzie miało ogromne znaczenie dla jego popularności w sieci. To właśnie te najładniej urządzone obiekty cieszą się na portalach rezerwacyjnych największym obłożeniem, kilka, a nawet na kilkanaście miesięcy do przodu.

Z tego powodu warto postawić na swego rodzaju balans inwestycyjny, obejmujący wysoką jakość wykończenia w kontekście estetycznym oraz trwałością i łatwością w utrzymaniu. Przytulne wnętrza, zaprojektowane w stylu skandynawskim, rustykalnym lub boho z pewnością znajdą wielu wielbicieli. Ustawienie wygodnych foteli z miękkimi kocami, zawieszenie wiszącej huśtawki lub hamaka czy ulokowanie na terenie obiektu prawdziwych, pięknych roślin na pewno zwiększą jego atrakcyjność.

Zostanie „hotelarzem”, wcale nie musi oznaczać ogromnych inwestycji finansowych. Turystyczne potrzeby Polaków zmieniają się na tyle, że można spełnić ich oczekiwania, korzystając z alternatywnych opcji i wybrać modułowe domki. Nowoczesne formy inwestowania, pozwalające zainwestować w całość albo w część takiego obiektu, z kompleksową obsługą doświadczonego operatora, dają bardzo duże spektrum możliwości. Do tego odpowiednia lokalizacja lub koncepcja na wykorzystanie atutów natury w najbliższej okolicy sprawi, że goście będą wracać w takie miejsce i polecać je znajomym. A to jest najlepszy przepis na sukces w tej branży.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Relaks nie jest dla słabych. Dlaczego liderom tak trudno jest odpoczywać?

Wyobraź sobie, że siedzisz z kubkiem ulubionej herbaty, czujesz bryzę morską, przymykasz oczy, czując promienie słońca na twarzy i… nie masz wyrzutów sumienia. W twojej głowie nie pędzi pendolino tematów, kamieni milowych i zadań, które czekają w kolejce do pilnej realizacji, telefon służbowy milczy. Brzmi jak science fiction? W świecie liderów odpoczynek to często temat tabu, a relaks – luksus, na który prawdziwy przywódca nie może sobie pozwolić. Uważam, że to już najwyższy czas, abyśmy przestali się oszukiwać i zaczęli zadawać niewygodne pytania dotyczące relaksu – przede wszystkim sobie - powiedziała Dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR Dorota Dublanka.

Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

REKLAMA

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

REKLAMA

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

REKLAMA