Jak zostać nowoczesnym „hotelarzem” w 3 krokach?
REKLAMA
REKLAMA
Atrakcyjna lokalizacja - blisko natury
REKLAMA
Od pewnego czasu nasila się trend, by urlop lub weekendowy wypoczynek spędzić w mniejszej miejscowości - niekoniecznie turystycznej - lub po prostu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Standardowe atrakcje turystyczne wielu rodakom przestały już wystarczać, aby w pełni odpocząć, nabrać siły do powrotu do codzienności. Szukają obiektów, na przykład nad jeziorem, wokół bujnej zieleni, czy będące bazą wypadową, umożliwiającą wyjście w górskie trasy spacerowe. Tereny nadmorskie także stanowią świetną lokalizację, szczególnie jeśli można skorzystać z mniej uczęszczanego wyjścia na plażę lub położone są niedaleko terenów leśnych. Ważne, aby lokalizacja dawała potencjał różnorodności wyborów, w pewnym oddaleniu od np. głównego bulwaru czy szlaku turystycznego.
REKLAMA
- Kiedyś, aby skorzystać z tego rodzaju udogodnień, Polacy szukali noclegów za granicą. Między innymi skandynawskie domki umożliwiały im poznanie nowego rodzaju turystyki wypoczynkowej i krajoznawczej. Obecnie nie trzeba wybierać się aż tak daleko, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Zwłaszcza że od czasu pandemii kierunki krajowe znacząco zyskały na popularności. Rodacy chętnie ponownie odkrywają Polskę. Powstaje coraz więcej obiektów w formie kompleksu kilku domków modułowych usytuowanych w niedalekiej odległości od jezior, gór czy naturalnych obszarów leśnych. To właśnie takie miejsca polscy turyści wybierają coraz częściej - mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.
Dodatkową atrakcją tego rodzaju lokalizacji, oprócz bliskości natury, są także wszelkiego rodzaju sporty rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz aktywności, które wpisują się w tryb slow-life. Umożliwienie więc wypożyczenia roweru, maty do jogi czy kijków trekkingowych mogą być dodatkowymi atutami obiektu położonego w tak cichym i spokojnym miejscu.
Domki łatwe w budowie i obsłudze
REKLAMA
Chcąc zostać właścicielem oryginalnego kompleksu obiektów wypoczynkowych, które z chęcią będą rezerwowane przez turystów, należy pamiętać o tym, że wybierają oni nocleg na zasadzie upodobania. Jeśli domek, który oglądają, przypadnie im do gustu, chętniej zapłacą za niego więcej, gdy będzie urokliwy, estetyczny i spełni ich potrzeby dotyczące relaksu i odpoczynku.
Postawienie tradycyjnego domu wiąże się z dużymi kosztami, a przede wszystkim z długim czasem, który należy poświęcić na budowę. Świetną alternatywę stanowią więc domki w systemie modułowym. W ciągu kilku tygodni mogą one stanąć na działce. Niekiedy mają także dodatkowe udogodnienia związane np. z ich obsługą.
- Operator inwestycyjny odpowiada za szereg ważnych z punktu widzenia inwestora czynności. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem, obsługą rezerwacji, rozwiązywaniem bieżących problemów przebywających w obiekcie gości, serwisem technicznym i sprzątaniem obiektu. Jako inwestorzy, decydując się na dom wybudowany w systemie modułowym wraz z obsługą doświadczonego operatora inwestycyjnego, zyskujemy nie tylko czas, ale i spokój - dodaje Rafał Nowakowski.
Wykończenie wnętrza sprzyjające slow-life
Nie należy zapominać o tym, że wygląd samego obiektu z zewnątrz i jego otoczenie to nie wszystko. Niektórzy, wyjeżdżając na weekend, chcą zaszyć się np. na kilka dni z książką w hamaku. To, w jaki sposób zostanie zaprojektowane wnętrze domku przeznaczonego do celów turystycznych, będzie miało ogromne znaczenie dla jego popularności w sieci. To właśnie te najładniej urządzone obiekty cieszą się na portalach rezerwacyjnych największym obłożeniem, kilka, a nawet na kilkanaście miesięcy do przodu.
Z tego powodu warto postawić na swego rodzaju balans inwestycyjny, obejmujący wysoką jakość wykończenia w kontekście estetycznym oraz trwałością i łatwością w utrzymaniu. Przytulne wnętrza, zaprojektowane w stylu skandynawskim, rustykalnym lub boho z pewnością znajdą wielu wielbicieli. Ustawienie wygodnych foteli z miękkimi kocami, zawieszenie wiszącej huśtawki lub hamaka czy ulokowanie na terenie obiektu prawdziwych, pięknych roślin na pewno zwiększą jego atrakcyjność.
Zostanie „hotelarzem”, wcale nie musi oznaczać ogromnych inwestycji finansowych. Turystyczne potrzeby Polaków zmieniają się na tyle, że można spełnić ich oczekiwania, korzystając z alternatywnych opcji i wybrać modułowe domki. Nowoczesne formy inwestowania, pozwalające zainwestować w całość albo w część takiego obiektu, z kompleksową obsługą doświadczonego operatora, dają bardzo duże spektrum możliwości. Do tego odpowiednia lokalizacja lub koncepcja na wykorzystanie atutów natury w najbliższej okolicy sprawi, że goście będą wracać w takie miejsce i polecać je znajomym. A to jest najlepszy przepis na sukces w tej branży.
REKLAMA
REKLAMA