REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zostać nowoczesnym „hotelarzem” w 3 krokach?

Subskrybuj nas na Youtube
hotel jak zacząć biznes
hotel jak zacząć biznes
Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Coraz popularniejszym trendem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, jest tworzenie miejsc do wypoczynku, które nie tylko oferują zwykły nocleg. Lepsza jakość wykończenia wnętrza i bliskość natury zaraz po otwarciu drzwi sprawiają, że takie miejsca są coraz bardziej pożądane wśród turystów. Coraz więcej osób decyduje się także na przebranżowienie - rezygnuje z pracy i otwiera własne takie obiekty turystyczne. Jak więc zostać nowoczesnym „hotelarzem” obiektów wypoczynkowych, które spełnią tego rodzaju wymogi?

Atrakcyjna lokalizacja - blisko natury

REKLAMA

Od pewnego czasu nasila się trend, by urlop lub weekendowy wypoczynek spędzić  w mniejszej miejscowości - niekoniecznie turystycznej - lub po prostu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Standardowe atrakcje turystyczne wielu rodakom przestały już wystarczać, aby w pełni odpocząć, nabrać siły do powrotu do codzienności. Szukają obiektów, na przykład nad jeziorem, wokół bujnej zieleni, czy będące bazą wypadową, umożliwiającą wyjście w górskie trasy spacerowe. Tereny nadmorskie także stanowią świetną lokalizację, szczególnie jeśli można skorzystać z mniej uczęszczanego wyjścia na plażę lub położone są niedaleko terenów leśnych. Ważne, aby lokalizacja dawała potencjał różnorodności wyborów, w pewnym oddaleniu od np. głównego bulwaru czy szlaku turystycznego.

REKLAMA

- Kiedyś, aby skorzystać z tego rodzaju udogodnień, Polacy szukali noclegów za granicą. Między innymi skandynawskie domki umożliwiały im poznanie nowego rodzaju turystyki wypoczynkowej i krajoznawczej. Obecnie nie trzeba wybierać się aż tak daleko, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Zwłaszcza że od czasu pandemii kierunki krajowe znacząco zyskały na popularności. Rodacy chętnie ponownie odkrywają Polskę. Powstaje coraz więcej obiektów w formie kompleksu kilku domków modułowych usytuowanych w niedalekiej odległości od jezior, gór czy naturalnych obszarów leśnych. To właśnie takie miejsca polscy turyści wybierają coraz częściej - mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.

Dodatkową atrakcją tego rodzaju lokalizacji, oprócz bliskości natury, są także wszelkiego rodzaju sporty rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz aktywności, które wpisują się w tryb slow-life. Umożliwienie więc wypożyczenia roweru, maty do jogi czy kijków trekkingowych mogą być dodatkowymi atutami obiektu położonego w tak cichym i spokojnym miejscu.

Domki łatwe w budowie i obsłudze

REKLAMA

Chcąc zostać właścicielem oryginalnego kompleksu obiektów wypoczynkowych, które z chęcią będą rezerwowane przez turystów, należy pamiętać o tym, że wybierają oni nocleg na zasadzie upodobania. Jeśli domek, który oglądają, przypadnie im do gustu, chętniej zapłacą za niego więcej, gdy będzie urokliwy, estetyczny i spełni ich potrzeby dotyczące relaksu i odpoczynku.

Postawienie tradycyjnego domu wiąże się z dużymi kosztami, a przede wszystkim z długim czasem, który należy poświęcić na budowę. Świetną alternatywę stanowią więc domki w systemie modułowym. W ciągu kilku tygodni mogą one stanąć na działce. Niekiedy mają także dodatkowe udogodnienia związane np. z ich obsługą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Operator inwestycyjny odpowiada za szereg ważnych z punktu widzenia inwestora czynności. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem, obsługą rezerwacji, rozwiązywaniem bieżących problemów przebywających w obiekcie gości, serwisem technicznym i sprzątaniem obiektu. Jako inwestorzy, decydując się na dom wybudowany w systemie modułowym wraz z obsługą doświadczonego operatora inwestycyjnego, zyskujemy nie tylko czas, ale i spokój  - dodaje Rafał Nowakowski.

Wykończenie wnętrza sprzyjające slow-life

Nie należy zapominać o tym, że wygląd samego obiektu z zewnątrz i jego otoczenie to nie wszystko. Niektórzy, wyjeżdżając na weekend, chcą zaszyć się np. na kilka dni z książką w hamaku. To, w jaki sposób zostanie zaprojektowane wnętrze domku przeznaczonego do celów turystycznych, będzie miało ogromne znaczenie dla jego popularności w sieci. To właśnie te najładniej urządzone obiekty cieszą się na portalach rezerwacyjnych największym obłożeniem, kilka, a nawet na kilkanaście miesięcy do przodu.

Z tego powodu warto postawić na swego rodzaju balans inwestycyjny, obejmujący wysoką jakość wykończenia w kontekście estetycznym oraz trwałością i łatwością w utrzymaniu. Przytulne wnętrza, zaprojektowane w stylu skandynawskim, rustykalnym lub boho z pewnością znajdą wielu wielbicieli. Ustawienie wygodnych foteli z miękkimi kocami, zawieszenie wiszącej huśtawki lub hamaka czy ulokowanie na terenie obiektu prawdziwych, pięknych roślin na pewno zwiększą jego atrakcyjność.

Zostanie „hotelarzem”, wcale nie musi oznaczać ogromnych inwestycji finansowych. Turystyczne potrzeby Polaków zmieniają się na tyle, że można spełnić ich oczekiwania, korzystając z alternatywnych opcji i wybrać modułowe domki. Nowoczesne formy inwestowania, pozwalające zainwestować w całość albo w część takiego obiektu, z kompleksową obsługą doświadczonego operatora, dają bardzo duże spektrum możliwości. Do tego odpowiednia lokalizacja lub koncepcja na wykorzystanie atutów natury w najbliższej okolicy sprawi, że goście będą wracać w takie miejsce i polecać je znajomym. A to jest najlepszy przepis na sukces w tej branży.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

REKLAMA

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

REKLAMA