Bankowość korporacyjna kontra pandemia. Czy banki mają apetyt na ryzyko? [VIDEO]
REKLAMA
REKLAMA
Bankowość i pandemia
- Widać, że niektóre z branż, jak e-commerce czy cała branża IT, bardzo dobrze radzą sobie z tą sytuacją. Po drugiej stronie mamy obszar, gdzie nie można przejść do świata wirtualnego – np. hotele i restauracje – i tutaj jest duży kłopot, co też niesie za sobą pewne konsekwencje dla bankowości – mówi prezes Pekao w rozmowie z Łukaszem Wilkowiczem z Dziennika Gazety Prawnej.
REKLAMA
Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy
Strategia banków na czas koronawirusa
REKLAMA
Pandemia sprawiła, że same banki musiały dostosować prowadzenie biznesu do nowej rzeczywistości. - Pandemia bardzo mocno przyspieszyła pewne procesy wykorzystywania komunikacji zdalnej. (…) Bankowość polska jest bardzo nowoczesna, więc u nas w kraju odbyło się to sprawnie.
-Dzisiaj najważniejszym pytaniem po prawie roku pandemii jest to, w jaki sposób my jako banki i sektor finansowy możemy wspierać naszych klientów. Nas - bankowców nie będzie, jeśli klienci nie będą osiągać sukcesów. Najistotniejsze jest więc to, żeby nasi klienci w okresie wyjścia z pandemii mogli działać lepiej niż ich konkurenci.
Jak banki mogą wspierać firmy i pomóc im się rozwijać w postpandemicznej rzeczywistości? Jak będzie wyglądać apetyt banków na ryzyko i kredytowanie firm? O tym więcej w wywiadzie wideo.
Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.