Próbkowanie i ocena jakości paliw na potrzeby rozliczeń
REKLAMA
REKLAMA
Wydarzenie - tak jak jego poprzednia edycja - przygotowane zostało w ścisłej współpracy z Zakładem Oceny Jakości Paliw Stałych Głównego Instytutu Górnictwa. Pierwsza edycja warsztatów odbyła się 23 marca 2013 roku w Warszawie. Z zakresu próbkowania przeszkoliliśmy wówczas blisko stu specjalistów związanych z energetyką zawodową oraz sektorem węglowym.
Wśród najważniejszych zagadnień szkolenia:
- prawidłowa organizacją i metodologia badań
- identyfikacja głównych obszarów ryzyk
- najczęstsze źródła błędów na drodze od pobrania próbki do wyniku badania
- sposoby minimalizowania wszystkich typów błędów
- sposoby wyznaczania niepewności
- doskonalenie systemu sterowania jakością
- częstotliwość poboru próbek oraz pomiary partii
Do udziału w szkoleniu Organizatorzy zapraszają personel odpowiedzialny za kontrolę jakości paliw w elektrowniach, elektrociepłowniach i ciepłowniach, kopalniach oraz spółkach obrotu paliwami, w tym reprezentantów działów:
- technicznych
- laboratoriów oceny jakości
- chemicznych
- paliw
- geologicznych i górniczych
- mierniczych
- taśmociągów, sortowni i produkcji
- obsługujących systemy poboru próbek paliw stałych, biopaliw stałych, stałych paliw wtórnych i odpadów paleniskowych
- dozoru technicznego
- obsługującego systemy nawęglania
- oraz przedstawicieli firm dostarczających rozwiązania technologiczne przydatne w procesie kontroli jakości paliw (np. wag, urządzeń do automatycznego pobierania próbek itp.)
Polecamy serwis: Biznes i Finanse
REKLAMA
Zespół CBE Polska z zakresu prawidłowego rozliczania oraz bilansowania paliw energetycznych przeszkolił już ponad pół tysiąca specjalistów. W szkoleniach brała udział kadra: spółek energetycznych, ciepłowniczych, przemysłowi odbiorcy energii, kopalnie oraz podmioty obracające węglem, firmy doradcze oraz dostawcy przedmiotowych rozwiązań technologicznych i produktowych.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma świadectwo jego ukończenia wystawione przez Główny Instytut Górnictwa (jednostki akredytowanej przez Polskie Centrum Akredytacji do szkolenia specjalistów w danym obszarze tematycznym). Certyfikat ten, jest formalnym potwierdzeniem kompetencji osób we wnioskowanym obszarze, czyli w zakresie prawidłowego poboru próbek (węgla kamiennego, węgla brunatnego, koksu i półkoksu, stałych paliw wtórnych, biopaliw stałych, odpadów paleniskowych), celem uzyskania obiektywnych i reprezentatywnych wyników analiz fizykochemicznych charakteryzujących paliwa stałe.
Więcej szczegółowych informacji związanych z wydarzeniem można znaleźć na stronie internetowej Organizatora: http://cbepolska.pl/pl/probkowanie-i-ocena-jakosci-paliw.html
Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr: +48 22 82 77 123
Zadaj pytanie na naszym FORUM!
REKLAMA
REKLAMA