REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak sport wpływa na skuteczność w biznesie?

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Niezdrowa rywalizacja, brak samokontroli, słaba wola, to tylko niektóre z barier na biznesowym torze przeszkód. Jak wygrać ten wyścig? Ucz się postawy od sportowców. Czy sport może wpływać na skuteczność w biznesie?

Współczesny biznes za sprawą rosnącej konkurencyjności stał się dla przedsiębiorców prawdziwą walką o przetrwanie. Dlatego coraz częściej żeby wygrać, biznesmeni kształtują w sobie charakter wojownika. Ciągłe wyzwania, ryzyko, współzawodnictwo to w świecie biznesu chleb powszedni. Jak radzić sobie w takich warunkach? Otóż odpowiedź jest prosta: ćwiczyć!

REKLAMA

 
Skuteczność przede wszystkim


Na biznesowym polu bitwy przyda się przede wszystkim mocny charakter. Jeśli prześledzimy życiorysy znanych miliarderów i ludzi sukcesu, to zauważymy, że łączą ich pewne cechy. Przede wszystkim wytrwałość i upór. Doskonałym przykładem jest Tomasz Edison, który podejmował aż 1600 prób znalezienia odpowiedniego materiału na żarnik do swojej żarówki. Udało mu się, ponieważ kierował się maksymą: „Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz”. Umiejętność szybkiego powstania po porażce i wyciąganie wniosków z popełnionych błędów są cechami każdego dobrego biznesmena. Samodyscyplina i silna wola to kolejne przymioty podnoszące skuteczność. Poza tym wielcy kochali to co robili, dlatego nie tracili entuzjazmu i dążyli do celu. Sam Walton, multimilioner, założyciel Wal-Martu, leżąc w szpitalu śmiertelnie chory na raka, nieustannie zapraszał swoich współpracowników, by móc porozmawiać z nimi o pracy.


Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Przyjrzyjmy się także wielkim sportowcom osiągającym spektakularne sukcesy. Jakie cechy ich wyróżniają? Wszyscy wskazują na ich ogromną determinację i samodyscyplinę. Droga do osiągnięcia sukcesu w sporcie jest długa i dlatego wymaga koncentracji na celu. Poza tym liczne treningi i próby powodują, że sportowcy nabywają umiejętności radzenia sobie ze zwątpieniem i porażkami. Zatem siła zwycięzcy wypływa nie tylko z jego ciała, ale przede wszystkim z umysłu.

 
Biznes w trampkach


Psychologowie zaobserwowali analogię pomiędzy umysłem sportowca a umysłem biznesmena. Okazuje się, że łączy ich silna potrzeba wygrywania. Zarówno sportowcy jak i biznesmeni stawiają na doskonalenie własnych umiejętności, co stanowi drogę do osiągnięcia celów. W walce o podium w sporcie i biznesie ogromną rolę odgrywa determinacja, siła charakteru i wola walki. Mark Cuban, znany miliarder za najważniejszy składnik sukcesu uznał właśnie wysiłek i pot. Jak widać liczy się nie tylko cel, ale sama droga do jego osiągnięcia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 
Rywalizuj zdrowo


Rywalizacja to nieodzowny element sportu i biznesu. Na obydwu płaszczyznach zasady są podobne. Tak w sporcie, jak i w biznesie należy grać fair play. Poza uczciwością liczy się solidność i wola walki. Warto również dążyć do sytuacji win-win, wtedy rywalizacja staje się przyjemnością i daje satysfakcję. Sport uczy przemyślanej, a zarazem dynamicznej reakcji, co przekłada się na umiejętność zachowania się podczas kryzysowych sytuacji w biznesie. Zawsze podejmując wyzwanie oczekujesz wygranej, jednak trenerzy podkreślają, że to przegrana jest najważniejszą lekcją. Porażka pokazuje jakie aspekty naszego charakteru należy jeszcze doskonalić.

 
Zobacz: Weź paragon - kontrole przedsiębiorców

 


Żelazne zasady

REKLAMA


Patrząc na postawy dawnych wojowników czy rycerzy, można dostrzec, że wyróżniały ich takie cechy jak honor, odwaga, męstwo, lojalność i uczciwość. Ćwiczenia fizyczne i dyscyplina kształtowały ich charakter. Okazuje się, że współcześnie te przymioty wchodzą w skład etyki biznesu i stają się mocno pożądane w kontaktach zawodowych. - Jeżeli nauczymy się w sporcie, a potem w biznesie oczekiwać nieoczekiwanego na naszej drodze rozwoju, wygrywać bez pychy, przegrywać bez urazy, a z niemożliwego uczynić możliwe, na pewno odniesiemy sukces. Ludzie, którzy poważnie myślą o wkroczeniu do świata biznesu, powinni uprawiać sport, który nauczy ich jak postępować i z jakich korzystać narzędzi w przyszłym życiu przedsiębiorcy - radzi Paweł Zaremba, Mistrz Świata w sztukach walki i właściciel Akademii Sportu i Biznesu.

 
A zatem, jeśli chcesz osiągać sukcesy zawodowe, chcesz stać się skutecznym przedsiębiorcą, zacznij uprawiać sport. Nacisk na kształtowanie charakteru pod tym kątem jest szczególnie widoczny w sztukach walki. Walki wschodu to sposób na poznanie samego siebie, jak również innych osób, zdrowa ocena sytuacji, lekcja pokory, praca nad własnymi zachowaniami. Takie umiejętności przekładają się na twoją skuteczność w biznesie.

 
Zobacz: Ostatni nabór wniosków o dotacje na e-biznes

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Harmonique PR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA