| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Niemiecki sektor budowlany jest w świetnej formie

Niemiecki sektor budowlany jest w świetnej formie

6 kwietnia fundusze akcji na świecie zakończyły tydzień z 13 mld USD świeżo pozyskanego kapitału. Przeszło jedna trzecia tych zasobów została ulokowana na rynkach wschodzących. Znając te dane, nie trudno zrozumieć siłę emerging markets na przełomie marca i kwietnia.

Dla globalnych funduszy akcji z rynków wschodzących tydzień, zakończony 6 kwietnia, pod względem napływów był najlepszy w historii. Podobna sytuacja miała miejsce w grupie funduszy obligacji wysokiego ryzyka. Dla funduszy inwestujących w Korei miniony tydzień okazał się najlepszy od IV kwartału 2007 r. W tych warunkach fundamentalne doniesienia schodziły na dalszy plan. Siła płynącego kapitału była zbyt duża.

Jednocześnie tak wyraźna dominacja przepływów, z punktu widzenia zachowania rynków, stwarza ryzyko w średnim terminie. Jednostronne nastawienie do ryzykownych aktywów może się skończyć równie szybko, jak się pojawiło. Najbliższy test rozpocznie się wraz z podaniem wyników za I kwartał przez pierwszą spółkę z indeksu DJIA, po zakończeniu poniedziałkowej sesji. Tradycyjnie spółka uważana jest za giganta z branży aluminiowej, Alcoa. Wspomniane dane zapoczątkują zapewne kolejny, udany sezon publikacji rezultatów kwartalnych, ale od samych osiągnięć dużo ważniejsze będą perspektywy, kreślone na przyszłość. Tym bardziej, że dynamika wzrostu zysków w trzech pierwszych miesiącach tego roku będzie wyraźnie słabsza niż w kolejnych kwartałach 2010 r. W takich warunkach rynki akcji nie są przygotowane na żadne rozczarowania.

Dowiedz się także: Jak inwestować w fundusze polskich akcji?

W niemieckim sektorze budowlanym utrzymuje się znakomita koniunktura, chociaż skutki wzrostu cen paliw i surowców są odczuwalne.

Marcowy wskaźnik PMI dla niemieckiego budownictwa, obrazujący przyszłe tendencje w tym sektorze, podniósł się do rekordowego poziomu (historia danych sięga 1999 r.). PMI wyniósł 61,8 pkt., wobec 60,7 pkt. w lutym. Do tak dobrego wyniku przyczynił się głównie segment komercyjny. Natomiast w segmentach mieszkaniowym i infrastrukturalnym sytuacja pogorszyła się, w porównaniu z lutym, choć nadal obserwowano rozwój. Skala wzrostu nowych zamówień w niemieckim budownictwie była największa od 3 lat. Nieco osłabł wzrost zatrudnienia w tej części gospodarki, ale wynik w tym względzie i tak był bardzo dobry. Jednocześnie wskazywano na rosnące ceny produkcji. Tu przyczyną były drożejące paliwa i surowce przemysłowe.

Polecamy serwis: Kursy walut

Kolejna firma przedstawiła dane, dotyczące zmian cen mieszkań w Wielkiej Brytanii. Zdaniem Acadamentrics w marcu nastąpił spadek o 0,1%, do 222,15 tys. funtów. W skali roku ceny nie zmieniły się. Potwierdza się więc prognoza, jakoby na brytyjskim rynku zapanowała stagnacja.

Zespół Analiz
Home Broker

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odnotowane ostatnio zwyżki kursów nastąpiły wskutek napływu kapitału na rynki wschodzące akcji.
Odnotowane ostatnio zwyżki kursów nastąpiły wskutek napływu kapitału na rynki wschodzące akcji.

Ceny transferowe Dokumentacja w 2018 r.99.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK