REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Galeria Prezentów

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Galeria Prezentów jest marką znaną i wiarygodną, która rozwija się tak, aby zawsze być na czasie, oferująca swoim klientom starannie dobrany asortyment opierający się na atrakcyjnych cenach, skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

REKLAMA

Parta Sp. z o.o.
40-063 Katowice
ul. Żwirki i Wigury 16
tel. + 48 32/ 760 94 46 fax +48 32 / 760 94 47

Galeria Prezentów to franczyza należąca do branży związanej z urodą i prezentami

 e-mail: ipartyka@parta.com.pl

Właścicielem sklepów Galeria Prezentów jest Parta Sp. z o. o. wywodząca się z firmy Partex - lidera polskiego rynku artykułów piśmiennych, wyłącznego dystrybutora marek Parker i Waterman na Polskę (70% udział w rynku). Spółka Parta powstała w marcu 2003 r. i od tego czasu jej wysiłki koncentrują się na rozwoju poprzez działania franczyzowe. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Oferta Galerii Prezentów jest uniwersalna i zróżnicowana. W sklepach znaleźć można artykuły piśmienne (zarówno serie podstawowe jak i bardzo ekskluzywne) takich marek jak Parker, Waterman, Rotring, Sheaffer, Visconti, Delta, Pelikan, Graf von Faber Castell, Monte Verde, Cerruti 1881.

Ponadto dostępny jest szeroki wybór galanterii skórzanej: portfeli, etui, torebek, teczek, kosmetyczek, saszetek z wysokiej jakości skór naturalnych produkcji polskiej oraz włoskiej takich firm jak: Marco, Martex oraz Christopher Creazioni; kalendarzy i organizerów, upominków w postaci zapalniczek (Zippo, Pierre Cardin), scyzoryków szwajcarskiej firmy Victorinox, kart wiedeńskiego Piatnika, fantazyjnych bibelotów włoskiej firmy Francesco Rubinato, eleganckich zestawów na biurko z marmuru, skór naturalnych i drewna; mapy, starodruki, figurki z alabastru oraz globusy z kamieni szlachetnych. Dodatkowo na każdym prezencie zakupionym w Galerii Prezentów klient może zamówić dedykację.

Dołączając do sieci franczyzowej Galerii Prezentów franczyzobiorca zobowiązuje się do przestrzegania standardu w zakresie jakości, wydajności i etyki kupieckiej. Franczyzodawca udziela franczyzobiorcy prawa do używania znaku towarowego oraz umożliwia dostęp do precyzyjnie dobranego asortymentu towarowego o wysokiej rotacji oraz sprawdzonego know-how. Celem umowy franczyzowej Galerii Prezentów jest umożliwienie franczyzobiorcy założenia własnego biznesu, osiągnięcia rozwoju szybszego od tego, który nastąpiłby bez pomocy Franczyzodwcy.
Umowa franczyzy przyznaje wyłączność na prowadzenie Galerii Prezentów na danym obszarze. Z wyłączności tej wynika, że franczyzodawca nie zawrze umowy franczyzowej
z osobami trzecimi na dany znak towarowy na tym terenie w czasie trwania umowy oraz rok po jej zakończeniu. Warunki umowy zakładają, że umowa zawierana jest na okres 5 lat i nie jest automatycznie przedłużana.

Pakiet franczyzowy

REKLAMA

W zamian za opłaty licencyjne franczyzobiorca korzysta z doświadczenia, wiedzy
i wsparcia franczyzodawcy, ponadto z uwagi na skalę działania sieci możne korzystać ze specjalnie wynegocjowanych z dostawcami warunków. Oczywiście można prowadzić podobną działalność samodzielnie i samemu budować swoją markę na rynku, ale to wymaga czasu, nakładów i jest obarczone większym ryzykiem niepowodzenia. Uczestnicząc w sieci korzysta się doświadczenia wszystkich jej uczestników, a to ma wymierną i trudną do oszacowania wartość. Pakiet franczyzowy zawiera ponadto:
• Sprawdzony operacyjnie schemat przedsięwzięcia handlowego precyzyjnie dobranym asortymentem towarowym o wysokiej rotacji,
• Wynegocjowane centralnie umowy z dostawcami gwarantujące największe upusty i optymalne terminy płatności,
• Pomoc w stworzeniu biznes planu,
• Pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji lub możliwość przejęcia lokalu na preferencyjnych warunkach,
• Kompleksowe szkolenie operacyjne dla Ciebie i Twojego Personelu,
• Pomoc w uruchomieniu punktu,
• Konsulting w działaniu operacyjnym,
• Pomoc w działaniach promocyjno-reklamowych,
• Możliwość rozwoju,
• Możliwość współpracy z przedstawicielami znanych i prestiżowych marek.

Sklepy Galeria Prezentów usytuowane powinny być w większych centrach handlowych (powyżej 80 sklepów), zlokalizowanych w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców lub przy najlepszych ulicach handlowych dużych miast, o bardzo dużym ruchu pieszym. Powierzchnia lokalu powinna zawierać się w przedziale od 30 m2 do 35 m2.
Na chwilę obecną na terenie całej Polski działa 19 sklepów, z czego 16 należy do franczyzobiorców, a 2 to jednostki własne.

Tu wszędzie jesteśmy:

• Katowice: CH Trzy Stawy, CH Silesia City Center, CH Dabrówka,
• Gliwice: CH Forum,
• Kraków: Galeria Kazimierz, Galeria Krakowska, Bonarka City Center, M1
• Warszawa: CH Wola Park, CH Targówek, Reduta
• Poznań: CH Kupiec Poznański, CH Poznań Plaza,
• Rzeszów: Galeria Graffica,
• Toruń: Galeria Copernicus,
• Łódź: CH Manufaktura,
• Rybnik: CH Plaza,
• Sosnowiec: CH Plaza,
• Lublin: CH Plaza,
• Wrocław: Galeria Magnolia,
• Koszalin: CH Forum.
• Opole: Galeria Solaris
• Częstochowa: Jurajska

Koszty uruchomienia salonu

Całość kosztów inwestycyjnych sklepu Galeria Prezentów składa się z różnych elementów takich jak: zagospodarowanie i wystrój wnętrza, okna wystawowe, szyldy, witryny i oświetlenie. Wszystkie te elementy są chronione przez prawa autorskie franczyzodwcy, zatem zarezerwowane wyłącznie dla punktów Galerii Prezentów i prawnie chronione. Zgodnie z Umową Franczyzową, franczyzobiorca jest zobowiązany urządzić swój punkt zgodnie z określonymi przez franczyzodawcę wytycznymi.
Aby uruchomić sklep Galeria Prezentów - zgodnie z Umową Franczyzową - należy ponieść następujące koszty:
• Opłata licencyjna,
• Projekt punktu, adaptacja budowlana – może być podwykonawca wybrany przez biorcę, ale pod nadzorem franczyzodawcy,
• Meble do punktu dostarczane przez wyznaczonego producenta, który ma podpisaną licencję na ich produkcję,
• Produkty zgodne ze standardem sieci.

Wysokość wszystkich inwestycji wynosi średnio 160 000 zł netto (cena dotyczy nowobudowanych galerii handlowych). Każda inwestycja związana z otwarciem kolejnej Galerii Prezentów analizowana jest indywidualnie. Koszt adaptacji lokalu i wyposażenia uzależniony jest od lokalizacji punktu.

Miesięczna Opłata Franczyzowa

W Galerii Prezentów wysokość Opłaty Franczyzowej uzależniona jest od obrotów punktu. Franczyzobiorca płaci miesięcznie opłatę franczyzową liczonej od obrotu (3% przez pierwsze 12 miesięcy, 4% przez drugi rok działalności, następnie 5%) oraz jest zobowiązany do przeznaczania co miesiąc 2% uzyskanych obrotów na fundusz marketingowy.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA