| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Finanse na start > Ogólny system zachęt inwestycyjnych w Turcji

Ogólny system zachęt inwestycyjnych w Turcji

System zachęt inwestycyjnych ma na celu promowanie i wspieranie inwestycji zarówno krajowych jak i zagranicznych, aby zmniejszyć zależność od importu dóbr pośrednich kluczowych branż strategicznych kraju oraz wyeliminować dysproporcje regionalne w kraju przez kierowanie takich inwestycji do zagrożonych regionów.

Program ma również na celu zmniejszenie deficytu rachunku bieżącego, utworzenie nowych miejsc pracy i transfer wysokiej technologii. Od tego systemu oczekuje się utrzymania ciągłości tendencji inwestycyjnych, a tym samym umożliwienia integracji tureckiej gospodarki z gospodarką światową.

System zachęt inwestycyjnych podzielony został na cztery główne programy, z których korzystać mogą zarówno inwestorzy krajowi, jak i zagraniczni.

Ogólny System Zachęt Inwestycyjnych

Inwestycje, które nie spełniają wymogów regionalnych, dużych i strategicznych programów zachęt inwestycyjnych mogą zostać zakwalifikowane w ramach ogólnego programu zachęt inwestycyjnych, jeśli spełniają one podstawowe wymogi, takie jak minimalna ustalona kwota inwestycji i konkretne warunki wydajności. Minimalna kwota inwestycji zrealizowanej w regionie 1 i 2 musi wynosić 1,000,000 TRL (jeden milion lirów tureckich), podczas gdy dla regionów 3, 4, 5 i 6 jest to co najmniej 500,000 TRL (pięćset tysięcy lirów tureckich).

Program umożliwia inwestorom skorzystanie z ulg i zwolnień z cła i VAT niezależnie od tego, w jakim regionie inwestycja została zrealizowana. Program przewiduje również dofinansowanie podatkowe dla płac w zakresie inwestycji w regionie 6 oraz dofinansowanie składki ubezpieczenia społecznego, która ma zastosowanie tylko w przypadku inwestycji stoczniowych.

www.kancelariamadejczyk.biz

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Autor:

radca prawny, specjalizuje się w zakresie prawa gospodarczego, prawa cywilnego, sportowego oraz inwestycji zagranicznych

Zdjęcia

Ogólny system zachęt inwestycyjnych w Turcji /Fot. Shutterstock.com
Ogólny system zachęt inwestycyjnych w Turcji /Fot. Shutterstock.com

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »