REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile zarabia influencer?

Ile zarabia influencer?
Ile zarabia influencer?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach główna arena wymiany poglądów, opinii, czy pozyskiwania informacji. Instagram ma na całym świecie ponad miliard aktywnych użytkowników, a 60% z nich korzysta z niego codziennie . Przekłada się to na potencjał reklamowy tego medium. Kto odpowiada za promocję marek na Instagramie? Są to tzw. influencerzy. I jak się okazuje, większość z nas chciałaby nimi zostać.

Wpływ influencera

REKLAMA

Najpopularniejsze konto na Instagramie (poza kontem samego Instagrama) należy do piłkarza Cristiano Ronaldo. Obserwuje go niemal 240 milionów użytkowników, czyli więcej niż stanowi populacja Brazylii. Jednak liczba obserwujących nie zawsze przekłada się na faktyczny wpływ danego influencera na decyzje podejmowane przez jego odbiorcę. 

REKLAMA

Przeprowadzone dla BrandLift badania dowiodły, że na polskim Instagramie największym zainteresowaniem odbiorców cieszą się konta należące do Roberta i Anny Lewandowskich, Nicole Sochacki-Wójcickiej, czyli Mamyginekolog i Juli Kuczyńskiej, znanej jako Maffashion – mówi Karina Hertel, Dyrektor Zarządzająca BrandLift – Choć te konta mają ogromną bazę obserwujących, ich największym atutem jest wiarygodność w oczach odbiorcy, która w ujęciu marketingowym przekłada się na ich decyzje zakupowe. Dodatkowo respondenci biorący udział w badaniu w większości nie wiedzieli, jaką bazą obserwujących dysponują dani influencerzy, co oznacza, że kluczowymi elementami ich popularności na Instagramie są wizerunek i kreowane treści.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Zawód: influencer

Influencer to dla wielu osób wymarzony zawód. Badania dowodzą, że aż 55% użytkowników Instagrama chciałoby nim zostać. Dlaczego? Niewątpliwie wiąże się to z popularnością, a także wymiernymi korzyściami. Należy jednak pamiętać, że bycie influencerem to także obowiązki, z których rozlicza nie szef, a setki tysięcy obserwujących.

77% użytkowników Instagrama chce być na bieżąco informowanych o nowościach, rabatach oraz ofertach na produkty polecane przez influencerów– mówi Karina Hertel – Brak wywiązania się z tych „obowiązków” może doprowadzić do zaprzestania obserwowania danego konta. Aż 67% respondentów zadeklarowało, że przestało śledzić kanały określonych influencerów, gdy kreowany przez nich content przestał spełniać ich oczekiwania. To z kolei bezpośrednio przekłada się na biznesowy aspekt bycia twórcą na Instagramie.

Czego jeszcze użytkownicy oczekują od influencerów? 77% ankietowanych wskazało, że powinien on na bieżąco informować o nowościach produktowych, z którymi jest kojarzony, a 75% chciałoby korzystać z dedykowanych ofert, które twórca poleca na swoich kanałach.

Ile zarabia influencer?

W temacie zarobków nie ma górnej granicy. Wszystko zależy, czy prowadzenie bloga, konta na IG czy FB jest naszym głównym zajęciem czy raczej dodatkowym. Nie bez znaczenia jest tu też forma współpracy, czyli czy współpracujemy z agencją, czy mamy sieć afiliacyjną, reklamy, czy sprzedajemy własne produkty. Przyjęło się, że za 1 tyś fanów firmy płacą 1 tyś zł przy promocji danego produktu czy usługi. Na IG za jedno zdjęcie można zarobić nawet 50 tyś złotych.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

REKLAMA

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA