REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praktyczne wskazówki i techniki radzenia sobie ze stresem w codziennym życiu

Jak radzić sobie ze stresem?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jak radzić sobie ze stresem? Praca, dom, kredyt, brak wolnego czasu, inflacja - wiele czynników może powodować stres. Jak pozbyć się napięcia? Jak funkcjonować? 
rozwiń >

Jak radzić sobie ze stresem? Współczesna codzienność, pełna wymagań, presji i tempa często powoduje sytuacje stresowe. A długotrwałe narażenie na stres nie pozostaje obojętne na zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto poznać wskazówki i skuteczne strategie zarządzania nim. 

REKLAMA

Jak sobie radzić ze stresem? Zaakceptować, że jest!

Pierwszym krokiem w radzeniu sobie ze stresem jest świadomość i akceptacja, że stres jest naturalną reakcją organizmu. Zrozumienie, że człowiek nie zawsze może kontrolować sytuacje, ale może starć się kontrolować swoje reakcje i podejście do nich jest kluczowe. Akceptacja emocji jest trudna, ale warto się tego nauczyć. 

Znaleźć sposób na relaks

Warto znaleźć dopasowane do siebie aktywności, o których wiemy, że pomagają się zrelaksować i odprężyć. U jednych będzie to intensywna aktywność fizyczna, u innych coś zupełnie przeciwnego. To może być medytacja, joga, czytanie książki, spacer w przyrodzie, słuchanie muzyki lub robienie czegoś, co sprawia przyjemność. Jeśli jeden sposób nie przynosi efektów, dobrze jest szukać dalej. Ważne, aby na chwilę wyłączyć myśli i skupić uwagę na czymś innym. 

Ruch i zdrowa dieta

Nie od dziś wiadomo, że aby umysł dobrze funkcjonował, ciało też powinno być w dobrej formie. Zdrowa dieta, bogata w świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty, zdrowe tłuszcze i odpowiednią ilość wody, pozwoli utrzymać równowagę energetyczną. Warto odsunąć wysoko przetworzone jedzenie, słone i słodkie przekąski, dać organizmowi czas na regenerację. Regularna aktywność fizyczna, taka jak jogging, pływanie czy jazda na rowerze, pomoże uwolnić napięcie i poprawi samopoczucie.

Dobra organizacja w walce ze stresem

Skuteczne zarządzanie stresem wymaga dobrej organizacji i planowania. Ustalenie celów i priorytetów, harmonogramów działań pozwoli zaplanować nad chaosem i zminimalizować przyszły stres. Narzędzia pozwalające kontrolować dużą liczbę obowiązków mogą odciążyć i dać poczucie kontroli sytuacji. A lepsza organizacja to mniej sresu, że coś nie wyjdzie. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znajdowanie wsparcia społecznego

Prośba o pomoc i wsparcie. W trudnych momentach ważne jest otoczenie się bliskimi osobami, które mogą wesprzeć emocjonalnie i podzielić się swoimi doświadczeniami. W razie potrzeby warto skorzystać również z profesjonalnej pomocy, takiej jak terapia czy poradnictwo psychologiczne. 

Co może pomóc w sytuacji nagłego stresu?

Czasami stres pojawia się nagle i bywa, że jest paraliżujący. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

  • próbować uspokoić oddech
  • nawiązać kontakt z otoczeniem
  • spróbować wyobrazić sobie miejsce komfortu
  • wykonać telefon do bliskiej osoby
  • wykonanie rytuału, który zazwyczaj uspokaja
  • automasaż.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Inforu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

REKLAMA

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

REKLAMA

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

REKLAMA