reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 9 tysięcy złotych wsparcia dla firmy jednoosobowej

9 tysięcy złotych wsparcia dla firmy jednoosobowej

Rusza program pomocowy dla firm jednoosobowych z terenu Małopolski. Przedsiębiorcy otrzymają bezzwrotne bony rekompensacyjne. Na ten cel zarezerwowano 16 mln zł.

Rusza wsparcie dla samozatrudnionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.  Od 17 sierpnia samozatrudnieni z terenu Małopolski będą mogli ubiegać się o wsparcie w ramach poszerzonego pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Jedna osoba może liczyć na bezzwrotny bon rekompensacyjny w wysokości 9 tys. zł.

Polecamy: Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy

16 mln wsparcia

W połowie lipca zarząd województwa małopolskiego zdecydował o przyznawaniu bezzwrotnych bonów rekompensacyjnych dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Na ten cel zarezerwowano 16 mln zł. Poszerzenie pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej o bezzwrotny bon rekompensacyjny dla samozatrudnionych w wysokości 9 tys. zł to kolejny krok w odpowiedzi na oczekiwania i apele małopolskich przedsiębiorców.

Według władz regionu bon dla samozatrudnionych stanowi uzupełnienie poprzednich działań prowadzonych w obrębie pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Środki pochodzą z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Dla kogo bon?

O bezzwrotny bon może ubiegać się wyłącznie osoba fizyczna będąca MŚP, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą (tj. posiadająca wpis do CEIDG) na terenie województwa małopolskiego, niezatrudniająca pracowników w wymiarze pełnego etatu. Warunkiem jest nieprzerwane prowadzenie działalności od 31 grudnia 2019 r. oraz borykanie się z trudnościami finansowymi wskutek epidemii COVID-19, co skutkowało spadkiem obrotów o co najmniej 75 proc. w czerwcu lub lipcu 2020 r. w porównaniu do średnich miesięcznych obrotów w drugim półroczu 2019 r.

Składający wniosek nie może zalegać z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenie na dzień 31 grudnia 2019 r. lub uregulować te zobowiązania do dnia złożenia wniosku o przyznanie bonu.

Na co można przeznaczyć pieniądze?

W ramach tarczy samozatrudnieni mogą otrzymać bezzwrotny bon w wysokości 9 tys. zł. Środki te posłużą na pokrycie wszelkich niezbędnych wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności przedsiębiorstwa przez trzy miesiące od dnia wypłaty środków (m.in. opłat eksploatacyjnych, czynszów, zaległych zobowiązań, podatków i opłat lokalnych). Pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej nie wyklucza korzystania z innych form wsparcia, w tym tych oferowanych przez urzędy pracy oraz ZUS w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej, pod warunkiem, że przedsiębiorcy nie będą finansować z tej dotacji tych samych kosztów.

Etapy naboru

Nabór wniosków będzie odbywał się w dwóch ściśle ze sobą połączonych etapach. Bon rekompensacyjny będzie mieć charakter dotacji bezzwrotnej, a sam projekt zrealizuje Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

  1. W pierwszym etapie, od 17 sierpnia (od godz. 12:00) do 28 sierpnia br. (do godziny 12:00) osoby fizyczne prowadzące we własnym imieniu działalność gospodarczą będą miały możliwość założenia konta w systemie www.tarcza.malopolska.pl, wypełnienia wniosku oraz jego zatwierdzenia.
  2. Drugi etap potrwa od 31 sierpnia (od godz. 12:00) do 7 września br. (do godziny 12:00) lub do chwili, gdy wartość grantów w złożonych wnioskach przekroczy 130 proc. kwoty alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów. W jego ramach samozatrudnieni będą mieli możliwość złożenia w generatorze wcześniej przygotowanych i zatwierdzonych w pierwszym etapie wniosków.(PAP)

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama