reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Firmy chcą dodatkowych unijnych dotacji

Aktualizacja: 24.02.2010

Po tym, jak kilka dni temu nagle odwołano dwa kluczowe konkursy na dotacje dla firm, przedsiębiorcy domagają się, by resort rozwoju regionalnego znalazł dodatkowe pieniądze na wsparcie ich inwestycji. »

Procedury przetargowe będą szybsze, ale nieskuteczne

Aktualizacja: 24.02.2010

Weszły w życie dwie duże nowelizacje ustawy – Prawo zamówień publicznych. Czy wprowadzone zmiany usprawnią procedury przetargowe? »

Liniowy PIT również dla samozatrudnionych

Aktualizacja: 24.02.2010

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a wykonujące czynności na rzecz swojego byłego pracodawcy będą mogły stosować liniową stawkę PIT. »

Podatnik wybiera organizację, której przekaże 1 proc.

Aktualizacja: 23.02.2010

Jeśli podatnik, wypełniając PIT za 2009 rok, chce przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego, musi jej nazwę, numer KRS i kwotę do przekazania wpisać w deklaracji podatkowej. »

Wyższy odpis na działalność socjalną

Aktualizacja: 23.02.2010

Prawie 1050 zł na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych muszą odpisać w 2010 roku pracodawcy na jedną zatrudnioną osobę. »

29 ekologicznych technologii dostanie wsparcie

Aktualizacja: 23.02.2010

Ogłoszone zostały technologie, których twórcy przejdą serię szkoleń z zakresu finansów i prawa patentowego. W czerwcu dowiemy się, które będą promowane za granicą. »

Kredyt od fiskusa tańszy niż bankowy

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby, które nie mają na zapłatę PIT za 2009 rok, mogą wziąć kredyt z banku. Za spóźnienie z wpłatą podatku trzeba urzędowi skarbowemu zapłacić odsetki. Odsetki podatkowe okazują się korzystniejsze niż warunki kredytów bankowych. »

Dokumenty ubezpieczeniowe wypełni za przedsiębiorcę ZUS

Aktualizacja: 23.02.2010

Od 1 marca pracownicy ZUS utworzą dokumenty ubezpieczeniowe za przedsiębiorców opłacających składki na własne ubezpieczenia i przekazujących do ZUS formularze w formie papierowej. »

Poszerzy się lista dłużników, zyskają na tym wierzyciele

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby fizyczne będą mogły składać wnioski o wpisanie na listę nierzetelnych dłużników. Do biur informacji gospodarczej trafi większa liczba nieuczciwych kontrahentów. Nowe rozwiązania poprawią bezpieczeństwo obrotu gospodarczego – uważa resort gospodarki. »

ZUS: będzie mniej czasu na korektę

Aktualizacja: 22.02.2010

Firmy będą mogły składać do ZUS korekty dokumentów rozliczeniowych do końca marca każdego roku, a nie jak obecnie do końca kwietnia. »

Przedsiębiorcy: plan konsolidacji to ramy bez konkretów

Aktualizacja: 22.02.2010

Plan konsolidacji finansów publicznych to dokument zawierający jedynie ogólne ramy, które trzeba wypełnić konkretami - ocenili na konferencji przedstawiciele pracodawców i izb handlowych zrzeszonych w Kongresie Przedsiębiorczości. »

Firmy poszły do sądu po zaległe dotacje

Aktualizacja: 22.02.2010

Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Mniej obowiązków w ewidencji dla celów VAT

Aktualizacja: 19.02.2010

Przedsiębiorców czeka uproszczenie zasad aktualizacji danych w systemie ewidencji podatników i ewidencji dla celu VAT. »

Płatnik w PIT-11 wykaże zagraniczne dochody

Aktualizacja: 19.02.2010

W poz. 39 informacji PIT-11 za 2009 rok należy wykazać kwoty dochodu podatnika, który został wypłacony przez płatnika i jest zwolniony z podatku w Polsce na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

Nie ma odwrotu od e-faktur

Aktualizacja: 19.02.2010

Średnia europejska firma oszczędza dzięki e-fakturom 150 tys. euro rocznie, a przedsiębiorstwo, wystawiające miesięcznie 20 tys. faktur, zyskuje 3 mln euro. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama