reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF. Wydruk z banku internetowego może być dowodem wpłaty

MF. Wydruk z banku internetowego może być dowodem wpłaty

Z wyjasnień Ministerstwa Finansów  wynika, że wydruk potwierdzający transakcję przelewu dokonanego przez bank internetowy, może być wykorzystany przez podatnika jako dowód wpłaty uprawniający do ulgi remontowej.

Wydruk musi zawerać: kwotę dokonanej wpłaty, imię i nazwisko wpłacającego, datę poniesienia wydatku oraz informację, że wpłata została dokonana na fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej,

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na poselską interpelację zawierającą wątpliwość, czy za dowód wpłaty na fundusz remontowy można uznać wydruk elektronicznego zapisu transakcji przelewu dokonanego przez bank internetowy. W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Czyżowicz powiedział, że stosownie do art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – w brzmieniu obowiązującym w 2003 r. – wysokość wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej ustala się na podstawie dowodu tej wpłaty.
Należy podkreślić, że użyte przez ustawodawcę pojęcie „dowód wpłaty” jest pojęciem szerokim i obejmuje swym zakresem rozmaite formy dowodzenia dokonanych wpłat. Dlatego też wszelkie dowody wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej, utworzonych na podstawie odrębnych przepisów, z których jednoznacznie wynika:
• kwota dokonanej wpłaty,
• imię i nazwisko wpłacającego,
• data poniesienia wydatku oraz
• że wpłata została dokonana tytułem funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej, spełniają dyspozycję wskazanego wyżej art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy o PIT.
W świetle powyższego za dowód wpłaty należy uznać zarówno przelew bankowy, przekaz pocztowy, jak też dokument wpłaty w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej. Dowodem wpłaty jest również wydruk elektronicznego zapisu transakcji przelewu dokonanych przez bank internetowy lub wyciąg bankowy obejmujący miesięczne zestawienie operacji, jeżeli zawiera wyżej wymienione dane.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Śmidoda

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama