REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Open Source Day 2019

Open Source Day 2019
Open Source Day 2019

REKLAMA

REKLAMA

Open Source Day 2019 – największe w regionie CEE wydarzenie dedykowane otwartym technologiom już w maju w Warszawie. Właśnie ruszyła rejestracja na 12. edycję konferencji. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

REKLAMA

14 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 12. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona otwartym rozwiązaniom. Co roku gromadzi blisko 1000 uczestników obecnych na prelekcjach i niemałą grupę śledzącą wydarzenie w transmisji online. Program tegorocznej edycji obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. 6 marca ruszyła rejestracja na konferencję.

REKLAMA

11 edycji, blisko 20 tys. uczestników obecnych zarówno na wydarzeniach, jak i śledzących je podczas transmisji online, 210 sekcji technicznych. Tak można podsumować w liczbach ponad dziesięcioletnią historię Open Source Day, konferencji, która co roku przyciąga miłośników otwartych rozwiązań i wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami ze świata nowych technologii. Już niedługo będzie pisany jej kolejny rozdział. Tegoroczna, 12. już edycja odbędzie się 14 maja w Warszawie (stadion miejski Legii). To, co jest siłą i znakiem rozpoznawczym Open Source Day, to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez najlepszych ekspertów z branży IT. Nie inaczej będzie w tym roku. Dla uczestników przygotowano praktyczne sesje techniczne, które będą dotyczyć m.in. takich tematów jak: sztuczna inteligencja, data science, machine learning, automatyzacja, cloud computing czy bezpieczeństwo IT.

REKLAMA

Tegoroczną edycję konferencji Open Source Day można uznać za szczególną. Wraz z nią oficjalnie będziemy świętować symboliczne 21. urodziny ruchu otwartych rozwiązań, który wchodzi nie tylko w trzecią dekadę, a także w zupełnie nową erę. Podczas wydarzenia odbywającego się już maju, będzie można dowiedzieć się, czym obecnie żyje branża open source i jakie są trendy oraz perspektywy jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, które obecnie są podstawą funkcjonowania wszystkich gałęzi gospodarki. Także w Polsce. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez Linux Polska[1], z którego wynika, że 9 na 10 przedstawicieli polskiego sektora technologii korzysta z rozwiązań otwartych – komentuje Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day.

Po rozwiązania open source sięga biznes, ale coraz częściej także instytucje z sektora publicznego. Przykładem jest, chociażby Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dlatego wiedza o korzyściach, na które mogą liczyć firmy wdrażające open source, powinna trafić do specjalistów z branży informatycznej, co oczywiste, ale również do osób decyzyjnych w przedsiębiorstwach i instytucjach odpowiedzialnych za infrastrukturę IT. – Zbudowanie platformy wymiany wiedzy na temat open source, której wcześniej brakowało w Polsce oraz zwiększanie świadomości na temat rozwiązań otwartoźródłowych, było głównym celem przyświecającym nam przy organizowaniu pierwszej edycji konferencji Open Source Day. Udało nam się go zrealizować, ale nasza intencja nie zmienia się od 11 lat. Po raz kolejny organizujemy wydarzenie, które stało się świętem społeczności i użytkowników otwartego oprogramowania, oferując uczestnikom porządną dawkę najaktualniejszych i sprawdzonych informacji z obszaru nowych technologii – dodaje Dariusz Świąder, Linux Polska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rejestracja na Konferencję oraz warsztaty odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: www.opensourceday.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. redakcje: PC Format, CD Action, Magazyn Programista, OSWorld.pl czy Infor.pl.

O Konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 7 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednegoz najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. 12. edycja konferencji odbędzie się w dniu 14 maja 2019 r. w Warszawie.

Informacje dla mediów:

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

+48 531 44 44 69


[1] Linux Polska, Polski Rynek Open Source 2018.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozwój sztucznej inteligencji jak rewolucja przemysłowa? Firmy gotowe na zmiany

    Do 2030 r. będzie dziesiątki milionów nowych miejsc pracy dzięki SI - tak wynika z raportu McKinsey. Światowe Forum Ekonomiczne akcentuje jednak, że wiele stanowisk ulegnie likwidacji. O tym, że firmy muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, wiadomo, pytanie brzmi - jak szybko? 

    Kalendarz marketingowy – czym jest i jak może pomóc w działalności małej firmy?

    Co to jest kalendarz marketingowy? Jak można wykorzystać to narzędzie do marketingu internetowego małych i średnich firm?

    Polska największym producentem jabłek w UE. Jabłek jemy jednak mało

    Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej oraz 4. ich producentem na świecie. Mimo, że w naszym kraju tych owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest promowane jako owoc narodowy, jego spożycie nie rośnie. W gospodarstwach domowych zjada się rocznie ok. 11-12 kg jabłek na osobę.

    Hipermarkety tańsze niż dyskonty? Gdzie bardziej opłaca się robić zakupy?

    W sklepach ceny wciąż rosną, ale w niektórych trochę wolniej. Gdzie teraz opłaca się robić zakupy? Co lepiej kupić w dyskoncie a co w supermarkecie? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się, że we wszystkich sklepach wzrost rdr. będzie jednocyfrowy? 

    REKLAMA

    Pożary paneli fotowoltaicznych. Jak zminimalizować ryzyko?

    Jak każdy inny rodzaj instalacji, fotowoltaika jest narażona na usterki i awarie: przegrzanie, uszkodzenia, przepięcia, a w skrajnych przypadkach nawet na pożary. Chociaż do zaprószenia ognia dochodzi bardzo rzadko, zawsze trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Jak zminimalizować ryzyko awarii?

    Ze sztuczną inteligencją logistyka nie będzie już taka sama

    Sztuczna inteligencja w logistyce to przyszłość. W łańcuch dostaw z użyciem AI chce zainwestować już ponad 60% firm. Co może ułatwić ta technologia? 

    Nowy trend - zmiana okularów co sezon?

    Okulary jako element stylizacji i w dodatku regularnie wymieniany zgodnie z trendami już nikogo nie dziwi. Przychody na rynku okularów są coraz wyższe i będą się jeszcze zwiększać. Nie tylko ze względu na starzejące się społeczeństwo. 

    Bezpieczeństwo w leśnictwie. Apel przedsiębiorców o interwencję państwa

    W obliczu rosnącej liczby tragicznych wypadków w leśnictwie, przedsiębiorcy leśni wzywają do pilnej reakcji ze strony państwa. Postulują o zwiększenie nadzoru nad Lasami Państwowymi, odpolitycznienie kadr oraz opracowanie strategii dla sektora leśno-drzewnego. Ale czy ich głos zostanie wysłuchany?

    REKLAMA

    Pieniądze dla rolników uprawiających kukurydzę. Do 80 proc. kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur lub rachunków. Do kiedy wnioski?

    Do 6 października 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc finansową dla producenta rolnego, który w 2022 r. lub 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę - poinformowała Agencja.

    Czy Technologia Internetu Rzeczy zrewolucjonizuje sektor farmaceutyczny?

    Łańcuch dostaw w sektorze farmaceutycznym to duże wyzwanie - bezpieczeństwo i jakość produktu jest obwarowana licznymi uregulowaniami i przepisami. Systemy i urządzenia oparte o technologię Internetu Rzeczy – IoT (z ang. Internet of Things) wydają się logicznym rozwiązaniem. 

    REKLAMA