REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych

REKLAMA

Debata pt. „Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych" została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Rodzina i przedsiębiorczość to strategicznie ważne zagadnienia mojej prezydentury - mówił Bronisław Komorowski podkreślając znaczenie debaty o „Społecznym i gospodarczym znaczeniu firm rodzinnych". Wskazywał na szczególną troskę dotyczącą firm rodzinnych, które w polskich warunkach stanowią przede wszystkim mały biznes. - Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że wracamy do dobrych tradycji, kiedy to istniały w Polsce wielkie firmy rodzinne, które wyznaczają do dzisiejszego dnia kierunek naszych marzeń o polskiej przedsiębiorczości, stabilności firm i osiągnięciach w każdym obszarze" - mówił.

REKLAMA

Debata pt. „Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych" została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

REKLAMA

- Wierzę, że dla sukcesu gospodarczego niezbędna jest motywacja. Tą motywacją w działalności biznesowej są pieniądze. Ale pieniądze mogą i powinny być częścią tej motywacji. Motywacja powinna być o wiele dalej idąca, szukanie bezpieczeństwa własnego, własnej rodziny, bezpieczeństwa rodzin pracowników. To jest kwestia aspiracji i ambicji do tego, aby prowadząc firmę jednocześnie dostrzegać, że pieniądze nie są wszystkim – mówił Bronisław Komorowski. 

Prezydent wskazywał, że około milion firm można zakwalifikować jako firmy rodzinne. – One mają one swój ogromny udział w PKB, w liczbie oferowanych miejsc pracy, w sukcesie gospodarczym Polski - podkreślał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bronisław Komorowski zaznaczył, że ważne są warunki funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, z punktu widzenia ich rodzinności i rozwoju.

- Jest potrzeba dalszego reformowania ładu gospodarczego pod kątem małych i średnich przedsiębiorstw – ocenił. W jego opinii, chodzi m.in. o zmiany w systemie podatkowym i Kodeksie Pracy.

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że Kancelaria Prezydenta podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, którymi w ogromnej mierze są firmy rodzinne. Wskazał m.in. na zgłoszony do Sejmu projekt zmian w ustawie o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, a także rekomendacje zawarte w Zielonej Księdze dotyczącej systemu stanowienia prawa w Polsce.

Opinia Kancelarii Prezydenta w sprawie OFE

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

REKLAMA

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

REKLAMA