REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa strategia UE w sprawie gospodarki i ochrony środowiska

REKLAMA

Komisja Europejska chce wprowadzić w życie nowe działania związane z ochroną środowiska oraz tworzeniem nowych miejsc pracy wspomagając wzrost gospodarczy. Jakie zmiany przewiduje?

Nowa strategia dotycząca gospodarki leśnej w UE pomoże nie tylko chronić środowisko, ale też tworzyć miejsca pracy na obszarach wiejskich.

REKLAMA


Choć na świecie wylesianie postępuje w szybkim tempie, w Unii lasy stanowią ponad 42 proc. powierzchni, a połowa całej energii ze źródeł odnawialnych w UE pochodzi z biomasy leśnej (w tym głównie drewna).


Aby chronić te ważne zasoby, UE wzywa w swojej nowej strategii leśnej do zrównoważonego gospodarowania obszarami leśnymi, zwiększenia konkurencyjności w tym sektorze i tworzenia miejsc pracy. Strategia ma również na celu poprawę jakości życia obywateli UE poprzez poszerzenie oferty wypoczynkowej przy jednoczesnym uwzględnieniu ochrony środowiska, ekosystemów i różnorodności biologicznej.


Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!!!


Połączenie sił


Cele te zostaną osiągnięte dzięki skoordynowanemu podejściu do gospodarki leśnej, łączącemu takie obszary polityki, jak rozwój obszarów wiejskich, przedsiębiorczość, ochrona środowiska, zmiany klimatu, badania naukowe i bioenergia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Ogłaszając nową strategię, komisarz UE ds. rozwoju obszarów wiejskich Dacian Cioloş oznajmił: „Zrównoważona gospodarka leśna, zapewniająca ochronę lasów, jest jednym z głównych filarów rozwoju obszarów wiejskich i stanowi jedno z podstawowych założeń nowej strategii leśnej.”


Reakcja na rosnący popyt

REKLAMA


Nowa strategia została opublikowana w następstwie 2-letnich konsultacji i współpracy między Komisją, rządami krajów UE i głównymi zainteresowanymi stronami. Zastępuje ona poprzednią strategię leśną, jeszcze z 1998 r. - zmiana ta jest konieczna, aby odpowiedzieć na rosnący popyt związany z lasami, zarówno w sektorze przedsiębiorstw, jak i turystyki wypoczynkowej. Strategia powstała również w reakcji na zmiany polityczne, społeczne i w dziedzinie ochrony środowiska, jakie zaszły w ciągu ostatnich 15 lat.


Nowa strategia uwzględnia wpływ zmian klimatu na delikatne ekosystemy leśne. Na przykład rosnące temperatury i susze w Europie Południowej mają negatywny wpływ na gatunki drzew na niższych wysokościach w terenach górskich.


Komisja opublikowała również plan działania, który ma pomóc przemysłowi związanemu z lasami, w tym zwłaszcza przetwórstwa drewna i produkcji papieru, uzyskać większą wydajność. Przemysł ten zatrudnia w UE około 3,5 mln osób, a jego roczne obroty sięgają rzędu 500 mld euro, dlatego jest jednym z priorytetowych obszarów, w których Komisja pragnie wspomóc wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy.


Zobacz również:
Projekt ustawy o zużytym sprzęcie elektronicznym

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Komisja Europejska

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA