REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PARP rozpoczyna kampanię promującą innowacyjność

REKLAMA

Filmy z historiami ciekawych pomysłów, informacje w internecie dla przedsiębiorców i naukowców - to niektóre elementy kampanii promującej szeroko pojętą innowacyjność w biznesie, z którą rusza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

REKLAMA

Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak podkreśliła, że Agencja zdecydowała się na kampanię promocyjną, ponieważ z jej badań wynika, iż tylko 15 proc. małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) używa szeroko pojętych innowacyjnych rozwiązań, a MŚP wytwarzają 47,5 proc. polskiego PKB i zatrudniają ponad 60 proc. pracowników.

REKLAMA

To pokazuje, jak potrzebne jest promowanie samej idei innowacyjności - mówiła prezes PARP. Jej zdaniem, główne bariery rozwoju innowacyjności mają charakter społeczno-kulturowy. "Polacy są kreatywni, natomiast ta kreatywność najczęściej występuje na poziomie jednostki i niekoniecznie przekłada się na kreatywność całego społeczeństwa. Bardzo ważne jest przełożenie tej kreatywności na społeczeństwo czy przedsiębiorstwa i tutaj takie działania jak kampanie promocyjne mogą mieć istotny wpływ na kreowanie odpowiednich postaw czy budowanie kapitału społecznego" - powiedziała Lublińska-Kasprzak.

"Musimy pokazać, jakie korzyści dla przedsiębiorców, jednostek naukowych płyną z innowacji" - podkreśliła wiceprezes Agencji Aneta Wilmańska, dodając, że PARP w ramach kampanii chce również pokazać swoje możliwości wspierania innowacyjnej działalność w Polsce. Wilmańska wyjaśniała, że głównymi adresatami kampanii są przedsiębiorcy, którzy - jak pokazują badania - w niewielkim stopniu stawiają na nowe rozwiązania w swojej działalności. Kolejną grupą mają być naukowcy i przekonanie ich do bliższej współpracy z biznesem.

REKLAMA

W ramach kampanii PARP wykorzysta m.in. specjalny portal internetowy pi.gov.pl, który ma być szeroko reklamowany w internecie. Planowane jest ponad 100 publikacji w prasie regionalnej, opowiadających historie przedsiębiorców, wdrażających innowacje oraz emisja w TV serii krótkich filmów, pokazujących historię od ciekawego pomysłu po jego wdrożenie. Przedstawiciele PARP podkreślali, że chcą również zaktywizować media, by częściej informowały o ciekawych pomysłach. Gadżetem kampanii jest zestaw 216 neodymowych kulek-magnesów, które można formować w niemal dowolny kształt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak mówił wicepremier Waldemar Pawlak, przedsięwzięcie PARP będzie wspierało pomysłowych ludzi, którzy "są bardzo przebojowi i potrafią pięknie wygrywać". Podkreślił, że jest to też inne spojrzenie na Polskę. Jak mówił, jeden z zagranicznych przedsiębiorców powiedział mu, iż w Polsce nie powinno się szukać jakiegoś charakterystycznego produktu z przeszłości, tylko szukać Polaków, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia.

"W czasie okresu po kryzysie widać wyraźnie, że jest coś wyjątkowego w Polakach, co pozwala znacznie lepiej radzić sobie w trudnych burzliwych czasach. To łączy w sobie kreatywność, odporność na stres, wielką pomysłowość i wtedy kiedy inni +odpuszczają+, kiedy wydaje się, że nic już nie da się zrobić, to Polacy wygrywają końcówkę zadziwiając wszystkich, a często nawet zadziwiając samych siebie" - mówił Pawlak.

Przypomniał, że w ministerstwie gospodarki również prezentowano różne ciekawe pomysły, jak łazik marsjański, urządzenia ułatwiające korzystanie z komputera osobom ze zmniejszonymi możliwościami ruchowymi, aplikacje m.in. do rozpoznawania obrazu czy superoszczędny samochód skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA