REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PARP rozpoczyna kampanię promującą innowacyjność

REKLAMA

Filmy z historiami ciekawych pomysłów, informacje w internecie dla przedsiębiorców i naukowców - to niektóre elementy kampanii promującej szeroko pojętą innowacyjność w biznesie, z którą rusza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

REKLAMA

Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak podkreśliła, że Agencja zdecydowała się na kampanię promocyjną, ponieważ z jej badań wynika, iż tylko 15 proc. małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) używa szeroko pojętych innowacyjnych rozwiązań, a MŚP wytwarzają 47,5 proc. polskiego PKB i zatrudniają ponad 60 proc. pracowników.

REKLAMA

To pokazuje, jak potrzebne jest promowanie samej idei innowacyjności - mówiła prezes PARP. Jej zdaniem, główne bariery rozwoju innowacyjności mają charakter społeczno-kulturowy. "Polacy są kreatywni, natomiast ta kreatywność najczęściej występuje na poziomie jednostki i niekoniecznie przekłada się na kreatywność całego społeczeństwa. Bardzo ważne jest przełożenie tej kreatywności na społeczeństwo czy przedsiębiorstwa i tutaj takie działania jak kampanie promocyjne mogą mieć istotny wpływ na kreowanie odpowiednich postaw czy budowanie kapitału społecznego" - powiedziała Lublińska-Kasprzak.

"Musimy pokazać, jakie korzyści dla przedsiębiorców, jednostek naukowych płyną z innowacji" - podkreśliła wiceprezes Agencji Aneta Wilmańska, dodając, że PARP w ramach kampanii chce również pokazać swoje możliwości wspierania innowacyjnej działalność w Polsce. Wilmańska wyjaśniała, że głównymi adresatami kampanii są przedsiębiorcy, którzy - jak pokazują badania - w niewielkim stopniu stawiają na nowe rozwiązania w swojej działalności. Kolejną grupą mają być naukowcy i przekonanie ich do bliższej współpracy z biznesem.

REKLAMA

W ramach kampanii PARP wykorzysta m.in. specjalny portal internetowy pi.gov.pl, który ma być szeroko reklamowany w internecie. Planowane jest ponad 100 publikacji w prasie regionalnej, opowiadających historie przedsiębiorców, wdrażających innowacje oraz emisja w TV serii krótkich filmów, pokazujących historię od ciekawego pomysłu po jego wdrożenie. Przedstawiciele PARP podkreślali, że chcą również zaktywizować media, by częściej informowały o ciekawych pomysłach. Gadżetem kampanii jest zestaw 216 neodymowych kulek-magnesów, które można formować w niemal dowolny kształt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak mówił wicepremier Waldemar Pawlak, przedsięwzięcie PARP będzie wspierało pomysłowych ludzi, którzy "są bardzo przebojowi i potrafią pięknie wygrywać". Podkreślił, że jest to też inne spojrzenie na Polskę. Jak mówił, jeden z zagranicznych przedsiębiorców powiedział mu, iż w Polsce nie powinno się szukać jakiegoś charakterystycznego produktu z przeszłości, tylko szukać Polaków, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia.

"W czasie okresu po kryzysie widać wyraźnie, że jest coś wyjątkowego w Polakach, co pozwala znacznie lepiej radzić sobie w trudnych burzliwych czasach. To łączy w sobie kreatywność, odporność na stres, wielką pomysłowość i wtedy kiedy inni +odpuszczają+, kiedy wydaje się, że nic już nie da się zrobić, to Polacy wygrywają końcówkę zadziwiając wszystkich, a często nawet zadziwiając samych siebie" - mówił Pawlak.

Przypomniał, że w ministerstwie gospodarki również prezentowano różne ciekawe pomysły, jak łazik marsjański, urządzenia ułatwiające korzystanie z komputera osobom ze zmniejszonymi możliwościami ruchowymi, aplikacje m.in. do rozpoznawania obrazu czy superoszczędny samochód skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Posiadanie własnej firmy to plan na przyszłość ponad 80 proc. młodych w wieku 8-14 lat

    Młode pokolenie już zarabia. Ma też sprecyzowane plany dotyczące tego, co chce robić w przyszłości. I tak, 81 proc. osób z Polski w wieku 8-14 lat chce posiadać przedsiębiorstwo, prowadzić małą firmę albo mieć poboczny biznes. Pracę dla kogoś innego wybrałoby natomiast 11 proc. badanych.

    Szef OPZZ: dodatkowe niedziele handlowe w grudniu zaskoczeniem dla pracowników

    Wprowadzenie dodatkowych niedziel handlowych jest zaskoczeniem dla pracowników, którzy niemal w ostatniej chwili dowiadują się, że muszą stawić się do pracy 10 i 17 grudnia - powiedział PAP przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Piotr Ostrowski.

    Nawet 130 - z tylu różnych aplikacji SaaS korzystały firmy w 2022 r.

    Rosnący poziom cyfryzacji i powszechny model pracy rozproszonej niesie duże wyzwania związane z ochroną danych poufnych i wrażliwych. W 2022 r. firmy korzystały przeciętnie nawet ze 130 różnych aplikacji SaaS. Jak zapewnić ochronę danych poufnych w tak rozbudowanym środowisku?

    Jak karty podarunkowe mogą uchronić przed poświątecznym spadkiem sprzedaży

    Karta podarunkowa jako narzędzie generowania przychodów? Jak najbardziej. Specjaliści od marketingu nie mają wątpliwości, że nowoczesne technologie wykorzystywane w kartach mogą być kluczem do zwiększania lojalności klientów i zapewniania stałego źródła dochodów. 

    REKLAMA

    Zaskakujący rok na giełdzie. Czego spodziewać się na ostatniej prostej 2023 r.?

    To był zaskakujący rok dla rynków, wyjątkowo pomyślny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę widmo recesji, które groziło nam jeszcze na jego początku. Czy ostatnie tygodnie roku znów są obiecujące dla giełdy?

    Branża gastronomiczna chętnie korzysta z nowych technologii. Kody QR zamiast tradycyjnego menu będą już standardem?

    Nowe technologie napędzają branżę gastronomiczną. Usprawniają pracę, zmniejszają marnowanie produktów, ułatwiają kontakt z klientem. Rozwój będzie postępował i digitalizacja to jeden z najważniejszych kierunków w rozwoju tego biznesu.

    Firmy nie są zainteresowane ulgą B+R? A może nie wiedzą, że mogą skorzystać

    Ulga B+R. Dane dotyczące wybranych ulg z rozliczenia PIT za 2022 rok są zaskakujące. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, skorzystano z ponad 36% mniej odliczeń zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu kosztów uzyskania przychodów, poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Jak komentują to eksperci?

    Wzrost płacy minimalnej: pracodawcy będą ciąć koszty a pracownicy stracą zapał do pracy?

    Wzrost płacy minimalnej w 2024 r. będzie wyzwaniem dla przedsiębiorców. Niektórzy eksperci prognozują, że paradoksalnie może wpłynąć negatywnie na nastroje pracowników i spowodować kolejne podwyżki. 

    REKLAMA

    Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - listopad 2023 r. Jak rynek zareagował na wynik wyborów?

    W listopadowym komentarzu rynkowym eksperciVIG/C-QUADRAT TFI sprawdzają jak zachowują się obligacje korporacyjne oraz skarbowe w aktualnym otoczeniu makroekonomicznym; zastanawiają się, czy rynki akcji mogą kontynuować wzrosty z początku listopada. A także analizują jak wynik wyborów przełożył się na krajowy rynek akcji. 

    Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

    Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

    REKLAMA