REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zwiększenie aktywności w internecie korzystne dla firm

REKLAMA

Obecność firm w internecie zwiększa możliwość bezpośredniego kontaktu między partnerami, przedsiębiorcami i klientami - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Zachęcał firmy do większej aktywności w internecie.

Według wicepremiera obecność i aktywność w internecie pozwala na poszerzenie oferty, znalezienie nowych klientów i rozszerzenie działalności. Resort gospodarki jest patronem akcji "Rewolucja Internetowa", pozwalającej firmom m.in. na bezpłatne stworzenie ich strony internetowej.

REKLAMA

Z trwającej od roku akcji skierowanej do małych i średnich firm, przygotowanej wspólnie przez Google Polska, PKPP Lewiatan i dostawcę usług internetowych home.pl skorzystało już 30 tys. firm - poinformował Pawlak na konferencji prasowej w Warszawie. Co 20 minut do programu przystępuje nowa firma - podał.

REKLAMA

Oprócz rejestracji domeny, stworzenia pierwszej strony internetowej i umieszczenia wizytówki na mapach prezentowanych w internecie przedsiębiorcy mogą wypróbować kampanię reklamową w sieci. Prowadzone są też bezpłatne szkolenia, jak wykorzystać internet w działalności firm.

Pawlak podał, że wartość rynku informatycznego osiągnęła ok. 20 mld zł, a 15 mld zł wart jest polski rynek zakupów w sieci. "Obroty sklepów internetowych wzrosły o 18 proc., co pokazuje, że to najbardziej dynamiczny segment naszej gospodarki" - mówił wicepremier. "Z badań wynika, że najbardziej +internetowe+ są duże firmy. Im mniejsza firma, tym mniejsza aktywność w internecie, stąd pomysł, by wspierać je w korzystaniu z sieci" - dodał.

Dyrektor Google Polska Artur Waliszewski uczestniczył w konferencji poprzez przekaz wideofoniczny. Podkreślał, że intencją inicjatorów akcji jest to, by każda polska firma nie tylko miała swoją wizytówkę w internecie, ale też umiała korzystać z możliwości, które daje sieć.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Chcemy przekonać przedsiębiorcę, że to działa, że to ma dla niego sens. Żeby sprawdził jak to działa, co nie działa i wtedy mógł zdecydować, czy inwestuje w ten rodzaj działalności" - podkreślił Waliszewski.

REKLAMA

Pytany o koszty korzystania z proponowanych w programie rozwiązań po pierwszym bezpłatnym okresie powiedział, że będą one zależały od samych firm. "Umieszczenie wizytówki firmy na mapach nie wymaga żadnych kosztów - wymaga tylko 10 minut przy komputerze. Natomiast wyobraźmy sobie turystów przyjeżdżających na EURO 2012. Każdy z nich przed przyjazdem zajrzy do internetu, obejrzy mapy, będzie chciał zobaczyć gdzie jedzie, wiedzieć gdzie zamieszka, czy wokół są jakieś fajne restauracje, czy sklepy" - przekonywał.

"Dla firm, które chcą skorzystać z większych możliwości, które daje internet, będą jakieś koszty, ale koszty skalowalne - można je dostosować do potrzeb firmy. Internet daje jedną różnicę - można bardzo skutecznie i na bieżąco mierzyć efekty tych wydatków i dopiero wtedy, gdy te efekty przekładają się na dochody i zyski firmy, reinwestować część tych zysków i uzyskiwać jeszcze większe przychody" - tłumaczył dyrektor Google Polska.

Według Zbigniewa Gajewskiego z PKPP Lewiatan zwiększenie aktywności w internecie daje duże szanse przedsiębiorstwom. "Chcemy, żeby przedsiębiorca zrozumiał, że dzięki internetowi może stać się eksporterem do końcowego odbiorcy w Azji, Afryce, czy Europie Zachodniej - do każdego kraju na świecie" - mówił. "Taki model istnieje np. w Izraelu, w Polsce przedsiębiorcom brak jeszcze odwagi, by sprzedawać swoje produkty, czy nawet usługi z ominięciem granic do końcowego odbiorcy" - podkreślał. "W konsekwencji chodzi o zwiększenie efektywności naszej gospodarki, dlatego w taką inicjatywę jesteśmy zaangażowani" - wyjaśnił.

Pawlak powiedział, że nie obawia się zarzutów o promowanie konkretnych firm. "Ministerstwo Gospodarki promuje wszelkie darmowe przedsięwzięcia, gdzie dostęp jest za darmo, gdzie oprogramowanie jest za darmo" - podkreślił. "Otwartym projektem jest Wikipedia, otwarte oprogramowanie Open Source, dystrybuowane za darmo, może być podstawą do rozpoczęcia działania firmy" - dodał.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA