reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 25 mln zł na wsparcie młodych przedsiębiorców

Ponad 25 mln zł na wsparcie młodych przedsiębiorców

Ministerstwo Gospodarki przeznaczyło ponad 25 mln złotych na wsparcie projektu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości „Droga do Polski przedsiębiorczej”.

9 kwietnia wiceminister gospodarki Rafał Baniak odwiedził Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP)  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej. Podczas wizyty w warszawskich AIP poinformował, że dzięki przeznaczonym przez Ministerstwo Gospodarki funduszom na najlepszych uczelniach w całej Polsce tworzone są warunki do rozwoju przedsiębiorczości środowiska akademickiego.


Podczas spotkania wiceminister Baniak rozmawiał z kadrą zarządzającą poszczególnymi AIP o zaangażowaniu i poparciu MG dla projektu. Zaznaczył, że najistotniejszym efektem działania Inkubatorów jest tworzenie aktywnej wspólnoty młodych ludzi, skupionych wokół kluczowych ośrodków naukowo-biznesowych w Polsce.


Wiceminister gospodarki wyraził również nadzieję, że projekt przyczyni się do poprawy wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, co w przyszłości ułatwi pozyskiwanie inwestorów zagranicznych, oraz ekspansję polskich przedsiębiorstw w Europie i na świecie.


W trakcie spotkań z władzami uczelni wiceminister Baniak poruszył kwestie współpracy inkubatorów i uczelni, z których się wywodzą. Podkreślił, że ma to szczególne znaczenie dla promowania wspólnych inicjatyw i stanowi realną korzyść także dla uczelni, która jako gospodarz AIP współpracuje z partnerami biznesowymi, kreując swoją renomę i sieć powiązań.


Projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości „Droga do Polski przedsiębiorczej” zakłada m.in.:

• wypromowanie około 400 firm, w tym około 250 firm innowacyjnych

• przeanalizowanie około 5 000 pomysłów biznesowych

• wyposażenie około 300 stanowisk pracy przeznaczonych dla osób realizujących projekty gospodarcze w ramach AIP oraz 70 w ramach AIP Business Link (BL).

oprac. Alicja Fal

reklama

Czytaj także

Źródło:

Ministerstwo Gospodarki
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ManpowerGroup

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama