reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firma uzyska środki unijne bez badania jej finansów

Firma uzyska środki unijne bez badania jej finansów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie będzie dokonywać oceny kondycji finansowej przedsiębiorców ubiegających się o unijne dotacje na szkolenia pracowników.


Przedsiębiorcy składali dotychczas Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) sprawozdania finansowe za poprzedni rok obrotowy. Na podstawie porównania bilansu oraz wartości unijnej dotacji, o którą ubiegało się przedsiębiorstwo, eksperci PARP oceniali, czy firma jest w stanie zrealizować projekt szkoleniowy. Rezygnację z badania kondycji finansowej firm tą metodą postulowały organizacje przedsiębiorców, ponieważ ich zdaniem nie była ona skuteczna. Nie uwzględniała m.in. sytuacji, gdy przedsiębiorca składał kilka wniosków o dotacje w konkursach centralnych i regionalnych.

- Oceniający widział tylko jeden projekt i odnosił go do wartości bilansu. Później okazywało się, że rzeczywiste obciążenia przedsiębiorcy były zupełnie inne, ponieważ realizował kilka projektów, które wpływały na jego płynność finansową - tłumaczy Marzena Chmielewska, ekspert PKPP Lewiatan.

W 2010 roku przedsiębiorca musi być partnerem, albo liderem projektu szkoleniowego. W jednym konkursie będzie można złożyć maksymalnie trzy wnioski.

Ten pomysł dobrze oceniony przez organizacje przedsiębiorców nie podoba się firmom szkoleniowym. Ograniczenie liczby wniosków do trzech w ich ocenie jest sztuczną regulacją rynku.

Beata Lisowska

beata.lisowska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama