REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sobota dniem otwartym w urzędach skarbowych

Ewa Matyszewska
Ewa Matyszewska

REKLAMA

 

• Jutro w całej Polsce będzie kolejna już akcja Dzień otwarty w urzędach skarbowych. Po co jest organizowana?

REKLAMA

REKLAMA

- Ideą organizowania dnia otwartego w urzędach skarbowych jest pomoc podatnikom w wypełnianiu przez nich obowiązku corocznego rozliczenia podatku dochodowego. Jednocześnie dzięki tej inicjatywie chcemy wpływać na pozytywny wizerunek administracji podatkowej, podkreślając, że jest organizacją otwartą na klienta.

Co roku dniem otwartym jest sobota, po to, by ci podatnicy, którzy na co dzień w godzinach otwarcia urzędów pracują, mogli uzyskać potrzebną im pomoc. W tym roku tym dniem jest 19 kwietnia. Co roku staramy się też zadbać o jak najszersze rozpowszechnianie informacji na temat tej inicjatywy. Dlatego też przeprowadzenie akcji poprzedzone jest zawsze kampanią informacyjną prowadzoną w mediach lokalnych zarówno przez izby skarbowe, jak i przez podległe urzędy skarbowe, zachęcającą podatników do jak najliczniejszego udziału w dniach otwartych. Zdajemy sobie sprawę, że jeden dzień to mało, dlatego też wiele urzędów skarbowych organizuje dodatkowe dyżury dla podatników.

• Co można w tym dniu załatwić w urzędzie?

- W tym dniu podatnicy będą mogli uzyskać informacje związane z rozliczeniem PIT za 2007 rok, pobrać formularze, skorzystać z pomocy pracowników w sprawach związanych z rejestracją podatkową, aktualizacją danych oraz uzyskają wszelką informację w zakresie stosowania przepisów. Przede wszystkim jednak będą mogli złożyć zeznanie roczne. Tym bardziej, że jeśli podatnik składa PIT osobiście, pracownik może wstępnie sprawdzić formularz i wskazać ewentualne błędy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• Jak ta inicjatywa była oceniana w latach poprzednich?

- Doświadczenie zdobyte w trakcie organizacji i przebiegu dni otwartych w latach poprzednich wskazują na rosnące zainteresowanie podatników tą akcją, o czym świadczy wzrastająca z roku na rok frekwencja osób odwiedzających urzędy skarbowe właśnie w tym dniu. W ocenie urzędników oraz podatników akcja ta sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku całej administracji podatkowej. Prowadzone przez niektóre urzędy skarbowe badania ankietowe oceniające pracę jednostek i jakość kontaktów podatnika z urzędem oraz samą ideę organizacji akcji Dni otwartych potwierdzają ogólną aprobatę dla tego rodzaju przedsięwzięcia oraz wskazują na konieczność kontynuowania akcji w latach następnych.

Rozmawiała EWA MATYSZEWSKA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA