| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polisy dla menedżerów stanieją

Polisy dla menedżerów stanieją

Chubb i ACE, giganci sprzedaży ubezpieczeń odpowiedzialności, wchodzą na rynek polis dla menedżerów. Będzie działać już komplet największych światowych ubezpieczycieli tego typu.

 
Chubb, amerykański ubezpieczyciel specjalizujący się w sprzedaży polis odpowiedzialności cywilnej menedżerów (D&O), opracował warunki ubezpieczenia na polski rynek. To element planu rozpoczęcia sprzedaży w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma na razie będzie działała na zasadzie swobody świadczenia usług ze swojej wiedeńskiej placówki.

– W dobie internetu i przy profilu działalności zakładającym współpracę z brokerami jest to najzupełniej możliwe, choć nie wykluczamy otwarcia w Polsce oddziału – mówi Paweł Paluch z Chubb.
Dodaje, że z analiz Chubb wynika, że to ostatni moment, by zacząć w Polsce biznes tego typu. Podobnie myślą też inni konkurenci.

– Pod koniec roku będziemy mieli gotową ofertę opracowaną specjalnie na polski rynek – zapowiada Sylwester Rakowski, dyrektor polskiego oddziału firmy ACE.

W ten sposób mielibyśmy niemal komplet liczących się na świecie graczy w zakresie ubezpieczeń D&O, obok AIG i Allianz, które dotąd wystawiały większość tego typu polis w Polsce. Ze światowych potentatów brak tylko Zurich, choć i ta firma występuje często jako reasekurator polis D&O z polskiego rynku. Na naszym rynku takie polisy oferują też Gerling i Ergo Hestia oraz PZU. To ostatnie towarzystwo również zamierza mocniej rywalizować, bo rozpoczęło współpracę z brytyjskim brokerem reasekuracyjnym Howden, specjalizującym się w tego typu polisach.
Zanosi się więc na zaostrzenie konkurencji. To dobra informacja dla polskich menedżerów, którzy mają szansę dostać polisy na lepszych warunkach. Jak mówił Thierry Daucourt, odpowiedzialny za operacje Chubb w naszym regionie, cytowany przez agencję Dow Jones rynek europejski jest bardzo trudny dla ubezpieczycieli, głównie ze względu na konkurencję. To dzięki niej spodziewa się spadku cen polis D&O nawet o 30 proc. dla firm z niektórych sektorów przy okazji odnowień w 2007 roku. Spodziewa się, że średnio polisy mogą być do 5 proc. tańsze niż rok wcześniej.

Na razie zainteresowanie polisami nie jest w Polsce zbyt duże. Nie ma danych na temat składki zbieranej z tego typu polis, a szacunki ekspertów mówią o 30-40 mln zł przychodów. Chubb zapowiada, że w 2008 roku w Polsce ma zbierać około 5 mln euro składek, co oznacza, że zakłada spory wzrost zainteresowania takimi polisami.

– Świadomość korzyści z posiadania takiej polisy jest coraz większa – mówi Paweł Sukiennik, specjalista od D&O z firmy Brokerzy i Konsultanci.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »