REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dane i aukcja nie wpłynęły znacząco na rynki

REKLAMA

Środowa sesja mija na rynkach względnie spokojnie - złoty po porannym umocnieniu osłabł, szczególnie do dolara po publikacji danych z USA, natomiast rentowność papierów jest stabilna.
"Po porannym umocnieniu do poziomu nawet 3,9110 do euro mieliśmy odbicie, ale na rynku jest spokojnie, dane o bilansie płatniczym i handlowym miały neutralny wpływ na inwestorów" - powiedział Tomasz Zdyb, analityk Banku Pekao.

Deficyt w obrotach bieżących w lutym wyniósł 538 mln euro wobec 312 mln euro deficytu oczekiwanego przez ankietowanych analityków. Natomiast deficyt handlu zagranicznego po lutym 2006 roku wzrósł do 896,5 mln euro z 682,9 mln euro po lutym 2005 roku.

"O 14:30 mieliśmy dane z USA, po których umocnił się dolar względem euro i tym samym mieliśmy przełożenie w postaci osłabienia złotego do amerykańskiej waluty" - dodał Zdyb.

Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł w lutym o 4,1 proc. do 65,7 mld USD z rekordowych 68,6 mld USD w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 67,5 mld USD.

Około godziny 14.45 za euro płacono 3,9275 zł wobec 3,9290 zł rano i 3,9335 zł we wtorek na zamknięciu, a za dolara 3,2500 zł wobec 3,2330 zł i 3,2430 zł.

Na rynku długu po porannym niewielkim spadku cen papierów po południu sytuacja zaczęła się poprawiać w ślad za rosnącą wyceną papierów niemieckich.

"Ogólnie mamy niezbyt duży handel, posuwamy się w wąskich przedziałach" - powiedział Zdyb. Na rynek nie wpłynęła także aukcja obligacji dziesięcioletnich organizowana przez resort finansów. "Aukcja była dla rynku całkowicie neutralna, choć warto podkreślić, że aktywni byli podczas niej praktycznie tylko gracze krajowi" - powiedział Zdyb.

Ministerstwo Finansów sprzedało na środowym przetargu dziesięcioletnie obligacje DS1015 o wartości 1,8 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 4,978 proc. Popyt ukształtował się na poziomie 3.961,0 mln zł.

Na rynku długu w środę około godziny 14.45 dochodowość papierów dwuletnich wynosiła 4,28 proc. wobec 4,29 proc. i 4,28 proc. we wtorek na zamknięciu, pięcioletnich 4,74, czyli tak jak rano i wobec 4,73 proc. na koniec poprzedniego dnia, a dziesięcioletnich podobnie jak rano, czyli 4,97 proc. wobec 5,00 proc wieczorem we wtorek.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA