REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Właściciele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, chętni do telepracy mogą sięgać po unijne pieniądze

REKLAMA

Ponad 22 mln zł dla firm turystycznych, 4,5 mln zł dla telepracowników i pracodawców, którzy chcieliby ich zatrudnić. Unia daje nam pieniądze na nowe programy pomocy.
Andrzej Kowalczyk ma niewielki pensjonat pod Jelenią Górą. Chciałby rozreklamować go za granicą, ale brakuje mu pieniędzy (wszystko poszło na adaptację budynku). Dodatkowy problem - jego czterej pracownicy nie znają angielskiego, więc trudno im namówić zagranicznego turystę na dodatkowe atrakcje z oferty pensjonatu. Kowalczyk skontaktował się z organizatorami programu "Szkolenie kadr dla rozwoju produktów turystycznych". - Zapewnili, że za darmo zorganizują nam lekcje angielskiego, łatwiej będzie też o środki na reklamę - opowiada.
Program, który ruszy za kilka dni, jest finansowany przez Unię Europejską. 22 mln zł pójdzie na szkolenia dla firm związanych z turystyką (hoteli, moteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych). Do końca 2007 r. pracownicy będą mogli uczyć się za darmo angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego. - Oprócz tego będziemy uczyć, jak wypromować swój region. Chcemy też zachęcać do współpracy sieciowej, np. pięć pensjonatów wyda wspólny katalog, dzięki czemu podzielą się kosztami reklamowymi, albo stworzą wspólny szlak wycieczkowy, który na swej drodze ma obiekty turystyczne i te pensjonaty - tłumaczy wiceprezes DGA Anna Szymańska (firma zajmuje się wdrażaniem programu, na jej stronie www.DGA.pl są szczegółowe informacje).
Na początku z unijnych pieniędzy będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z pięciu województw: dolnośląskiego, podlaskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego. W następnych miesiącach dołączą kolejne regiony.
Kolejny program unijny, który rusza już w styczniu, dotyczy telepracy. Pieniądze - 4,5 mln zł - pójdą na darmowe szkolenia dla przyszłych telepracowników i telepracodawców (jak dzięki telepracy obniżyć koszty działania firmy, w jakich branżach najlepiej to działa). Do programu włączą się Gminne Centra Informacji (podległe samorządowi placówki na terenie całego kraju), które mają kontaktować telepracowników z pracodawcami. - Nie chcemy, aby wszyscy za pracą wyjeżdżali do Warszawy. Celem programu jest ułatwienie ludziom znalezienia pracy w swoim mieście - mówią organizatorzy (informacje o programie na www. telepraca-efs.pl).

Leszek Kostrzewski
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: gazeta.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA