REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

REKLAMA

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów.
Trwający od końca października do marca sezon zimowy nie jest łatwy. Tanie linie tracą wówczas na lukratywnych połączeniach z krajami śródziemnomorskimi, zabiegając jednocześnie o narciarzy odwiedzających kurorty alpejskie.

Do największych tanich przewoźników lotniczych operujących na polskim rynku należą: Sky Europe, Wizz Air i Centralwings.

Działający w Polsce od maja 2004 r. Wizz Air przewiózł do tej pory 1,4 mln pasażerów. Spółka oferuje loty z Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Najwięcej jest ich do Londynu, podobnie będzie w sezonie zimowym. Wizz Air poleci też zimą z Warszawy do Paryża, Malmoe, Sztokholmu, Brukseli, Frankfurtu, Liverpoolu i Dortmundu. Nowym połączeniem będzie Warszawa-Kowno, wznowione będzie także połączenie Katowice- Dortmund. Trzeba pamiętać, że samoloty obsługujące tanie linie lądują z reguły nie na dużych, uczęszczanych lotniskach, ale mniejszych (niższe opłaty lotniskowe), oddalonych niekiedy o kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Podróż autobusem (kilka euro) lub taksówką musi być wkalkulowana w cenę biletu.

REKLAMA

Kierunek Grenoble

Siostrzany przewoźnik LOT-u spółka Centralwings rozpoczęła działalność w lutym tego roku.

– We wrześniu przewieziemy półmilionowego pasażera – powiedziała Iza Bogus, rzecznik prasowy Centralwings. W sezonie zimowym raz w tygodniu samoloty tej spółki latać będą do Grenoble. Oferta jest z pewnością atrakcyjna dla narciarzy, bilety na zimowe ferie są już wykupione. Centralwings reprezentuje model mieszany, na pokładach samolotów spotkamy zarówno pasażerów czarterowych, jak i podróżujących indywidualnie. Od października Centralwings oferują nowe połączenia z 5 portami lotniczymi: Mediolanem, Grenoble, Edynburgiem oraz Dublinem i Shannon w Irlandii. W sezonie zimowym jej samoloty latać będą z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia do takich europejskich miast, jak Hanower, Kolonia, Londyn i Rzym, z Okęcia np. do Bolonii, Edynburga, Mediolanu, Grenoble i Lizbony.

Bergamo i Salzburg

Sky Europe, który działa na naszym rynku od lutego 2002 r., obsłużył do tej pory ponad 2,1 mln pasażerów. – W zimowym rozkładzie będą bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bergamo w północnych Włoszech i Salzburga w Austrii – poinformował Eryk Kłopotowski, rzecznik Sky Europe. Salzburg to brama do najlepszych ośrodków narciarskich, takich jak Seefeld, Badgastein czy Wagrain.

Sky Europe oferuje również połączenia z Londynu z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obsługujący polski rynek od września zeszłego roku. Ryanair w sezonie zimowym będzie latać m.in. dwa razy dziennie do Londynu z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Ten tani przewoźnik „numer 1 w Europie” (pod względem wartości porównywany jest z BA) może stać się już w przyszłym roku ważnym graczem w Polsce. Trasy z Polski do Londynu, Frankfurtu i Glasgow pokonało ponad 100 tys. osób.

Większych zmian w zimowym rozkładzie lotów nie przewiduje Easy Jet. Nie przybędzie nowych połączeń, natomiast zmienione zostaną godziny lotów.


Janusz Steinbarth
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA