REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

REKLAMA

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów.
Trwający od końca października do marca sezon zimowy nie jest łatwy. Tanie linie tracą wówczas na lukratywnych połączeniach z krajami śródziemnomorskimi, zabiegając jednocześnie o narciarzy odwiedzających kurorty alpejskie.

Do największych tanich przewoźników lotniczych operujących na polskim rynku należą: Sky Europe, Wizz Air i Centralwings.

Działający w Polsce od maja 2004 r. Wizz Air przewiózł do tej pory 1,4 mln pasażerów. Spółka oferuje loty z Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Najwięcej jest ich do Londynu, podobnie będzie w sezonie zimowym. Wizz Air poleci też zimą z Warszawy do Paryża, Malmoe, Sztokholmu, Brukseli, Frankfurtu, Liverpoolu i Dortmundu. Nowym połączeniem będzie Warszawa-Kowno, wznowione będzie także połączenie Katowice- Dortmund. Trzeba pamiętać, że samoloty obsługujące tanie linie lądują z reguły nie na dużych, uczęszczanych lotniskach, ale mniejszych (niższe opłaty lotniskowe), oddalonych niekiedy o kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Podróż autobusem (kilka euro) lub taksówką musi być wkalkulowana w cenę biletu.

REKLAMA

Kierunek Grenoble

Siostrzany przewoźnik LOT-u spółka Centralwings rozpoczęła działalność w lutym tego roku.

– We wrześniu przewieziemy półmilionowego pasażera – powiedziała Iza Bogus, rzecznik prasowy Centralwings. W sezonie zimowym raz w tygodniu samoloty tej spółki latać będą do Grenoble. Oferta jest z pewnością atrakcyjna dla narciarzy, bilety na zimowe ferie są już wykupione. Centralwings reprezentuje model mieszany, na pokładach samolotów spotkamy zarówno pasażerów czarterowych, jak i podróżujących indywidualnie. Od października Centralwings oferują nowe połączenia z 5 portami lotniczymi: Mediolanem, Grenoble, Edynburgiem oraz Dublinem i Shannon w Irlandii. W sezonie zimowym jej samoloty latać będą z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia do takich europejskich miast, jak Hanower, Kolonia, Londyn i Rzym, z Okęcia np. do Bolonii, Edynburga, Mediolanu, Grenoble i Lizbony.

Bergamo i Salzburg

Sky Europe, który działa na naszym rynku od lutego 2002 r., obsłużył do tej pory ponad 2,1 mln pasażerów. – W zimowym rozkładzie będą bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bergamo w północnych Włoszech i Salzburga w Austrii – poinformował Eryk Kłopotowski, rzecznik Sky Europe. Salzburg to brama do najlepszych ośrodków narciarskich, takich jak Seefeld, Badgastein czy Wagrain.

Sky Europe oferuje również połączenia z Londynu z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obsługujący polski rynek od września zeszłego roku. Ryanair w sezonie zimowym będzie latać m.in. dwa razy dziennie do Londynu z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Ten tani przewoźnik „numer 1 w Europie” (pod względem wartości porównywany jest z BA) może stać się już w przyszłym roku ważnym graczem w Polsce. Trasy z Polski do Londynu, Frankfurtu i Glasgow pokonało ponad 100 tys. osób.

Większych zmian w zimowym rozkładzie lotów nie przewiduje Easy Jet. Nie przybędzie nowych połączeń, natomiast zmienione zostaną godziny lotów.


Janusz Steinbarth
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA