REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pieniądze na informatyzację przedsiębiorstw

REKLAMA

12 września mija kolejny termin składania wniosków o dotacje z PHARE 2003 - Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw. Małe i średnie firmy z siedmiu województw mają szanse na dofinansowanie usług doradczych związanych z informatyzacją - nawet do 10 tys. euro.
Z programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw mogą być finansowane m.in.: audyt technologiczny, doradztwo w negocjacjach związanych z nabywaniem sprzętu i oprogramowania, wsparcie i pomoc techniczna dotycząca wdrażanych rozwiązań, tworzenie w przedsiębiorstwie działu do spraw technologii informatycznych, doradztwo w wyborze narzędzi informatycznych ulepszających zarządzanie.

Dofinansowaniu podlegają wyłącznie usługi doradcze, świadczone przez kwalifikowanych wykonawców usług, czyli firmy doradcze akredytowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do realizacji działań tego programu (lista akredytowanych wykonawców jest dostępna pod adresem http://www.parp.gov.pl). Dofinansowane nie będą czynności typowo techniczne, związane z wdrożeniem i obsługą danego narzędzia informatycznego (np. instalacja i konfiguracja oprogramowania, sprzętu), a także szkolenia.

Jakie wsparcie

Wsparcie na indywidualne projekty nie może być niższe od 500 euro i przekraczać 10 tys. euro. Poza tym nie może przekraczać 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Za takie uznaje się koszty, jeśli spełniają następujące warunki:

• są kosztami niezbędnymi do realizacji projektu, zostaną uwzględnione w umowie wsparcia, są zgodne z zasadami gospodarki finansowej opartej na zasadach bilansowych,
• zostały poniesione przez beneficjentów w okresie przewidzianym na realizację przedsięwzięcia,
• zostały wykazane w ewidencji lub dokumentacji podatkowej beneficjenta w sposób umożliwiający ich identyfikację oraz weryfikację,
• odpowiadają stawkom rynkowym.

Wszystkie koszty muszą być rzeczywiście poniesione, opisane w raporcie finansowym oraz potwierdzone przez dokumenty: kopie faktur od wykonawców usług, kopie przelewów lub wyciągów bankowych potwierdzające dokonanie zapłaty. Muszą być też potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy.

Najpierw umowa

Realizacja działań może rozpocząć się dopiero po podpisaniu umowy wsparcia. Proces rozpatrywania wniosków trwa około 68 dni od wyznaczonego terminu ich składania. Okres, w którym projekt będzie realizowany, nie może być dłuższy niż 8 miesięcy. Wszystkie działania muszą być zakończone do 31 maja 2006 r.

Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie po przedstawieniu i zatwierdzeniu końcowego raportu finansowego i technicznego. Może też uzyskać wcześniej zaliczkę – 50 proc. przyznanego wsparcia, którą zabezpiecza się wekslem. Wypłacana jest na ustanowiony specjalnie do tego celu rachunek.

Środki na program

Województwa, w których realizowany jest Program Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw i wysokość budżetów w euro:

kujawsko-pomorskie 272 000
łódzkie 134 000
mazowieckie 533 000
podkarpackie 235 000
pomorskie 105 000
warmińsko-mazurskie 240 000
wielkopolskie 480 000

Gdzie i kiedy składać wnioski

Wnioski można składać: 12 września, 14 października, 19 grudnia 2005 r. i 30 stycznia 2006 r. – do godz. 15.00. w regionalnej instytucji finansującej właściwej dla siedziby wnioskodawcy (adresy na stronie PARP: www.parp.gov.pl).
Teresa Siudem
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA