REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pieniądze na informatyzację przedsiębiorstw

REKLAMA

12 września mija kolejny termin składania wniosków o dotacje z PHARE 2003 - Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw. Małe i średnie firmy z siedmiu województw mają szanse na dofinansowanie usług doradczych związanych z informatyzacją - nawet do 10 tys. euro.
Z programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw mogą być finansowane m.in.: audyt technologiczny, doradztwo w negocjacjach związanych z nabywaniem sprzętu i oprogramowania, wsparcie i pomoc techniczna dotycząca wdrażanych rozwiązań, tworzenie w przedsiębiorstwie działu do spraw technologii informatycznych, doradztwo w wyborze narzędzi informatycznych ulepszających zarządzanie.

Dofinansowaniu podlegają wyłącznie usługi doradcze, świadczone przez kwalifikowanych wykonawców usług, czyli firmy doradcze akredytowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do realizacji działań tego programu (lista akredytowanych wykonawców jest dostępna pod adresem http://www.parp.gov.pl). Dofinansowane nie będą czynności typowo techniczne, związane z wdrożeniem i obsługą danego narzędzia informatycznego (np. instalacja i konfiguracja oprogramowania, sprzętu), a także szkolenia.

Jakie wsparcie

Wsparcie na indywidualne projekty nie może być niższe od 500 euro i przekraczać 10 tys. euro. Poza tym nie może przekraczać 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Za takie uznaje się koszty, jeśli spełniają następujące warunki:

• są kosztami niezbędnymi do realizacji projektu, zostaną uwzględnione w umowie wsparcia, są zgodne z zasadami gospodarki finansowej opartej na zasadach bilansowych,
• zostały poniesione przez beneficjentów w okresie przewidzianym na realizację przedsięwzięcia,
• zostały wykazane w ewidencji lub dokumentacji podatkowej beneficjenta w sposób umożliwiający ich identyfikację oraz weryfikację,
• odpowiadają stawkom rynkowym.

Wszystkie koszty muszą być rzeczywiście poniesione, opisane w raporcie finansowym oraz potwierdzone przez dokumenty: kopie faktur od wykonawców usług, kopie przelewów lub wyciągów bankowych potwierdzające dokonanie zapłaty. Muszą być też potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy.

Najpierw umowa

Realizacja działań może rozpocząć się dopiero po podpisaniu umowy wsparcia. Proces rozpatrywania wniosków trwa około 68 dni od wyznaczonego terminu ich składania. Okres, w którym projekt będzie realizowany, nie może być dłuższy niż 8 miesięcy. Wszystkie działania muszą być zakończone do 31 maja 2006 r.

Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie po przedstawieniu i zatwierdzeniu końcowego raportu finansowego i technicznego. Może też uzyskać wcześniej zaliczkę – 50 proc. przyznanego wsparcia, którą zabezpiecza się wekslem. Wypłacana jest na ustanowiony specjalnie do tego celu rachunek.

Środki na program

Województwa, w których realizowany jest Program Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw i wysokość budżetów w euro:

kujawsko-pomorskie 272 000
łódzkie 134 000
mazowieckie 533 000
podkarpackie 235 000
pomorskie 105 000
warmińsko-mazurskie 240 000
wielkopolskie 480 000

Gdzie i kiedy składać wnioski

Wnioski można składać: 12 września, 14 października, 19 grudnia 2005 r. i 30 stycznia 2006 r. – do godz. 15.00. w regionalnej instytucji finansującej właściwej dla siedziby wnioskodawcy (adresy na stronie PARP: www.parp.gov.pl).
Teresa Siudem
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

  Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

  Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

  Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

  "DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

  Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

  Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

  "Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

  REKLAMA

  Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

  W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

  Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

  12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

  Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

  Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

  Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

  REKLAMA

  Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

  Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

  Coraz więcej firm ma w planach inwestycje – najwięcej wśród średnich, co trzecia. Co to oznacza dla gospodarki

  Czwarty kwartał z rzędu rośnie optymizm wśród przedsiębiorców, co oznacza powrót do normalności jakiego nie było od czasów pandemii. Stabilność w pozytywnych nastrojach właścicieli i kadry zarządzającej firmy dobrze rokuje dla tempa wzrostu polskiej gospodarki.

  REKLAMA