REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pieniądze na informatyzację przedsiębiorstw

REKLAMA

12 września mija kolejny termin składania wniosków o dotacje z PHARE 2003 - Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw. Małe i średnie firmy z siedmiu województw mają szanse na dofinansowanie usług doradczych związanych z informatyzacją - nawet do 10 tys. euro.
Z programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw mogą być finansowane m.in.: audyt technologiczny, doradztwo w negocjacjach związanych z nabywaniem sprzętu i oprogramowania, wsparcie i pomoc techniczna dotycząca wdrażanych rozwiązań, tworzenie w przedsiębiorstwie działu do spraw technologii informatycznych, doradztwo w wyborze narzędzi informatycznych ulepszających zarządzanie.

Dofinansowaniu podlegają wyłącznie usługi doradcze, świadczone przez kwalifikowanych wykonawców usług, czyli firmy doradcze akredytowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do realizacji działań tego programu (lista akredytowanych wykonawców jest dostępna pod adresem http://www.parp.gov.pl). Dofinansowane nie będą czynności typowo techniczne, związane z wdrożeniem i obsługą danego narzędzia informatycznego (np. instalacja i konfiguracja oprogramowania, sprzętu), a także szkolenia.

Jakie wsparcie

Wsparcie na indywidualne projekty nie może być niższe od 500 euro i przekraczać 10 tys. euro. Poza tym nie może przekraczać 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Za takie uznaje się koszty, jeśli spełniają następujące warunki:

• są kosztami niezbędnymi do realizacji projektu, zostaną uwzględnione w umowie wsparcia, są zgodne z zasadami gospodarki finansowej opartej na zasadach bilansowych,
• zostały poniesione przez beneficjentów w okresie przewidzianym na realizację przedsięwzięcia,
• zostały wykazane w ewidencji lub dokumentacji podatkowej beneficjenta w sposób umożliwiający ich identyfikację oraz weryfikację,
• odpowiadają stawkom rynkowym.

Wszystkie koszty muszą być rzeczywiście poniesione, opisane w raporcie finansowym oraz potwierdzone przez dokumenty: kopie faktur od wykonawców usług, kopie przelewów lub wyciągów bankowych potwierdzające dokonanie zapłaty. Muszą być też potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy.

Najpierw umowa

Realizacja działań może rozpocząć się dopiero po podpisaniu umowy wsparcia. Proces rozpatrywania wniosków trwa około 68 dni od wyznaczonego terminu ich składania. Okres, w którym projekt będzie realizowany, nie może być dłuższy niż 8 miesięcy. Wszystkie działania muszą być zakończone do 31 maja 2006 r.

Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie po przedstawieniu i zatwierdzeniu końcowego raportu finansowego i technicznego. Może też uzyskać wcześniej zaliczkę – 50 proc. przyznanego wsparcia, którą zabezpiecza się wekslem. Wypłacana jest na ustanowiony specjalnie do tego celu rachunek.

Środki na program

Województwa, w których realizowany jest Program Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw i wysokość budżetów w euro:

kujawsko-pomorskie 272 000
łódzkie 134 000
mazowieckie 533 000
podkarpackie 235 000
pomorskie 105 000
warmińsko-mazurskie 240 000
wielkopolskie 480 000

Gdzie i kiedy składać wnioski

Wnioski można składać: 12 września, 14 października, 19 grudnia 2005 r. i 30 stycznia 2006 r. – do godz. 15.00. w regionalnej instytucji finansującej właściwej dla siedziby wnioskodawcy (adresy na stronie PARP: www.parp.gov.pl).
Teresa Siudem
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

REKLAMA

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

REKLAMA

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA